חדשות תל אביב

תכנית שדה דב ממריאה ליעדים חדשים

חדשות תל אביב7 בפברואר 2019    דקה אחת
0

התכנית שאושרה השבוע תפתח את הדרך לים ותכלול 16 אלף יחידות דיור, אזורי מסחר ותעסוקה, מבני ציבור, שטחי מלונאות ופארקים

תכנית שדה דב ממריאה ליעדים חדשים
פרויקט שדה דב ׀ צילום הדמיה: בר לוי דיין אדריכלים

כשטיסות ראשונות ממריאות משדה דב לנמל התעופה רמון, וראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי מבקש לעכב את סגירת שדה דב, אושר שלב נוסף בתכנית לפינוי השדה ובניית מגדלי מגורים ומלונאות במתחם.
הוועדה לשמירה על הסביבה החופית (הולחוף) בראשות מנכ"לית מנהל התכנון דלית זילבר, אישרה את תכנית המתאר לרובע שדה דב. "השינויים שעליהם החליטה הוועדה, משקפים את העיקרון שחוף הים הינו נחלת כלל הציבור ויש להשאירו ככזה", ציינה זילבר.
התכנית כוללת שטחים למגורים בהיקף של כ-16 אלף יחידות דיור, אזורי מסחר ותעסוקה, מבני ציבור, שטחי מלונאות ופארקים. הוועדה הדגישה את החשיבות הרבה בפתיחת מרחב שדה התעופה והבסיס הצבאי לציבור הרחב. התכנית תייצר רחובות פעילים עם חזיתות מסחריות, מדרכות רחבות ובתי קפה, במטרה לחזק את הקשר בין העיר לסביבה החופית.
במסגרת ההחלטה, ניתנה תוספת משמעותית של 200 אלף מ"ר להקמת כ-3,700 חדרי מלון. מדובר בתוספת של כ-1,700 חדרים לכ-2,000 חדרים בתכנית המקורית. זאת, לנוכח המחסור בחדרי מלון בתל אביב, במטרה להביא להגדלת ההיצע התיירותי של העיר.
הוועדה גם החליטה להגביל את גובה הבינוי בחזית הראשונה לים עד ל-25 קומות, וגם זאת במגרשים בודדים בלבד. בנוסף, צמצמה הוועדה את גובה המגדלים המתוכננים במפגש הרחובות איינשטיין עם פארק המסלול ופארק החוף, מ-45 ל-30 קומות. בחלקה המערבי מייעדת התכנית שטחים להקמת שני פארקים שיחברו את הרובע לחוף הים – "פארק מסלול", שישתרע על כ-66 דונם, ו"פארק החוף" שישתרע על כ-177 דונם.
כעת, עם אישורה, תעבור התכנית לוועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים של המועצה הארצית לתכנון, ומשם תחזור לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב להמשך קידומה לאישור.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה