חדשות תל אביב

שדה המריבה

חדשות תל אביב14 במרץ 2019    3 דקות
0

"סגירת שדה דב תנחית מכה אנושה על אילת", מזהיר ראש עיריית אילת, שמתכוון לפתוח בשביתת רעב מול השדה • חולדאי: "ניתן לעצור את האיוולת"

שדה המריבה
שדה דב. "הצדק, ההיגיון והחמלה ינצחו" | צילום: משה שי, פלאש 90

"שדה דב בתל אביב הוא התחנה המרכזית של אילת", מצהיר ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי. בצד ראש עיריית תל אביב רון חולדאי וחברי כנסת מכל הקשת הפוליטית, הלוי נאבק למניעת סגירתו המתוכננת של שדה התעופה התל אביבי ב-1 ביולי.
השבוע הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לראש הממשלה בנימין נתניהו, כי לא תתאפשר קבלת החלטה בנושא לפני הבחירות לכנסת. "סגירת שדה דב תנחית מכה אנושה על אילת", הזהיר הלוי, ובכוונתו לפתוח ביום ראשון בשביתת רעב באוהל המחאה שיוקם בגבעה הנושקת לשדה דב, לאחר שביום שלישי התקיימה שביתת מחאה באילת.
במסיבת העיתונאים שקיימו ראשי הערים השתתפו גם חברי הכנסת מיקי לוי (יש עתיד), איילת נחמיאס ורבין ואיתן ברושי (עבודה), עודד פורר (ישראל ביתנו) ובצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי). יותר מ-800 אלף נוסעים השתמשו אשתקד בשדה דב, טען הלוי. "מאות חולים מקבלים טיפולים באזור תל אביב, ועשרות רופאים יוצאים מדי יום לאילת. איך ייצאו חולים לאיכילוב? הופכים את תושבי אילת לתושבים סוג ג' ו-ד'. אני מאמין שהצדק, ההיגיון והחמלה ינצחו ושדה דב לא ייסגר".
דני בן אפרים, תושב אילת המקבל טיפולים רפואיים באיכילוב: "עברתי הקרנות וטסתי מאילת לכאן. אם שדה דב ייסגר, אצטרך לצאת ב-5:00 בבוקר ולחזור הביתה בחצות". חג'ג' צ'ארלי, המקבל טיפולים בבילינסון, הוסיף: "אם יסגרו את שדה דב, אצטרך לישון בתל אביב. צריך למצוא לנו פתרון".
מנהל הקמפיין נגד סגירת השדה, אבי בניהו, הזהיר: "זהו איום כבד מאוד. מהמסלול ממריאים לא רק מטוסים, ממריאה כלכלה שנייה. לאילת אין רכבת, אין אוטוסטרדה. ביטול שדה דב יפנה מאות אלפי כלי רכב לכביש 90, שיהפוך לכביש דמים".
חולדאי אמר בדיון כי לתל אביב עדיף לסגור את השדה, אבל הדגיש שהוא מתנגד בתוקף לסגירה משיקולים לאומיים. "מזמן לא עמדתי מול טיפשות כל כך גדולה של מדינה המוותרת על תשתית חשובה לתעופה. ההחלטה על סגירת השדה היא אומללה. אם לא היו בעלי קרקע פרטיים, אף אחד לא היה מעלה על דעתו לסגור את שדה דב".
"יש לדחות לעשר שנים מינימום את סגירת שדה דב ולקדם בינתיים חלופות, כמו האפשרות לבניית שדה תעופה על אי מול חופי תל אביב", הוסיף חולדאי. "סגירת שדה דב, שכל גורמי המקצוע מתנגדים לה, משמעותה חיסול התעופה הפנימית בישראל".
בינתיים, נשלמת ההיערכות להעברת טיסות הפנים משדה דב לנמל התעופה בן גוריון. ברשות שדות התעופה הבהירו כי טרמינל 1 הוכפל ביכולת קליטת הנוסעים.
"מדובר בקמפיין פוליטי בתקופת בחירות, המונע משיקולים צרים ואינטרסנטיים, ונועד להפעיל לחץ לא לגיטימי לעצירת פינוי שדה דב", טוענים בעלי הקרקע. "הניסיון לתלות את מצבה של אילת בפינוי השדה אינו אלא ספין פוליטי, שמעיד יותר מכל על ניסיון להתנער מאחריות כוללת. פינוי שדה דב נקבע בהוראת בית המשפט כבר לפני כעשור. כל דחייה משמעותה נזק של מיליארדי שקלים לתקציב המדינה ובלימת פיתוח הנגב וגוש דן".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה