חדשות תל אביב

תושבי אבו כביר דורשים פיצוי על פינוים

חדשות תל אביב30 במאי 2019    דקה אחת
0

השבוע הם תלו צווי פינוי סמוך לביתו של חולדאי, במחאה על כוונת העירייה להקים במקום פארק • "עצים זה נפלא, אבל כשמגרשים תושבים ומחריבים את בתיהם, מגיע להם פיצוי הולם", אמרו נציגי התושבים

עשרות צווי פינוי נתלו מחוץ לביתו של ראש העירייה רון חולדאי בשכונת תל ברוך צפון בתל אביב, במחאה על פינוים של תושבי שכונת אבו כביר מבתיהם ללא פיצוי או דיור חלופי. את הצווים תלו פעילי תנועת "עומדים ביחד", הטוענים כי העירייה החלה לאחרונה בפינוי בתי משפחות שהגיעו לשכונה בשנות ה-50'.
לפי הודעת העירייה, הסיבה לפינוי היא תכנית להקמת פארק במקום. זאת, אף שלטענת הדיירים, השכונה ממוקמת בצמוד לפארק החורשות הגדול, הסובל מהזנחה ארוכת שנים. פעילי תנועת "עומדים ביחד" החליטו לחבור לתושבי השכונה ולפעול נגד מאמצי הפינוי של העירייה. ביום ראשון התקיים כנס חירום בבית הכנסת בשכונה, בניסיון לגייס כמה שיותר פעילים ולהיערך ליום הפינוי.
מתנועת "עומדים ביחד" נמסר: ״עצים זה נפלא, אבל כשמגרשים תושבים ומחריבים את בתיהם, מגיע להם פיצוי הולם. כבר שנים שהעירייה מנסה לשבור את תושבי השכונה באמצעות איומים בתביעות ענק, במטרה לייאש את התושבים עד שייכנעו ויישארו חסרי כל".
לדברי יעל אגמון, מהפעילות המובילות בתנועה, ״הסיפור של שכונת אבו כביר דומה לסיפורן של שכונות רבות נוספות, כמו גבעת עמל, כפר שלם ושכונת הארגזים. התושבים שוכנו שם בידי המדינה, אבל עכשיו היא קוראת להם 'פולשים' ופועלת כדי לפנותם מהמקום. השלטון פועל נגד האנשים שחיים כאן ומשרת אליטות קטנות וחזקות. זה שלטון שלא רואה את האנשים ומתייחס אליהם כאל מטרד. הדרך לפתור את הבעיה, היא להתאחד ולעמוד יחד בסולידריות".
מהעירייה נמסר: "מדובר בשטח המיועד להרחבת הריאה הירוקה בדרום העיר – פארק החורשות. לפי פסיקת בית המשפט המחוזי, נקבע כי על הפולשים לפנות את השטח באופן מיידי וללא כל פיצוי, הואיל ואין להם כל זכויות בקרקע.
"העירייה נכונה תמיד לקדם מו"מ, אולם פועלת בהתאם לפסיקות בית המשפט".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מפיגים את השעמום: פעילויות תרבות מקוונות בספריות...

גם עם תום הסגר השני, ילדים ובני נוער רבים נמצאים עדיין בבית. לכן, כפי שעשו בשבועות האחרונים בהצלחה רבה, גם...

חדשות תל אביב19 באוקטובר 2020    3 דקות
0

למען הקהילה: פרויקט התנדבותי לסיוע במצבי משבר...

עמותת לב זהב המעניקה שירותי סיעוד ורווחה לגיל השלישי ברחבי הארץ יזמה פרויקט לסיוע לקשישים בקהילה ליציאה ממשבר והפגת בדידות....

חדשות תל אביב19 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה