חדשות תל אביב

קר… קר… מתחמם

חדשות תל אביב17 בפברואר 2020    דקה אחת
0

למאמץ לספק לדרי הרחוב קצת חום אנושי ולחלץ אותם מהרחובות הקפואים, היו שותפים השבוע השירותים החברתיים בעירייה, עמותות ומתנדבים • הם סיפקו לנזקקים קורת גג, תנורים, שמיכות ומזון חם

קר… קר… מתחמם
הוסטל “קורת גג” ברחוב צ’לנוב. מסדרונות עמוסים ׀ צילום: אליקו גרינברג

 

גל הקור ששרר השבוע גרם לרבים מדרי הרחוב בעיר להימלט מהרחובות ולחפש מקומות מחסה. “לא היו לנו מספיק מיטות ומזרנים, אז דרי רחוב ישנו גם על הרצפה בחדרים ובפרוזדור, עם שמיכות תרמיות”, סיפר אופיר אמינוב, המנהל את הוסטל “קורת גג” לדרי רחוב ברחוב צ’לנוב בדרום העיר.
“פנו אלינו עשרות דרי רחוב, שביקשו מחסה בגלל גל הקור. יש לנו רק 60 מיטות, אז הכנסנו עוד 20 מזרנים, אבל גם זה לא הספיק. בסופו של דבר, אפשרנו לכל מי שביקש להיכנס אלינו, ונתנו לו שמיכות וגם משקה ואוכל חם”, סיפר אמינוב, שהקים את ההוסטל ומנהל אותו יחד עם מתנדבים נוספים. “כל פינה בהוסטל הייתה תפוסה. פינינו דברים כדי לאפשר מחסה לעוד חסרי בית ולחלץ אותם מהרחובות הקפואים”.
ביום ראשון, לקראת שיא גל הקור, יצא אמינוב עם מתנדבים לאתר דרי רחוב בחדרי מדרגות ובחצרות בניינים. “קיבלנו תרומות של שמיכות ואלתרנו מקומות, כדי לאפשר קורת גג בלילות הקרים לכמה שיותר חסרי בית”, אומר אמינוב. “ההיענות הייתה רבה ואנשים שמחו לקבל מחסה מהקור”.
גם העירייה תגברה את מערך השירותים החברתיים בניסיון לתת מענה לדרי הרחוב בימי הקרה. ניידת מיוחדת של היחידה לטיפול בדרי רחוב פעלה בכוחות מתוגברים ויצאה בכל שעות היום והלילה לשטח, כשהיא מצוידת בשתייה חמה ובשמיכות. צוות הניידת שאיתר דרי רחוב הציע להם להתפנות לאחד משלושת הגגונים העירוניים, או למקלט ייעודי נוסף, שנפתח לקראת הלילות הקרים בדרך יפו 44.
לדרי רחוב שסירבו להגיע לגגון או למקלט, סיפקה העירייה שמיכה חמה, כוס תה, חולצות תרמיות וחימומיות. גם עמותות ומתנדבים פעלו במהלך גל הקור לסייע לדרי רחוב ולמעוטי יכולת השוהים בבתיהם, באמצעות אספקת תנורים, שמיכות ומזון.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה