חדשות תל אביב

פתוווווווח!

חדשות תל אביב12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

אירוע “בתים מבפנים” יעמוד השנה בסימן 100 שנה לבית הספר באוהואס בגרמניה, שהשפיע רבות על תל אביב בעשוריה הראשונים וזיכה את העיר בכניסה למועדון אתרי המורשת והתרבות העולמיים של אונסק”ו

פתוווווווח!
באוהאוס ברחוב רוטשילד. 100 שנה לבית ספר שעיצב את העיר | צילום: אסף פינצ’וק

האירוע המסורתי “בתים מבפנים” יתקיים בסוף השבוע הבא (21-19 בספטמבר) בסימן 100 שנה לבאוהאוס, יחד עם “בית ליבלינג – מרכז העיר הלבנה”, שיושק בכיכר ביאליק.
האירוע נערך ביוזמת הארגון הבינלאומי Open House World Wide, ומתקיים בניו יורק, לונדון, שיקגו, רומא, ברצלונה, מלבורן, דבלין והלסינקי. בתל אביב המדובר בחגיגה אורבנית של בתים מסקרנים ואטרקטיביים, הפותחים את דלתם ומאפשרים הצצה לסגנונות עיצוב, צורות חיים, היסטוריה, תרבות, טכנולוגיה, אקולוגיה, או כל ערך מוסף אחר.
לציון חנוכת “בית ליבלינג”, יעמוד האירוע השנה בסימן חגיגות 100 שנה ליסודו של בית הספר באוהאוס בגרמניה – המקום שבו גובש הסגנון האדריכלי שנפוץ בלב תל אביב וידוע גם כסגנון בינלאומי. בית הספר השפיע רבות על העיר בעשוריה הראשונים, ואף זיכה אותה בכניסה למועדון אתרי המורשת והתרבות העולמיים של אונסק”ו.
הפעילויות במסגרת האירוע ישימו דגש על הערכים החברתיים והתרבותיים של בית הספר, שפעל 14 שנים בלבד אך השפיע על האדריכלות והמרחב ברחבי העולם. הסיורים והבתים שייפתחו יעסקו בשאלה עד כמה הבאוהאוס ממשיך להשפיע על העיר גם היום, הן בבחירות העיצוביות של האדריכלים בעיר והן בהחלטות העוסקות בפיתוחה העתידי.
בסיורים יוצגו: בית אנגל, בית גורביץ, בית קריגר, בריכות דגי הזהב הסודיות, דירה במעונות עובדים ח', גן השבילים המתפצלים, כיכר דיזנגוף, נוף העיר הלבנה, בית ליבלינג, באוהאוס תל אביבי, באוהאוס ביפו והתחדשות כיכר דיזנגוף. הם יכללו סדנאות, מפגשים עם אנשי מקצוע ואף מסיבת באוהאוס – מסיבת רחוב ענקית לאורך רחוב אידלסון – מכיכר ביאליק ועד גג בית ליבלינג.
ברשימה הארוכה של הבתים והאתרים שייפתחו לסיורים יש גם לא מעט מלונות בוטיק – הטרנד החדש בתיירות האורבנית – דירות גג בפרויקטים יוקרתיים, לצד פרויקטים של דיור בר-השגה, מבני ציבור ומוסדות תרבות, אתרי טבע עירוני ומקומות הסגורים בדרך כלל לקהל, כמו המרכז לניהול ובקרת תנועה שעל גג מִנהל ההנדסה של העירייה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות
0

טסט היבדק וסע

במהלך סוף השבוע: פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למגן דוד אדום דגמו 3,700 בני אדם הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה...

חדשות תל אביב21 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה