חדשות תל אביב

תכנית פינוי בינוי בדרך השלום

חדשות תל אביב29 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

המתחם, סמוך ליד אליהו, רמת הטייסים, רמת ישראל וביצרון, משתרע על כ-15 דונם ומורכב מבנייני רכבת, שבהם כ-150 דירות ושטחי מסחר • על פי התכנית, במקום הבניינים הישנים שייהרסו, ייבנו כ-450 דירות חדשות

תכנית פינוי בינוי בדרך השלום
דרך השלום. כל האזור בהתחדשות ׀ צילום: משה כהן

בנייני המגורים בדרך השלום בתל אביב, אחד מצירי התנועה הראשיים למרכז העיר ממזרח, צפויים לעבור התחדשות עירונית מואצת. כך נודע מדיווחיה של חברת אחים דוניץ לבורסה לניירות ערך. בדיווח נאמר כי צוות העבודה להתחדשות עירונית של אזור המזרח בעירייה החליט לקדם את פרויקט בינוי פינוי בדרך השלום.
המתחם הסמוך לשכונות יד אליהו, רמת הטייסים, רמת ישראל וביצרון שבמזרח תל אביב, גובל ממערב בפארק וולפסון וממזרח בגבעתיים. המתחם משתרע על פני כ-15 דונם ומורכב מבנייני רכבת, הכוללים כיום כ-150 דירות ושטחי מסחר. על פי התכנית המקודמת, במקום הבניינים הישנים שייהרסו תבנה החברה לפחות 450 דירות. עם זאת, הליכי האישור הסופיים והיציאה לדרך עדיין ארוכים.
החברה הבהירה כי אישור התכנית כפוף לתנאים שקבעה העירייה, בכללם עריכת נספח חברתי במימון ובריכוז העירייה ועמידה בדרישות התכנוניות שלה. ביצוע הפרויקט כפוף לאישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ולתנאים נוספים, לרבות השגת הסכמה מרוב דיירי המתחם.
את הפרויקט מתכנן משרד האדריכלים יסקי מור סיוון. "התכנית הזו נדונה בעירייה זה כשנתיים. מדובר בצעד משמעותי – אור ירוק לתכנית מצד העירייה, המאפשר לנו להתקדם עם הפרויקט. בימים אלה אנו מכינים את התכנית להגשה לוועדה המקומית, ואני מקווה שהפרויקט ייצא לדרך בעוד כשנתיים", ציין מנכ"ל חברת אחים דוניץ, נסים אחיעזרא.
יצוין כי בשכונת יד אליהו, שגם היא מצויה בתנופת התחדשות עירונית, כבר יצאו כמה פרויקטים אל הפועל, ופרויקטים נוספים מצויים בהליכי תכנון ואישורים. גם בשכונת גבעת רמב"ם בגבעתיים, הגובלת בדרך השלום בתל אביב, מתוכננת התחדשות עירונית, שבמסגרתה ניתן יהיה לבנות לגובה בבניינים הסמוכים לדרך השלום, ובתוך השכונה הוותיקה יישמר המרקם הבנוי הקיים והתוספות יהיו של קומות בודדות.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

התמוטט בסוכנות רכב

היום (18.11) בצהריים, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על גבר שהתממוטט על רקע לבבי בסוכנות רכב ברחוב...

חדשות תל אביב18 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

הדור הבא כבר כאן

אירוע חווייתי ויוצא דופן התקיים בסוף השבוע בבית הספר הרב-תחומי עמל ליידי דייויס בעיר, כשברקע תהליך המיונים למרכז היזמות החדש...

חדשות תל אביב17 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה