חדשות תל אביב

רמת החייל: 750 דירות ייבנו במתחם חברת החשמל

חדשות תל אביב14 בפברואר 2019    דקה אחת
0

זאת לאחר שהמתחם הועבר לידי המדינה, במסגרת הסדר הנכסים של החברה • השר כחלון: "ניתן היה לגזור קופון לקופת המדינה באמצעות מכירת הקרקע למרבה במחיר, אך ימי הספסרות בקרקעות הסתיימו"

רמת החייל: 750 דירות ייבנו במתחם חברת החשמל
השר כחלון מקבל את המפתח למתחם ׀ צילום: חברת חשמל

כ-750 יחידות דיור במסגרת מחיר למשתכן צפויות להיבנות במתחם חברת החשמל באזור רמת החייל בתל אביב, שהועבר לידי המדינה במסגרת הסדר הנכסים של החברה. בטקס חגיגי שהתקיים השבוע, הועבר "המפתח" של אתר ירקון (עתידים) ברמת החייל מחברת החשמל למדינה.
על פי ההסכם שנחתם בין המדינה, חברת החשמל, רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב, נכסי חברת החשמל יימסרו למדינה ויתבצעו בהם עבודות פיתוח מיידיות, לבניית אלפי מ"ר לדיור בלב אזורי הביקוש, כמו גם פרויקטים להקלת עומסי התנועה והקמת שטחי ציבור, פארקים ואזורי תעסוקה ומסחר.
"השבת אתר הירקון מחברת החשמל לידי המדינה מהווה בשורה שהציבור ייהנה ממנה, וזה לא מובן מאליו", ציין שר האוצר משה כחלון, שהשתתף בטקס. "בשנים עברו, מדינת ישראל הייתה מספסרת בקרקעות שלה לטובת רווחים לקופת המדינה. גם כאן ניתן היה לגזור קופון לקופת המדינה באמצעות מכירת הקרקע למרבה במחיר, אך ימי הספסרות בקרקעות הסתיימו".
כחלון הכריז כי במקום תוקם שכונה של כ-750 יחידות דיור, שיימכרו במסגרת פרויקט מחיר למשתכן לזוגות צעירים. יו"ר חברת החשמל, אלוף במיל' יפתח רון-טל: "ההסדר יאפשר לחברה להסדיר את השינויים הארגוניים הנעשים בה וישפר באופן משמעותי מאוד את האיתנות הפיננסית שלה. מדובר בצעדים מתבקשים בעידן של רפורמה במשק החשמל".
מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, הוסיף כי הרשות מקדמת הסכמים אלה במטרה להשיב לידי המדינה עתודות קרקע שניתן לשווקן לדיור, במטרה לסייע לחברות ממשלתיות המחזיקות בקרקעות מכוח הבנות היסטוריות.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מסייעים לסייעות

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה מול עיריית תל אביב סביב הדיון בנושא ניוד סייעות בעיר. לדברי נציגי ההסתדרות, עיריית תל...

חדשות תל אביב18 בנובמבר 2019    2 דקות
0

התמוטט בסוכנות רכב

היום (18.11) בצהריים, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על גבר שהתממוטט על רקע לבבי בסוכנות רכב ברחוב...

חדשות תל אביב18 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה