חדשות תל אביב

שדה דב: הסוף

חדשות תל אביב28 בפברואר 2019    דקה אחת
0

אחרי שנים של דיונים ומחאות ציבוריות, ב-1 ביולי יפסיק לפעול שדה התעופה הוותיק שחיבר את תושבי העיר עם אילת

שדה דב: הסוף
שדה דב. במקום יוקמו 8,000 דירות | צילום: משה שי, פלאש 90

לאחר מאבקים משפטיים וציבוריים שנמשכו שנים ארוכות, שדה דב בתל אביב יפסיק לפעול החל מ-1 ביולי, במסגרת התכנית לפינויו ולבניית אלפי יחידות דיור ומלונאות במתחם. רשות שדות התעופה הודיעה לחברות התעופה שעליהן לפנות את השדה ועל הפסקת הפעילות התעופתית במתחם.
"על חברות התעופה המסחריות (לרבות ארקיע, ישראייר, עיט וטמיר תעופה, וכל חברת נוספת הפועלת מטעמן) להיערך ללא דיחוי להעתקת פעילותן, כך שמיום 1 ביולי 2019 תבוצע כל הפעילות המסחרית מנמל התעופה בן גוריון", הודיע מנהל שדה דב, עודד אזולאי במכתב לחברות התעופה.
"יש להיערך בהקדם להפסקת הפעילות ולהודיע לרשות שדות התעופה עד 1 באפריל 2019 על האתרים החלופיים שאליהם יבקשו להעתיק את פעילותם, אם כבסיס-אם ואם כבסיס הפעלה", ציין עוד אזולאי בהודעתו.
הוא הבהיר כי החלופות הרלוונטיות הן שדות התעופה חיפה, מחניים, הרצליה, או כל שדה ומנחת אחר, בכפוף לזמינות ולמגבלות. אזולאי ציין עוד במכתבו כי על פי החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה מ-4 בדצמבר, עתיד גם שדה התעופה הרצליה לסיים בעתיד את פעילותו, עם אישור תכנית פיתוח לתכנית מאושרת למגורים על השטח שיתפנה.
יצוין כי סוגיית עתידו של שדה דב הגיעה עד לבג"ץ, ובין מובילי המאבק נגד סגירתו היו ראש עיריית תל אביב רון חולדאי וראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, שהזהיר כי הדבר יגרום לפגיעה כלכלית קשה ביותר בעירו. גם חברות התעופה התנגדו לסגירת שדה דב, לנוכח ההערכות שהדבר יביא לצניחה של כשליש במספר הנוסעים לאילת, מנמל התעופה בן גוריון לנמל התעופה רמון בתמנע המרוחק כ-20 קילומטרים מהעיר.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה