חדשות תל אביב

תיאטרון הבימה ישלם ארנונה כמו כל עסק

חדשות תל אביב21 בפברואר 2019    דקה אחת
0

אחרי יותר מ-30 שנה, מבקשת העירייה לתקן טעות היסטורית שהעניקה לתיאטרון הטבות מפליגות בתשלומי מס • בעתירה שהגיש הבימה לבג"ץ, קבע היועץ המשפטי לממשלה כי זו זכותה של העירייה

תיאטרון הבימה ישלם ארנונה כמו כל עסק
תיאטרון הבימה. העירייה פעלה כדין ׀ צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

על תיאטרון הבימה לשלם ארנונה גבוהה בסיווג של משרדים, כך קבע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שאימץ את עמדת עיריית תל אביב וקבע בהודעתו לבית המשפט העליון כי העירייה פעלה כדין, כשראתה עצמה מחויבת לתקן את סיווג הארנונה של התיאטרון הלאומי.
יצוין כי תיאטרון הבימה עתר לבג"ץ בעקבות החלטת העירייה על שינוי הסיווג, בטענה שהדבר יביא לזינוק של מאות אחוזים בשיעור הארנונה. בהחלטתו ציין מנדלבליט כי במשך שנים ארוכות סיווג הארנונה הנמוך של התיאטרון היה שגוי, וכי העירייה אינה זקוקה לצורך שינוי הסיווג לאישור שרי האוצר והפנים. זאת, לאחר יותר מ-30 שנה שבהן סווג התיאטרון במסגרת הסדר מוזל לאולמות המשמשים להצגות תיאטרון, מחול וקונצרטים.
אלא שבמהלך שנת 2016 התברר לעירייה כי חלק מהתעריפים הקבועים נמוכים מהתעריף המזערי הקבוע לסיווג "משרדים, שירותים ומסחר" לפי תקנות הארנונה, ולפיכך היא ביקשה לתקן את תת-הסיווג כך שיהיה תואם לתקנות. התיאטרון הגיש, כאמור, עתירה מנהלית, אך בית המשפט לעניינים מנהליים דחה את העתירה ואפשר לעירייה לתקן את טעותה מבלי לקבל את אישור השרים לכך.
כתוצאה מההחלטה, הגישה הבימה ערעור לבית המשפט העליון, והיועץ המשפטי לממשלה נדרש לסוגיה. בעמדה, שהוגשה באמצעות עו"ד רן רוזנברג ממחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, קבע היועץ המשפטי לממשלה כי סיווג הארנונה המתאים לתיאטראות הוא "משרדים, שירותים ומסחר", ולא הסיווג השיורי "נכס אחר", שהינו למעשה סיווג היסטורי, שנקבע בתקנות הארנונה בתקופה שבה מספר הסיווגים הראשיים היה מצומצם, ולא כיסה את כל סוגי הנכסים הקיימים. לטענת מנדלבליט, יישום פסיקת בית המשפט מוביל למסקנה שרשות מקומית שמבקשת לתקן טעות שנפלה בצו הארנונה אינה נדרשת לאישור השרים למהלך.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

כדאי להצביע בתל אביב

עיריית תל-אביב-יפו ממשיכה בקמפיין לטובת העלאת אחוזי ההצבעה בתל-אביב-יפו ומפרסמת הטבות ליום הבחירות, עבור האזרחים היוצאים להצביע: תושבים בעלי דיגיתל...

חדשות תל אביב15 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

לא עוזבים את (החנייה) בעיר!

משעה 16:00, היום (12.9)  ולאורך שעות אחה"צ הפגינו מול הכניסה לחניון העירייה, עשרות מפגינים נושאי שלטים.  

חדשות תל אביב12 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה