חדשות תל אביב

תכנית פינוי בינוי בדרך השלום

חדשות תל אביב29 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

המתחם, סמוך ליד אליהו, רמת הטייסים, רמת ישראל וביצרון, משתרע על כ-15 דונם ומורכב מבנייני רכבת, שבהם כ-150 דירות ושטחי מסחר • על פי התכנית, במקום הבניינים הישנים שייהרסו, ייבנו כ-450 דירות חדשות

תכנית פינוי בינוי בדרך השלום
דרך השלום. כל האזור בהתחדשות ׀ צילום: משה כהן

בנייני המגורים בדרך השלום בתל אביב, אחד מצירי התנועה הראשיים למרכז העיר ממזרח, צפויים לעבור התחדשות עירונית מואצת. כך נודע מדיווחיה של חברת אחים דוניץ לבורסה לניירות ערך. בדיווח נאמר כי צוות העבודה להתחדשות עירונית של אזור המזרח בעירייה החליט לקדם את פרויקט בינוי פינוי בדרך השלום.
המתחם הסמוך לשכונות יד אליהו, רמת הטייסים, רמת ישראל וביצרון שבמזרח תל אביב, גובל ממערב בפארק וולפסון וממזרח בגבעתיים. המתחם משתרע על פני כ-15 דונם ומורכב מבנייני רכבת, הכוללים כיום כ-150 דירות ושטחי מסחר. על פי התכנית המקודמת, במקום הבניינים הישנים שייהרסו תבנה החברה לפחות 450 דירות. עם זאת, הליכי האישור הסופיים והיציאה לדרך עדיין ארוכים.
החברה הבהירה כי אישור התכנית כפוף לתנאים שקבעה העירייה, בכללם עריכת נספח חברתי במימון ובריכוז העירייה ועמידה בדרישות התכנוניות שלה. ביצוע הפרויקט כפוף לאישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ולתנאים נוספים, לרבות השגת הסכמה מרוב דיירי המתחם.
את הפרויקט מתכנן משרד האדריכלים יסקי מור סיוון. "התכנית הזו נדונה בעירייה זה כשנתיים. מדובר בצעד משמעותי – אור ירוק לתכנית מצד העירייה, המאפשר לנו להתקדם עם הפרויקט. בימים אלה אנו מכינים את התכנית להגשה לוועדה המקומית, ואני מקווה שהפרויקט ייצא לדרך בעוד כשנתיים", ציין מנכ"ל חברת אחים דוניץ, נסים אחיעזרא.
יצוין כי בשכונת יד אליהו, שגם היא מצויה בתנופת התחדשות עירונית, כבר יצאו כמה פרויקטים אל הפועל, ופרויקטים נוספים מצויים בהליכי תכנון ואישורים. גם בשכונת גבעת רמב"ם בגבעתיים, הגובלת בדרך השלום בתל אביב, מתוכננת התחדשות עירונית, שבמסגרתה ניתן יהיה לבנות לגובה בבניינים הסמוכים לדרך השלום, ובתוך השכונה הוותיקה יישמר המרקם הבנוי הקיים והתוספות יהיו של קומות בודדות.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

20 מיליון שקל לפרויקט שיקום בית הכנסת...

אחד המבנים היפים בתל אביב זוכה לעדנה מחודשת: קרן תל אביב מודיעה  כי קרן פטריק ולינה דרהי תרמה תרומה בסך 20 מיליון שקל...

חדשות תל אביב23 בפברואר 2021    2 דקות
0

חיסונים ללא הפסקה: מחסנים את תושבי תל...

עשרה מתחמי חיסונים של מגן דוד אדום ועיריית תל אביב בשיתוף משרד הבריאות יפעלו במרכזי הבילוי והפנאי ברחבי תל אביב...

חדשות תל אביב18 בפברואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה