חדשות תל אביב

שישי חופשי: שינקין יהפוך למדרחוב

חדשות תל אביב20 ביוני 2019    דקה אחת
0

בניסיון להחזיר את הרחוב לימי זוהרו, הוא ייסגר בימי שישי בשעות הבוקר, ובמתחם יתקיימו מגוון פעילויות • אם הפיילוט יצליח, בכוונת העירייה ליישם את הרעיון ברחובות נוספים בעיר

שישי חופשי: שינקין יהפוך למדרחוב
רחוב שינקין. האורחים לא חזרו ׀ צילום: אבשלום ששוני

בניסיון להחזיר את רחוב שינקין שבלב תל אביב לימי זוהרו, הודיעה העירייה כי החל מיום שישי יהפוך קטע מהרחוב הוותיק בימי שישי בשעות הבוקר למדרחוב. הפיילוט יימשך כחודש, ובמהלכו תיאסר כניסת כלי רכב במקטע בין הרחובות אלנבי-יוחנן הסנדלר בשעות 15:00-10:00 במהלך ארבעת ימי השישי הקרובים.
יצוין כי רחוב שינקין עבר שיפוצים נרחבים, שבמהלכם נפגעו העסקים ברחוב. גם לאחר תום העבודות האורחים לא חזרו לרחוב המיתולוגי. בניסיון להחזיר עטרה ליושנה, הוחלט על הפיכת הרחוב בימי שישי למתחם שוקק ועליז, עם מוזיקה ומופעים. בכוונת העירייה ליצור בימי שישי מדרחוב ברחובות נוספים בעיר.
באותן שעות תהיה בגינת שינקין פעילות של בית תמי, תתאפשר השאלת משחקים וצעצועים מהמחסן של מישה הפועל בגינה, ובתי עסק שונים לאורך הרחוב יציעו הטבות. תנועת כלי הרכב, כולל מוניות ואופנועים, תיאסר כליל באותן שעות ותתאפשר רק יציאת כלי רכב חונים. בעירייה הבהירו שנכי גפיים יקבלו אישור מעבר מיוחד, ולבעלי חניות פרטיות במקטע הרחוב שייסגר יונפק תו חניה מיוחד, שיגיע עם שליח לביתם לפני הפעלת ההסדר החדש.
רחוב שינקין, שכמה מסמליו במשך השנים הם בית העיתון "דבר", "קפה תמר" והחנות "האוזן השלישית", היה ועודנו אחד הרחובות הטרנדיים של העיר. הרחוב, המהווה ציר מרכזי להולכי רגל, ומחבר בין שדרות רוטשילד לרחובות אלנבי והמלך ג'ורג', התחדש בשנים האחרונות במגוון חנויות, בתי קפה ומסעדות. הסביבה והאוכלוסייה הצבעונית בשינקין וברחובות הסמוכים מושכות לרחוב כבר עשרות שנים קהל מגוון – החל מרווקים ומשפחות צעירות ועד לאנשי עסקים, לצד אורחים מהארץ ומהעולם, החווים את הוויית הרחוב.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה