חדשות תל אביב

שוברים את הכלים

חדשות תל אביב28 בפברואר 2019    דקה אחת
0

מארגני מחאת המסעדנים מתכוונים להשבית 300 מסעדות בזמן האירוויזיון • מוביל המחאה, תומר מור: "תעשיית המסעדנות במשבר קשה ואלפי עסקים נסגרים מדי שנה. המסעדנים סופגים גזירה אחרי גזירה"

שוברים את הכלים
אוכלים בתל אביב. המסעדות משלמות את המחיר ׀ צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מעל ל-300 מסעדנים צפויים לסגור במחאה את עסקיהם לערב אחד בעת גמר האירוויזיון שיתקיים בתל אביב.
את היוזמה להשבתת המחאה יזמה עמותת "מסעדנים חזקים ביחד", המאגדת בתוכה יותר מאלף בעלי מסעדות, בתי קפה, ברים ופאבים, רובם מתל אביב. "בישראל פועלים כ-13 אלף עסקי מסעדנות, החל מדוכני פלאפל ועד למסעדות יוקרה", ציין אחד ממובילי המחאה, תומר מור, הבעלים של בית הקפה "ג'רמייה" שבדיזנגוף-ירמיהו בתל אביב.
"תעשיית המסעדנות במשבר קשה ואלפי עסקים נסגרים מדי שנה", מתריע מור. "המסעדנים סופגים גזירה אחרי גזירה".
לדבריו, הגזירות על המסעדנים החלו בדרישת רשות המסים לתשלום מס רטרואקטיבי בשיעור של 20% שש שנים לאחור עבור השכר של העובדים שהם מבקשי מקלט (מסתננים). "היו מסעדות שקיבלו שומות של מיליוני שקלים והן לא יכולות לעמוד בזה", הוא ציין.
מור אומר עוד כי בחוק הפיקדון שהמדינה חוקקה, נדרשים המסעדנים להפחית 20% משכר הנטו של מבקשי המקלט, ובנוסף להפריש עבורם לפנסיה עוד 16% משכר הברוטו.
"יש מחסור חמור בידיים עובדות, ומסעדנים נאלצו לשלם במזומן למבקשי המקלט, כדי שיוכלו להמשיך להפעיל את העסק", הוא התריע.
הגזירה השלישית, שגורמת לתסיסה בקרב המסעדנים, נכנסה לתוקף בתחילת ינואר והיא קובעת שיש לשלם מע"מ גם עבור טיפים הניתנים למלצרים. "המעסיק צריך לצרף את הטיפים לשכר הברוטו ולשלם גם על זה מס", הוא ציין. "בעקבות הגזירות, שכר העבודה בענף המסעדנות עלה מ-33% ל-43% ולא נשאר כמעט כלום למסעדנים, שרבים מהם מתקשים לשרוד".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

פועל בניין נפל מגובה

לקראת הצהריים התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על פועל שנפל מגובה במהלך עבודה בבניין מגורים ברחוב דבורה...

חדשות תל אביב19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

הארכת מעצר היום לחשוד שנהג ללא רישיון...

אתמול (18.9) כחלק מפעילות מוגברת באכיפה הבחינו השוטרים ברכב שנסע באופן המסכן חיי אדם באזור תל אביב. השוטרים הורו לנהג לעצור...

חדשות תל אביב19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה