חדשות תל אביב

תל אביב אירחה את כנס מחזיקי תיק איכות הסביבה ברשויות

חדשות תל אביב19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

את הכנס אירח סגן ראש העירייה ומחזיק תיק איכות הסביבה עו"ד ראובן לדיאנסקי • "200 חברי מועצות ירוקים, שפעילים ביחד לקידום נושא סביבתי מסוים, זה כוח אדיר", הוא אומר

תל אביב אירחה את כנס מחזיקי תיק איכות הסביבה ברשויות
הכנס בתל אביב. "צו השעה" ׀ צילום: דוברות העירייה

"יש לנו את היכולת לפעול, ואם יש צורך – גם להיאבק ביחד, מול גורמים מזהמים הפוגעים בסביבה, מול רשויות, משרדי ממשלה ופוליטיקאים שמפקירים את הסביבה ופוגעים בה ובציבור". את הדברים אמר סגן ראש עיריית תל אביב ומחזיק תיק איכות הסביבה, עו"ד ראובן לדיאנסקי (לתת לחיות), בכנס ההשקה של הפורום הארצי של סגני ראשי רשויות וחברי מועצות הערים המחזיקים בתיקי איכות הסביבה.
את כנס ההשקה אירח עו"ד לדיאנסקי בבניין עיריית תל אביב. "אנחנו יכולים גם להציב נושאים על סדר היום הלאומי, לנהל מאבקים בכנסת, בוועדות התכנון ובבתי המשפט, ולהצליח לשנת את המציאות", ציין עוד. "תארו לעצמכם, 100 ואפילו 200 חברי מועצות ירוקים, שפעילים ביחד בכל החזיתות לקידום נושא סביבתי מסוים. זה כוח אדיר".
סגנית ראש עיריית פתח תקוה, ענת זנזורי, אמרה בכנס ההשקה: "אין לי ספק ששיתופי הפעולה יובילו לקבלת החלטות שיטיבו עם כולנו". סגן ראש עיריית כפר סבא הוסיף: "מדובר ביוזמה משמעותית, שתשנה את מאזן הכוחות בין השלטון המקומי לשלטון המרכזי, ותיתן לוועדות כוח השפעה משמעותי בפעילות הסביבתית בערים וביישובים השונים". אורי שמואל, סגן וממלא מקום ראש עיריית יקנעם: "זה צו השעה לכדור הארץ, שבו אנחנו חיים, והפורום הוא מקום מקצועי שבו אנו, העוסקים בשמירה על הכדור, יכולים לפעול יחד".
בפגישה גובשו קווי היסוד של הפורום החדש: לפעול ככוח משמעותי מול רשויות ופוליטיקאים שפוגעים בסביבה, להציב נושאים על סדר היום הלאומי.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

נחלת יצחק נגד מגדלים ברחוב תוצרת הארץ

"בניית המגדלים ברחוב תוצרת הארץ תגרום לבעיות תחבורה קשות מאוד", מתריעה יו"ר ועד שכונת נחלת יצחק נחמה גולדווסר, המובילה את...

חדשות תל אביב14 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

עיר עם הפסקה

בסבב הלחימה הנוכחי בדרום, תל אביב לא הייתה “בועה”. בדומה לאזור הדרום, היו במהלך יום שלישי שיבושים קשים בחיי העיר....

חדשות תל אביב14 בנובמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה