חדשות תל אביב

ראש בראש מול חולדאי

חדשות תל אביב12 ביולי 2018    3 דקות
0

סגן ראש העירייה אסף זמיר הדהים את המערכת הפוליטית, כשהודיע על ריצה לראשות העיר: "ההחלטה לא באה לי בקלות, בעיקר כי אני מכיר בחשיבות התפקיד ובעוצמת האחריות המוטלת על כתפי"

מערכת הבחירות בתל אביב מתחממת. סגן ראש העירייה אסף זמיר (רוב העיר) הכריז ביום שני במפתיע על החלטתו להתמודד בבחירות לראשות העירייה.

זמיר, המחזיק בתיק החינוך, הוא סגן ראש העירייה השני, המתמודד מול חולדאי, לאחר שלפני כחודש הכריזה מיטל להבי (מרצ) המחזיקה בתיק התנועה והחניה, על התמודדותה בבחירות לראשות העירייה.

זמיר, שנבחר לראש סיעת הצעירים לפני כעשר שנים, נחשב מקורב לחולדאי, ומעריכים שלאחר הקדנציה הבאה, שכפי הנראה תהיה האחרונה של חולדאי, הוא יתמוך בזמיר בבחירות הבאות לראשות העירייה.

צעדו של זמיר הפתיע גם את מקורביו של חולדאי וחלקם הגיבו בכעס על הודעתו, לאחר שנים ארוכות של שיתוף פעולה פורה ביניהם.

בבחירות לעיריית תל אביב עשויים להתמודד לפחות שישה מתמודדים: חולדאי, להבי, זמיר, חברת המועצה ציפי ברנד, יאיר צברי, אסף הראל וייתכן שאף חברת הכנסת סתיו שפיר.

עד לאחרונה עלו שמותיהם של השרים אופיר אקוניס וגלעד ארדן כמועמדים אפשריים לראשות העירייה, אך אפשרות זו ירדה מהפרק.

ח"כ אורן חזן הודיע לפני כחודשיים על כוונתו להתמודד ואף שינה את כתובתו לשכונת כפר שלם, אבל בעקבות סקר פנימי שקיים הליכוד, שהעניק לחולדאי תמיכה גורפת של למעלה מ-70% החליטו בליכוד בינתיים שלא להציב מועמד מול חולדאי, המשלים ארבע קדנציות בתפקיד.

בשל הפיצול בין המועמדים, ייתכן שמועמדותו של חזן אפשרית, ותעלה שוב לסדר היום הציבורי.

מעריכים שריבוי המועמדים עשוי לגרור סיבוב שני, כי כדי להיבחר צריך לחצות את רף ה-40%.

דבר אחד בטוח, הבחירות בתל אביב מתעוררות ולא יהיה משעמם.

"החלטתי להתמודד בבחירות הקרובות כדי להיות ראש העירייה הבא של תל אביב", הכריז זמיר בפוסט שהעלה בפייסבוק שהפתיע רבים. "ההחלטה הזו לא באה לי בקלות, בעיקר כי אני מכיר בחשיבות התפקיד ובעוצמת האחריות המוטלת על כתפי. מי שיוביל את העיר האהובה שלנו אל עתיד טוב יותר, כזה שימצה את מלוא הפוטנציאל שלה ויהפוך אותה למובילה עולמית בניהול עירוני, כזה שאיכות החיים של התושבים שחיים בה תהיה הכי טובה שאפשר".

"בעשר השנים האחרונות, כיו"ר תנועת רוב העיר, אני משמש כסגן ראש העירייה וממלא מקום ראש העיר, מחזיק בתיק החינוך, אני אחראי על תחום קהילה ונוער, ממלא מקום יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ומשמש בתפקידים רבים שבמסגרתם קידמתי עם חברי לתנועה שינויים רבים, ששיפרו בצורה ניכרת את החיים כאן. יותר טוב לחיות בתל אביב-יפו היום מאשר לפני עשור, וזה הרבה בזכות פועלנו", הוסיף זמיר. "ועדיין, יכול להיות הרבה יותר טוב. לאחר עשור בעירייה, כמי שיש לו חזון אמיתי של איך העיר שלנו יכולה להיות, אני מבקש מכם את הזכות לנסות ולהגשים את החזון הזה".

בהמשך הפוסט, שפתח את מסע הבחירות שלו לראשות העירייה, כתב זמיר: "אני רוצה שתל אביב יפו תהיה העיר שהכי טוב לגדל בה ילדים, אני רוצה שתהיה לה את מערכת החינוך הטובה ביותר שניתן לבנות, מלידה ועד לסיום התיכון. אני רוצה לקדם תכנון עירוני שיאפשר לאוכלוסיות מגוונות ככל הניתן להמשיך לגור בעיר. אני רוצה שזו תהיה העיר שהכי קל לפתוח בה עסקים קטנים ולנהל אותם, ואני רוצה להפוך אותה לעיר שמקדשת את הולכי הרגל, את רוכבי האופניים ואת נוסעי התחבורה הציבורית על פני הנוהגים ברכב הפרטי".

"אחרי עשר שנים בתפקיד שאני ממלא באהבה גדולה, אני מרגיש שאני מבין היטב את צורכי העיר האמיתיים של התושבים והתושבות ומסוגל להוביל אותנו לשם בדרך הטובה ביותר מבין כלל המועמדים".ציין עוד זמיר בהודעתו.

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה