חדשות תל אביב

תל אביב בין שש ערי הסטארט-אפ המובילות בעולם

חדשות תל אביב6 ביוני 2019    דקה אחת
0

בחמשת המקומות הראשונים: סן פרנסיסקו, ניו יורק, לונדון, בוסטון ובייג'ינג • את המקום השישי חולקות תל אביב ולוס אנג'לס, ואחריהן שנגחאי, פריז וברלין, שסוגרות את העשירייה הראשונה

תל אביב בין שש ערי  הסטארט-אפ המובילות בעולם
שדרות רוטשילד בעיר. ריכוז גבוה במיוחד של סטארט-אפים ׀ צילום: נתי שוחט, פלאש 90

תל אביב מדורגת במקום השישי בעולם מבין ערי הסטארט-אפ המובילות. כך קובע הסקר השנתי של Startup Genome. חמש הערים המובילות הן כצפוי סן פרנסיסקו, ניו יורק, לונדון, בוסטון ובייג'ינג. את המקום השישי חולקות תל אביב ולוס אנג'לס, ואחריהן שנגחאי, פריז וברלין, שסוגרות את העשירייה הראשונה.
הדוח מציין כי העיר נהנית מפריחת סטארט-אפים בתחומי הבינה המלאכותית, ביג-דאטה, אנליטיקה וסייבר, ומונה ריכוז גבוה של מרכזי מחקר ופיתוח בינלאומיים, וכן אפשרויות מימון בשלבים התחלתיים של מיזמים. לעומת זאת, המחקר קובע כי שיעור הנשים היזמיות בקרב מייסדי חברות בתל אביב הוא נמוך במיוחד – רק 9%, לעומת 22% בניו יורק ו-16% בעמק הסיליקון.
ארגון Startup Genome חוקר מדי שנה את הביצועים של חברות סטארט-אפ בעשרות ערים, ומנתח שלל פרמטרים המסייעים להצלחתן. בין התבחינים הנבדקים – זמינות המימון, זמינות כוח האדם, קישוריות לערים אחרות, קלות עשיית עסקים והטבות. חוקרי הדירוג מנתחים מידע של יותר ממיליון חברות ב-150 ערים, כולל ראיונות עם בכירים מסטארט-אפים ברחבי העולם.
בין הפעולות בעשור האחרון: הורדת ארנונה, פתיחת מאגרי מידע עירוניים למפתחים, הקמת חללי עבודה ועשרות אירועים שנתיים לקהילת הטכנולוגיה. השנה נחנך מיזם CITYZONE בעתידים: פרויקט משותף של אוני' ת"א והעירייה, לעידוד פיתוחים בתחום העיר החכמה.
איתן שוורץ, מנכ"ל עיר עולם ותיירות, וחבר בוועדה המייעצת של Startup Genome: "הפריחה הטכנולוגית הנפלאה במטרופולין היא נכס אדיר למדינת ישראל, אבל לא לעולם חוסן. לצד השבחים הרבים, הדוח מתריע על מחסור כרוני בכוח אדם מיומן לתעשיית הטכנולוגיה הישראלית. אם המדינה לא תאפשר למהנדסים, מפתחים ומעצבים מהעולם לעבוד בישראל, סופה של הסצינה הזאת להצטמק ולאבד מיתרונה".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה