חדשות תל אביב

רוצה לצלם? תשלם!

חדשות תל אביב20 בדצמבר 2018    2 דקות
0

בימים האחרונים נתלו בגני יהושע שלטים שמודיעים כי צילומים בשטח הגן כרוכים בתשלום • מבקרים: "זו ממש חוצפה שמבקשים מאיתנו כסף על צילום בשטח ציבורי"

רוצה לצלם? תשלם!
גני יהושע. "מחר יקחו כסף על נשימות?" ׀ צילום: ג'ורג' נובומינסקי, פלאש 90

חברת גני יהושע מצאה מקור הכנסה נוסף: צילומים בשטח הגן. בימים האחרונים נתלו ברחבי הפארק שלטים שמבשרים לאורחים כי חל איסור על צילום בשטח ללא אישור ותשלום.
"זו ממש חוצפה שמבקשים מאיתנו כסף על צילום בשטח ציבורי", אומר אהרון, תושב תל אביב. "העירייה הזו כל הזמן שולחת יד לכיס שלנו. לא מספיקים המסים הגבוהים והארנונה שלא נותנת לנו לנשום, ועכשיו גם אסור לעשות סלפי בפארק בלי לשלשל מטבע למכונה המשומנת הזו? מה יהיה הסוף? מחר גם על הזכות לנשום בעיר הזו ייקחו כסף".
כדי לבדוק אם אהרון צודק בתחושותיו או שמא הוא קצת מפריז, ביקשנו ממפעילה של ימי הולדת ליצור קשר עם הנהלת הפארק ולברר באילו מקרים צריכים לשלם, והכי חשוב: כמה.
ראינו שהוצאתם הודעה שמי שמצלם אצלכם צריך לשלם. במה מדובר?
"אם זה צילום מסחרי, אז כן צריך לשלם. לא אם את באה לפארק ומצלמת להנאתך".
אם אני מפעילה לימי הולדת ורוצה לצלם שם קליפ?
"אז את צריכה לדבר עם אחראית השיווק שלנו ולתאם את זה איתה".
כמה זה עולה?
"אני לא יודעת. היא כרגע בחו"ל".
אם אני אצטלם בלי אישור אני יכולה לחטוף דוח?
"אני לא יודעת".
עד עכשיו לא גביתם תשלום. מה קרה פתאום?
"אני לא יודעת. את צריכה לדבר עם המנהלת האחראית".
אז פנינו להנהלת החברה בצורה מסודרת ושם הכניסו את העניין לפרופורציות.
"המודעה מתייחסת לצילומים בשטחי הגן הטרופי וגן הסלעים, הפתוחים לציבור בשעות מוגדרות, ולא לפארקים הפתוחים", נאמר לנו. "גנים אלה מוגבלים באופן טבעי בכמות המבקרים בזמן נתון, ומתוחזקים בהשקעה רבה ובסטנדרט גבוה מאוד על מנת לשמור על זני הצמחים שרגישים לכל שינוי. ההוראה נועדה מתוך כוונה לפקח על הפעילות בגנים, תוך מתן דגש על פעילות מסחרית ו/או הפקות צילום הכרוכות בשימוש בציוד רב ולשמור עליהם ועל הצמחים".
כששאלנו כמה זה עולה לנו, נאמר כי "המחיר נקבע לפי הצרכים הנדרשים: כמות שעות, מספר אנשים, מפרט ציוד מלא בשטח, סיוע של צוות עבודה".
בהנהלה ביקשו לציין: "צילומים פרטיים אינם כרוכים בתשלום ויכולים להתקיים רק בשעות פעילות הגן".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

העירייה נגד מסילת רכבת רביעית באיילון

פרויקט הקמת מסילת הרכבת הרביעית עלול להתעכב, בשל דרישת העירייה שלא להתחיל בעבודות לפני הטיפול בניקוז לים. המסילה הרביעית לאורך...

חדשות תל אביב11 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

נפל הכתר

המסעדה המיתולוגית "כתר המזרח" ברחוב איבן גבירול נסגרה זמנית לאחר 67 שנים בהם פעלה. ייתכן שהמסעדה תיפתח שוב. "כתר המזרח"...

חדשות תל אביב11 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה