חדשות תל אביב

רוצה לצלם? תשלם!

חדשות תל אביב20 בדצמבר 2018    2 דקות
0

בימים האחרונים נתלו בגני יהושע שלטים שמודיעים כי צילומים בשטח הגן כרוכים בתשלום • מבקרים: "זו ממש חוצפה שמבקשים מאיתנו כסף על צילום בשטח ציבורי"

רוצה לצלם? תשלם!
גני יהושוע | צילום: יוסי אלוני

חברת גני יהושע מצאה מקור הכנסה נוסף: צילומים בשטח הגן. בימים האחרונים נתלו ברחבי הפארק שלטים שמבשרים לאורחים כי חל איסור על צילום בשטח ללא אישור ותשלום.
"זו ממש חוצפה שמבקשים מאיתנו כסף על צילום בשטח ציבורי", אומר אהרון, תושב תל אביב. "העירייה הזו כל הזמן שולחת יד לכיס שלנו. לא מספיקים המסים הגבוהים והארנונה שלא נותנת לנו לנשום, ועכשיו גם אסור לעשות סלפי בפארק בלי לשלשל מטבע למכונה המשומנת הזו? מה יהיה הסוף? מחר גם על הזכות לנשום בעיר הזו ייקחו כסף".
כדי לבדוק אם אהרון צודק בתחושותיו או שמא הוא קצת מפריז, ביקשנו ממפעילה של ימי הולדת ליצור קשר עם הנהלת הפארק ולברר באילו מקרים צריכים לשלם, והכי חשוב: כמה.
ראינו שהוצאתם הודעה שמי שמצלם אצלכם צריך לשלם. במה מדובר?
"אם זה צילום מסחרי, אז כן צריך לשלם. לא אם את באה לפארק ומצלמת להנאתך".
אם אני מפעילה לימי הולדת ורוצה לצלם שם קליפ?
"אז את צריכה לדבר עם אחראית השיווק שלנו ולתאם את זה איתה".
כמה זה עולה?
"אני לא יודעת. היא כרגע בחו"ל".
אם אני אצטלם בלי אישור אני יכולה לחטוף דוח?
"אני לא יודעת".
עד עכשיו לא גביתם תשלום. מה קרה פתאום?
"אני לא יודעת. את צריכה לדבר עם המנהלת האחראית".
אז פנינו להנהלת החברה בצורה מסודרת ושם הכניסו את העניין לפרופורציות.
"המודעה מתייחסת לצילומים בשטחי הגן הטרופי וגן הסלעים, הפתוחים לציבור בשעות מוגדרות, ולא לפארקים הפתוחים", נאמר לנו. "גנים אלה מוגבלים באופן טבעי בכמות המבקרים בזמן נתון, ומתוחזקים בהשקעה רבה ובסטנדרט גבוה מאוד על מנת לשמור על זני הצמחים שרגישים לכל שינוי. ההוראה נועדה מתוך כוונה לפקח על הפעילות בגנים, תוך מתן דגש על פעילות מסחרית ו/או הפקות צילום הכרוכות בשימוש בציוד רב ולשמור עליהם ועל הצמחים".
כששאלנו כמה זה עולה לנו, נאמר כי "המחיר נקבע לפי הצרכים הנדרשים: כמות שעות, מספר אנשים, מפרט ציוד מלא בשטח, סיוע של צוות עבודה".
בהנהלה ביקשו לציין: "צילומים פרטיים אינם כרוכים בתשלום ויכולים להתקיים רק בשעות פעילות הגן".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

אות ההצטיינות: עיריית תל אביב-יפו מעודדת עלייה

ברקע ההתמודדות עם השפעות גלובליות על העלייה ארצה והצפי לעלייה בשנים הקרובות, קיימה ההסתדרות הציונית העולמית, זו השנה השנייה, אירוע...

חדשות תל אביב3 באוגוסט 2021    2 דקות
0

20 מיליון שקל לפרויקט שיקום בית הכנסת...

אחד המבנים היפים בתל אביב זוכה לעדנה מחודשת: קרן תל אביב מודיעה  כי קרן פטריק ולינה דרהי תרמה תרומה בסך 20 מיליון שקל...

חדשות תל אביב23 בפברואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה