חדשות תל אביב

50 זוכים בהגרלת דיור בר השגה

חדשות תל אביב15 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

להגרלת הדירות בפרויקט גינדי TLV נרשמו 6,600 תושבים, כ-69% מהם רווקים ו-31% זוגות ללא ילדים • הגיל הממוצע של הנרשמים היה 32 • דמי השכירות בפרויקט - 4,200 שקל בחודש

50 זוכים בהגרלת דיור בר השגה
גינדי תל אביב. 25 דירות יאוכלסו עוד השנה ׀ צילום: דוברות העירייה

כ-6,600 תושבי העיר, רווקים וזוגות ללא ילדים, התמודדו על האפשרות לזכות בהגרלת 50 דירות קטנות המיועדות לדיור בר השגה בפרויקט החשמונאים בשוק הסיטונאי – גינדי TLV. ההגרלה התבצעה על ידי העירייה וחברת “עזרה ובצרון”. על פי הנתונים, הגיל הממוצע של הנרשמים עמד על 32, כש-69% מהנרשמים הם רווקים ו-31% זוגות ללא ילדים.
ההגרלה כללה דירות להשכרה במחירים מוזלים, עם חוזי שכירות יציבים למשך חמש שנים, בכפוף לעמידה במספר קריטריונים לזכאות שקבעה מועצת העירייה ובחתימת המתמודדים על חוזה שכירות מול היזם. אכלוס מחצית מהדירות צפוי כבר ברבעון האחרון של 2019 ואכלוס 25 הדירות הנוספות יתבצע ברבעון הראשון של 2020.
יצוין כי השוק הסיטונאי הוא פרויקט עירוני בפינת הרחובות קרליבך והחשמונאים, שבמרכזה הוקם קניון TLV. לדיור בר השגה בפרויקט הוקצו 50 דירות בנות שני חדרים בשטח של כ-52 מ”ר + מרפסת בגודל שישה מ”ר. עלות שכירות חודשית בפרויקט עומדת על כ-4,200 שקל בחודש.
מנכ”ל “עזרה ובצרון” אלי גינזברג: “בכל הגרלה אנחנו רואים עלייה בביקושים לדיור בר השגה, והפעם הגענו למספר שיא של נרשמים. המספרים מעידים כי הפנייה לקהל של רווקים וזוגות ללא ילדים בהחלט הייתה נכונה והכרחית”.
"המציאות הישראלית, שבה אפילו בני מעמד הביניים יכולים רק לחלום על רכישת דירה, היא תולדה של תפיסת עולם והחלטות ממשלתיות, שהשאירו את נושא הדיור לכוחות השוק, במקום לראות בקורת גג זכות בסיסית המוקנית לכל אדם", ציין ראש עיריית תל אביב רון חולדאי.
"בזכות מחקר מעמיק וחשיבה יצירתית, הצלחנו לייצר מודל ראשון מסוגו בארץ, ועולה בידינו לספק מלאי של מאות יחידות דיור בהישג יד, ואלפי דירות עוד בתכנון. אני שואף ומקווה שהמודל המתהווה בעיר ישמש דוגמה, שתאפשר לממשלה ליזום פרויקטים דומים ברחבי הארץ".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה