חדשות תל אביב

תחבורה ציבורית בשבת: עד סוף 2019

חדשות תל אביב3 בנובמבר 2019    2 דקות
0

בעירייה מתגבשת תכנית להפעלת קווים שיחברו את השכונות למרכז העיר ולערים סמוכות בסופי השבוע • סגן ראש העירייה: “החלטה סנסציונית עבור הציבור החילוני בישראל”

תחבורה ציבורית בשבת: עד סוף 2019
אוטובוס השבת ברמת גן. הקווים יהפכו למטרופוליניים ׀ צילום: דוברות עיריית רמת גן

עד סוף שנת 2019 תחל לפעול בתל אביב ובערים נוספות במטרופולין תחבורה ציבורית בשבת. הסכמות הושגו עד כה בין עיריית תל אביב לעיריות גבעתיים, קריית אונו, רמת השרון והרצליה. עם זאת, עדיין לא הושגה הסכמה עם עיריית רמת גן, שהפעילה ראשונה הקיץ את קווי התחבורה הציבורית בשבת. ההערכות הן שבשלב מאוחר יותר גם רמת גן תהיה חלק מקווי המטרופולין.
ועדת הכספים של עיריית תל אביב אישרה תקציב ראשוני להפעלת מערך ההיסעים עד סוף השנה, העומד על כ-1.5 מיליון שקל, כשהעלות השנתית להפעלת הפרויקט (52 סופי שבוע) מוערכת בכ-12.5 מיליון שקל וצפויה לגדול עם הצטרפותן של ערים נוספות. רשת התחבורה תתבסס על מערך היסעים, שיכלול כשבעה מסלולים ויפעל לאורכן ולרוחבן של הערים במטרופולין, תוך דגש על נגישות טובה ותדירה למרכזי הערים ובין השכונות. התדירות ולוחות הזמנים ייקבעו תוך שיתוף פעולה בין הרשויות השונות ובהתאם לצרכים התפעוליים.
בשלב הראשון סוכם בין הרשויות כי השירות יהיה ללא תשלום, ונוסעים יוכלו לבצע החלפות בין קווי הרשת. “רשת התחבורה המטרופולינית מצטרפת לתכנית קווי מוניות השירות של משרד התחבורה ולמיזמים השיתופיים שאנו מפעילים – 'אוטותל' ו'תל אופן', שמטרתם לתת מענה לדרישה הציבורית הגוברת ליצירת פתרונות התניידות לאורך כל השבוע, שיסייעו לצמצם את הצורך של התושבים ובאי העיר להשתמש ברכב פרטי, ובכך יתרמו להורדת יוקר המחיה, יקלו על בעיות התחבורה והחניה, ויאפשרו ניידות לאוכלוסיות מוחלשות שאין בבעלותן רכב פרטי”, ציין ראש העירייה רון חולדאי.
סגנית ראש עיריית תל אביב ומחזיקת תיק התחבורה, מיטל להבי (מרצ), ציינה כי תחבורה היא מפתח לצדק חברתי, בתנאי שהיא מאפשרת התניידות שוויונית בכל שעות היממה ובמשך שבעה ימים בשבוע לכלל הציבור, “הבשורה במערך ההיסעים המוצע מתבססת על החיבור בין הרשויות במטרופולין, שתושביהן יוכלו לנוע בחופשיות בסופי שבוע".
סגן ראש העירייה, עו”ד ראובן לדיאנסקי, הוסיף: “זו לא פחות מהחלטה סנסציונית עבור הציבור החילוני במדינת ישראל, אשר תשנה מציאות לאזרחים רבים ותיתן להם סוף סוף אפשרות לנסוע בתחבורה ציבורית בשבתות. אני מברך את חולדאי על האומץ הציבורי והנחישות להביא לשינוי המציאות".
בעירייה הודיעו כי במקביל נעשות פעולות על מנת לצרף למיזם ערים נוספות במטרופולין, על מנת להרחיב את מערך ההיסעים, לשפר את נגישות התושבים במרחב ולהקטין את התלות ברכב הפרטי.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

20 מיליון שקל לפרויקט שיקום בית הכנסת...

אחד המבנים היפים בתל אביב זוכה לעדנה מחודשת: קרן תל אביב מודיעה  כי קרן פטריק ולינה דרהי תרמה תרומה בסך 20 מיליון שקל...

חדשות תל אביב23 בפברואר 2021    2 דקות
0

חיסונים ללא הפסקה: מחסנים את תושבי תל...

עשרה מתחמי חיסונים של מגן דוד אדום ועיריית תל אביב בשיתוף משרד הבריאות יפעלו במרכזי הבילוי והפנאי ברחבי תל אביב...

חדשות תל אביב18 בפברואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה