חדשות תל אביב

ראשי ענף המלונאות נגד סגירת שדה דב

חדשות תל אביב1 בנובמבר 2018    דקה אחת
0

פנו בדחיפות לשרי האוצר, התיירות והתחבורה ולחברי כנסת, בקריאה לשקול מחדש את סגירת שדה התעופה ב-2019 - דבר העלול לטענתם להסב נזקים כבדים לתיירות הפנים ולתושבי אילת

ראשי ענף המלונאות נגד סגירת שדה דב
שדה דב צילום: משה שי, פלאש 90

בעוד חברות ישראייר וארקיע מציעות טיסות כמעט על בסיס יומי משדה דב לקפריסין, נמשכים ההליכים לקראת פינוי השדה בעוד כשנה ובניית מגדלי מגורים במתחם הנחשב לאחד מעתודות הקרקע האחרונות של תל אביב.
ראשי ענף המלונאות פנו במכתב דחוף לשרי האוצר, התיירות והתחבורה ולחברי כנסת, בקריאה לשקול מחדש את סגירת שדה דב. במכתבם הם מתייחסים לכוונה לסגור את שדה התעופה דב, המשמש כעורק התחבורה הראשי והמהיר ממרכז הארץ לעיר אילת ולדרום הערבה. ראשי הענף מתריעים כי יחד עם סגירת שדה התעופה באילת והחלפתו בשדה המרוחק מהעיר – בתמנע, הצפוי להיפתח בעוד כמה חודשים, תהפוך ההגעה לעיר אילת ארוכה, מסורבלת ולא כלכלית, הן בהיבט הכספי והן בהיבט של משאב הזמן. הדבר עלול להביא לפגיעה אנושה במספר הישראלים המגיעים לאילת וממנה.
המלונאים טוענים כי "הלחץ של רשות מקרקעי ישראל ושל פקידי האוצר לממש את הנדל"ן בצפון תל אביב, תוך פגיעה קשה וחמורה בתשתית האווירית בקו תל אביב-אילת, מתעלם מהצרכים הלאומיים ומהמחויבות של מדינת ישראל לעיר אילת, לתושביה ולפרנסתם, וכן לעתיד ענף המלונאות בעיר המפרנס אלפי משפחות".
המלונאים טוענים במכתבם כי ויתור על התחבורה האווירית יגביר את העומס בכבישים לאילת וממנה, במיוחד על כביש הערבה, ויעלה את מספר התאונות והנפגעים.
עוד הם ציינו: "ישנה אפשרות להותיר מסלול טיסה אחד, מגדל פיקוח וטרמינל קטן על חלק קטן מהשטח לאורך הים, מבלי לפגוע בטיילת הפרוסה לאורכו, עד להקמת שדה תעופה על אי שיוקם מול חופי תל-אביב".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות
0

טסט היבדק וסע

במהלך סוף השבוע: פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למגן דוד אדום דגמו 3,700 בני אדם הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה...

חדשות תל אביב21 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה