חדשות תל אביב

ANANA זכתה בתחרות ההצללה

חדשות תל אביב1 בנובמבר 2018    דקה אחת
0

מרחבים פתוחים הסובלים מאור שמש ישיר במהלך רוב חודשי השנה ייהנו מפיילוט ההצללה הייחודית - מערכת מודולרית של אלמנטים מתנפחים בגז הליום ומרחפים באוויר

ANANA זכתה בתחרות ההצללה
צילום: כפיר סיון

במטרה לבצע הצללות באזורים שונים בעיר, ערכה העירייה את תחרות "צל אביב-יפו", שבה קראה ליוצרים, אדריכלים ומתכננים להציע פתרון – תוצר מעשי ובר ביצוע, העונה לאתגר של הצללת צמתים וקרנות רחובות, שבהם קיימות מגבלות תכנוניות.
בתחרות זכתה במקום הראשון ANANA – מערכת מודולרית של אלמנטים מתנפחים בגז הליום המרחפים באוויר, שתכננו פרי דוידוביץ אדריכלים, בשיתוף סטודיו בר דוידוביץ, וד.מ.ר משרד תכנון ופיתוח.
במהלך החודשים האחרונים עוסק הצוות בפיתוח ANANA ובהתאמתה למזג האוויר ולסביבת העירונית.
כחלק מתהליך הפיתוח, הוציאה העירייה אל הפועל פיילוט של אב-טיפוס של ANANNA בפינת שדרות בן גוריון ורחוב הדסה. הפיילוט אמור לבחון את מודל ANANA (הנמצא עדיין בשלב טרום עיצוב) ומוצרים נלווים המצויים בפיתוח כחלק מהצללה חכמה: שילוט רצפה, אפליקציה, הקרנה ואטרקציות נוספות. זאת לקראת התקנה רחבה של הצללות ברחבי העיר במהלך האביב.
הפיילוט החל השבוע בפינת שדרות בן גוריון ורחוב הדסה, בסמיכות למתחם שבו גדלו דורות של תל אביבים על גן החיות המיתולוגי.
מי שעובר בכיכר הבימה חש היטב את קרני השמש ורבים אינם נהנים בשעות היום מהכיכר הייחודית.
גם בכיכר מגן דוד, בכניסה לשוק הכרמל ומדרחוב נחלת בנימין, הייתה בעיה קשה של היעדר הצללה ולפני כשלושה חודשים הוצבה הצללה ייחודית.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מעטפה עם אלפי שקלים הושבה לקשיש בן...

שוטרי משטרת ישראל סייעו לקשיש בן 91 למצוא מעטפה ובה אלפי שקלים אותה שכח במונית היום התקבל דיווח במשטרה של...

חדשות תל אביב23 בינואר 2020    דקה אחת
0

חדר מורים

על רקע השתוללות מחירי הדיור בתל אביב, מנסה העירייה להשאיר מורים במוסדות חינוך בעיר באמצעות דיור במחירי שכירות מוזלים. בשבוע...

חדשות תל אביב23 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה