חדשות תל אביב

תפור עליהן

חדשות תל אביב27 בינואר 2020    דקה אחת
0

תערוכת "סיפורי בגדים" מציגה את הקולקציה המיוחדת של דיירות בית "עד 120", ובה פריטים נדירים של בית האופנה משכית, שמלות חתונה, תיקים, כותנות, מעילים, חצאיות וסריגים, שמאחורי כל אחד מהם יש סיפור

תפור עליהן
תערוכת "סיפורי בגדים". מסע נוסטלגי במנהרת הזמן ׀ צילום: ניר סלקמן

 

רשת הדיור המוגן "עד 120" יזמה בבית ההורים שברמת החייל תערוכה ייחודית של פריטי לבוש נוסטלגיים, חלקם בני יותר ממאה שנה, היוצרים מארג מרגש של זיכרונות וסיפורים – מעין מסע נוסטלגי במנהרת הזמן.
את תערוכת "סיפורי בגדים" אצרה גילי סיון כהן. התערוכה הייחודית כוללת שמלות חתונה, קומבינזונים, כותנות, מעילים, שמלות רקומות בעבודת יד, חצאיות וסריגים, וכן מגוון פריטים הנלבשים עד היום, כמו חליפה של המעצבת דורין פרנקפורט שאותה רכשה אסתר פסטרנק לכבוד חתונת בתה לפני כ-40 שנה. מלבד העובדה שהפריטים נשמרו לאורך השנים, לכל אחד מהם סיפור מיוחד השזור בתקופה אחרת.
בין המציגות בתערוכה גם דינה גסטש, בת יותר מ-90, שהייתה שגרירת בית האופנה המיתולוגי משכית, והלבישה נשות חברה, נשות פוליטיקאים ודיפלומטים, ובהן אורה הרצוג. בשנות ה-70 נהגה לאסוף רקמות בדואיות וליצור בעזרתן עיצובים חד-פעמיים על שמלות ייחודיות. היא מציגה בתערוכה שלושה פריטי אופנה נדירים, רקומים וסרוגים, שאותם לבשה בצעירותה ועדיין לובשת כיום.
מציגה נוספת היא בטין אמיר, אשתו של הסופר אהרון אמיר, המציגה את הבגדים שלבשה בימי תל אביב העליזים. בטין, בת 90, היא ציירת, משוררת ואשת תרבות צבעונית, שבילתה רבות עם משוררי וסופרי העיר, וסיפוריה מתובלים באנקדוטות.
בתערוכה מציגה מרים קונדה את כותונת ליל הכלולות שלה, שאותה תפרה אמה בתקופת הצנע של ראשית שנות המדינה, לאחר שהשיגה בד משי בשוק האפור, אשר עליו רקמה בעצמה. כיוון שהבד לא הספיק, חלקה האחורי של הכותונת נתפר מחלקי בד וטלאים.
אמירה הוברמן מציגה פריטים שבעלה רכש עבורה, ובהם שמלה רקומה בידי נשים ערביות, אשר אותה רכש בירושלים המשוחררת אחרי מלחמת ששת הימים, תכשיט בסגנון תימני, תיקי יד נדירים, שמלת משכית לבנה רקומה בעבודת יד ועוד.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה