חדשות תל אביב

תחב"צ בסופ"ש

חדשות תל אביב10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

בעיריית תל אביב בוחנים את האפשרות להפעיל בסופי שבוע תחבורה ציבורית בחלק מרחבי העיר

תחב"צ בסופ"ש
נתיב התחבורה הציבורית בדרך בן צבי ׀ צילום: משה כהן

לאחר שעיריית רמת גן הפעילה הקיץ אוטובוסים בסופי שבוע למוקדי הבילוי וחוף הים בתל אביב, בעיר הגדולה הולכים בעקבותיה ובשבועות הקרובים תגובש תכנית להפעלת קווי אוטובוסים שיחברו בין השכונות למרכז העיר.

על פי התכנית המסתמנת, העירייה תוציא מכרז להפעלת ארבעה-חמישה קווי אוטובוס בשישי בערב ובשבת. רשת האוטובוסים תחבר בין שכונות עבר הירקון למרכז העיר ובין יפו ושכונות בדרום ובמזרח העיר. בין השכונות בהן ינועו אוטובוסים עירוניים בשבת יהיו רמת החיל, המשתלה, רמת אביב, פלורנטין, יד אליהו וחלק מכפר שלם.

במקביל, נבדקת גם אפשרות להפעלת קווי אוטובוסים מטרופולינים, שיחברו בין ערים בגוש דן. בעיריית רמת גן הציעו לבצע שיתוף פעולה בין רשויות וכבר התקיימו מגעים עם עיריות תל אביב וקרית אונו.

בנוסף לאוטובוסים בשבת, גם נכנסות לפעילות בהדרגה קווי מוניות שירות במטרופולין תל אביב, הפועלות גם בסופי שבוע.

"סוף-סוף תהיה תחבורה ציבורית בשבת. סיעת חי-חילונים ירוקיים בראשותי מובילה את האג'נדה החילונית בתל אביב ואחד מהנושאים המרכזיים בה הוא הפעלת תחבורה ציבורית בסופי שבוע", אמר סגן ראש העירייה עו"ד ראובן לדיאנסקי.

"בחודשים האחרונים הגשתי לראש העירייה, רון חולדאי תכנית סדורה של חיבור שכונות הצפון, הדרום ויפו למרכז העיר. אני מברך את חולדאי על הכוונה להפעיל תוך מספר שבועות תחבורה מטרופולינים ורחבה שתיתן מענה בשבת לתושבי תל אביב ולתושבי ערי גוש דן שרוצים להגיע לעירנו", ציין עוד לדיאנסקי.

"כממונה על תחום איכות הסביבה וקיימות בעיר בכוונתי לפעול לכך שאותם אוטובוסים שייכנסו לעיר בשבת יהיו חשמליים או ידידותיים לסביבה, על מנת למנוע מפגעי רעש וזיהום אוויר. אני רואה בכך חשיבות עליונה", הודיע לדיאנסקי.

בעירייה הבהירו, כי התכנית עדיין מצוייה בשלבים ראשוניים. הנושא נמצא בדיונים ראשוניים. במידה ויוחלט להוציא לפועל את הפרויקט, תצא הודעה רשמית עם הפרטים", ציינו בדוברות עיריית תל אביב.

 

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות
0

טסט היבדק וסע

במהלך סוף השבוע: פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למגן דוד אדום דגמו 3,700 בני אדם הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה...

חדשות תל אביב21 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה