חדשות תל אביב

HOME סנטר

חדשות תל אביב23 במאי 2019    2 דקות
0

האירוויזיון העמיד את תל אביב ליום אחד במרכז העולם, מול 200 מיליון צופים נלהבים • עבור העיר, היה האירוע מנוף שיווקי לתיירים שעוד יגיעו בעתיד ולהפיכת מתחם אקספו בגני התערוכה למרכז בינלאומי לירידים וכנסים

HOME סנטר
"לילה לבן" בכיכר ביאליק, במלאת 110 לעיר | צילום: דינה גונה

אומנם התיירים לא כבשו את תל אביב במהלך האירוויזיון, אבל עם ישראל הגיע בהמוניו לכפר האירוויזיון בפארק צ'ארלס קלור ולאירועי "לילה לבן", וכ-200 מיליון צופים ראו את תל אביב מבעד למסכי הטלוויזיה בעשרות מדינות באירופה.
קובי מרימי לא סיפק את הסחורה עם "HOME" ומדונה זייפה, אבל האירוע יירשם כאחד המוצלחים בתולדות התחרות. לא בשל רמת השירים, אלא בגלל ההפקה המרשימה, הארגון היעיל ותל אביב. כן, תל אביב. עבור העיר היה האירוויזיון מנוף שיווקי לתיירים שעוד יגיעו לעיר בעתיד ולהפיכת מתחם אקספו בגני התערוכה למרכז ירידים וכנסים בינלאומי. אז נכון שתל אביב מותגה כעיר בינלאומית, אבל שלא יהיה ספק, התיירים יגיעו רק אם יהיה פה זול יותר.
כ-150 מיליון שקל הושקעו באירוויזיון. חלקה של העירייה בחגיגה הסתכם ב-30 מיליון. "שמחנו להציג בפני העולם מרחב עירוני מזמין, חופי ים מרהיבים, איכויות קולינריות ייחודיות, מוזיקה, יצירה ואהבת החיים בעיר ללא הפסקה", ציין ראש עירית תל אביב רון חולדאי. "הייתה זו חוויה מרתקת. זו תל אביב-יפו".
ביום ראשון בערב הגיע "הקינוח", כשבניין עיריית תל אביב הואר בדגל הולנד, שזכתה באירוויזיון, לצד דגל ישראל. עכשיו האירוע מאחורינו, אבל סממני האירוויזיון יישארו איתנו עוד שבועות ארוכים. לקראת האירוע הענק נשתלו כ-100 אלף פרחי פטוניה בציר רוקח וכ-20 אלף פרחים בכיכר השעון ביפו, כולם בצבעי הלוגו – לבן, סגול וצהוב (זהב). במקביל, מותגו הכיסאות בחוף פרישמן ונצבעה בצבעי האירוויזיון סוכת המציל בחוף אביב, שם התקיימה ביום רביעי הארוחה הסודית, שפתחה את אירועי "לילה לבן".
במהלך שבוע האירוויזיון היו תלויים בחוצות תל אביב יותר מ-560 דגלים, 400 פלקטים בתחנות אוטובוס, שלושה מסכים אלקטרוניים, 70 פלקטים בלוחות המודעות העגולים בעיר ו-250 מדבקות חץ על המדרכות לכיוון הים ומתחם אקספו. כחלק מההיערכות, 219 מפות תחבורה ו-483 מדבקות מיפוי קווים הודבקו על סככות של תחנות אוטובוס וצירים תיירותיים בעיר.
כחצי מיליון איש הגיעו לכפר האירוויזיון במשך פחות משבוע. בעירייה ציינו שכמיליון מבקרים הגיעו למוקדי האירועים בחגיגות "לילה לבן" שהתקיימו ביום חמישי עד השעות הקטנות של הלילה. מהם, כ-10,000 הגיעו למתחם ביאליק, שם התקיים האירוע המרכזי לציון חגיגות 110 שנים לתל אביב-יפו.
האירוע כלל מופע מחווה לאריק איינשטיין, תערוכת מחווה בבית העיר לגן החיות ההיסטורי הראשון בישראל, במלאת 80 שנה להיווסדו, תערוכת צילומי העיר של הצלם בוריס בלנקין בבית מניה ביאליק, וכן בית קפה באווירה נוסטלגית, שהגיש ליום אחד כיבוד ושתייה באווירה של פעם, עם גזוז, שמשיות ומשקה צוף.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה