חדשות תל אביב

שבוע הספר: עושים סיפור מקריאה

חדשות תל אביב13 ביוני 2019    דקה אחת
0

ב-22 הספריות בעיר רשומים יותר מ-36 אלף קוראים פעילים, ששואלים כ-400 אלף ספרים בשנה ומוכיחים שהדפוס לא מת גם בעידן הדיגיטלי • אלה הבחירות שלהם לשבוע הספר הנחגג השבוע

שבוע הספר:  עושים סיפור מקריאה
ספרייה. מה אתם קוראים? | צילום: משה שפיר

כמיטב המסורת, לרגל שבוע הספר, שהחל ביום רביעי ויימשך עד 22 ביוני, חושפת מחלקת הספריות בעירייה נתונים מעניינים על הרגלי הקריאה והשאלת הספרים של תושבי העיר. ב-22 הספריות בעיר רשומים יותר מ-36 אלף קוראים פעילים, ששואלים כ-400 אלף ספרים בשנה ומוכיחים שהדפוס לא מת גם בעידן הדיגיטלי.
נכון לשנת 2018, הספר המושאל ביותר בקרב תושבי העיר היה "אשתו של מגדל התה" (דיינה ג'פריס), שזכה ל-488 השאלות והדיח מהפסגה את ספריה של אלנה פרנטה, שדורגו במקום הראשון בשנתיים הקודמות. עם זאת, "החברה הגאונה" עדיין זוכה לפופולריות וניצב במקום השני עם 425 השאלות. ספריה האחרים של פרנטה תופסים את המקומות ארבע-שש.
הספר העברי הראשון ברשימה ניצב במקום התשיעי – "סוס אחד נכנס לבר", שכתב דויד גרוסמן ושהושאל 272 פעמים. גם בשנה שעברה היו גרוסמן וספרו הנציגים העבריים היחידים בעשירייה הפותחת. הספר העברי הבא אחריו ברשימה הוא "פתח גדול מלמטה – סיפורים מאוד רומנטיים" של אסתר פלד, שניצב במקום ה-12 עם 237 השאלות. בפורמט הדיגיטלי הושאלו השנה 10,537 ספרים, פי שלושה משנת 2017. הספר המושאל ביותר בפורמט זה הוא "ספר הדקדוק הפנימי" של דויד גרוסמן.
בקרב הילדים, אין חדש תחת השמש. השליטה המוחלטת של סדרת ספרי "הארי פוטר" נמשכת. "הארי פוטר ואבן החכמים" ניצב במקום הראשון עם 368 השאלות. "יומנו של חנון – הקש האחרון" מאת ג'ף קיני, עם 298 השאלות, דורג במקום השני. ספרי "הארי פוטר" ו"יומנו של חנון" האחרים תופסים לסירוגין גם את המקומות הבאים ברשימה.
שיאנית הקריאה מבין הקוראים המבוגרים היא קוראת ותיקה מנוית ספריית בית אריאלה, ששאלה לא פחות מ-360 ספרים לאורך השנה. שיאנית הקריאה בקרב הילדים היא ילדה בת 10 מספריית צהלה, ששאלה בשנת 2018 לא פחות מ-208 ספרים.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

20 מיליון שקל לפרויקט שיקום בית הכנסת...

אחד המבנים היפים בתל אביב זוכה לעדנה מחודשת: קרן תל אביב מודיעה  כי קרן פטריק ולינה דרהי תרמה תרומה בסך 20 מיליון שקל...

חדשות תל אביב23 בפברואר 2021    2 דקות
0

חיסונים ללא הפסקה: מחסנים את תושבי תל...

עשרה מתחמי חיסונים של מגן דוד אדום ועיריית תל אביב בשיתוף משרד הבריאות יפעלו במרכזי הבילוי והפנאי ברחבי תל אביב...

חדשות תל אביב18 בפברואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה