חדשות תל אביב

תל אביב בוערת

חדשות תל אביב4 ביולי 2019    2 דקות
0

הפגנות יוצאי אתיופיה הפכו השבוע לסיוט עבור נהגים רבים, שנתקעו בפקקים למשך שעות ארוכות • בשיאה של המחאה הוצת רכב סמוך לצומת עזריאלי • מעצרו של החשוד בהצתה, בן 27 מנתניה, הוארך בשלושה ימים

תל אביב בוערת
הצתת הרכב בצומת עזריאלי. "זו רק ההתחלה" ׀ צילום: אבשלום ששוני

המחאה של יוצאי אתיופיה שיתקה ביום שלישי אחר הצהריים את מרכז תל אביב.
עשרות מפגינים, שהגיעו בסביבות השעה 17:00 לצומת עזריאלי, מיהרו לחסום את הצומת וקראו קריאות מחאה בעקבות שחרורו למעצר בית של השוטר שירה למוות בסלמון טקה בן ה-18. "שלחו את השוטר למלון חמישה כוכבים. הוא צריך להיות בכלא", אמר אחד המפגינים בכעס, לאחר שעשה את הדרך לתל אביב מקריית מלאכי. "אנחנו דורשים שוויון".
להפגנה הגיעו שני לוחמים בחטיבת הצנחנים. "כדי לבצע ירי באוויר לעבר פלסטינים שמסכנים אותנו, אנחנו צריכים לקבל אלף אישורים. איך נותנים נשק לשוטר שהורג ככה ילד?", הם שאלו בכעס.
לא רק יוצאי אתיופיה חסמו את צומת עזריאלי. בין המפגינים גם נראו פעילי שמאל. "באתי להזדהות. יש כאן קיפוח וזה מקומם", הסביר ניר, שהגיע גם הוא מקריית מלאכי.
בשעות הראשונות לא נראו שוטרים בסמיכות למפגינים, ומי שצפרו בייאוש היו נהגים שנתקעו במשך שעות ארוכות בפקקים הכבדים. רוכב קטנוע, שניסה לעבור מבעד למפגינים שחסמו את הצומת, נתקע באחד מהם, ובעקבות התקרית פרצה מהומה לאחר שאחד מהמפגינים טען שנפגע מהקטנוע.
נהג רכב שניסה אף הוא לעבור, הותקף כשמפגינים עלו על רכבו. הנהג נמלט והרכב נותר בודד סמוך לצומת, עד שהוצת ועלה בלהבות. המשטרה עצרה חשוד בהצתה, כבן 27 מנתניה ומעצרו הוארך בשלושה ימים. בהחלטתו, כתב בית המשפט: "מי שמסוגל להבעיר אש ברכב במקום ציבורי, גם אם כחלק ממחאה, מלמד על עצמו כי הוא אדם מסוכן לציבור".
מלבד מצית הרכב, הוארך מעצרם של שלושה חשודים נוספים, ואילו חשוד רביעי שוחרר למעצר בית בתנאי התחייבות שלא להשתתף או להגיע להפגנה במשך חודש, וחתימה על התחייבות בסך 5,000 שקל וערבות צד ג'.
לאחר שעות ארוכות של חסימות, בין השאר של נתיבי איילון לשני הכיוונים, קרס מערך התנועה בתל אביב. נהגים בעלי מזל נסעו נגד כיוון התנועה בנתיבי איילון, אבל אלפים רבים נותרו חסרי אונים בפקקים. "אני צריך להגיע הערב לחתונה, וזה לא יקרה", אמר בייאוש יעקב, שהיה בין התקועים בפקקי הענק.
לאחר כחמש שעות, כשנראה היה שההפגנה מסלימה והופכת אלימה יותר ויותר, החלו שוטרים לפנות את המפגינים ואז גם פרצו עימותים. רק לקראת חצות שבה התנועה לסדרה, אבל המפגינים הבטיחו: "זו רק ההתחלה". "לא נפסיק עד שהשוטר ייכנס לכלא ויהיה שוויון. לא נשתוק יותר", אמר אחד מהם.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה