חדשות תל אביב

קואליציה מקיר לקיר

חדשות תל אביב5 במרץ 2019    2 דקות
0
קואליציה מקיר לקיר
חולדאי. אמר לאחר הבחירות: "זמיר אכזב אותי" ׀ צילום ארכיון: אלוני מור

רון חולדאי בדרך לקואליציה מקיר לקיר, שתכלול 30 מקרב 30 חברי המועצה. השבוע נחתם הסכם קואליציוני עם סיעת "רוב העיר" בראשותו של אסף זמיר.

זמיר עצמו, שהוצב במקום ה-19 ברשימת "כחול-לבן", בראשותו של בני גנץ צפוי לפרוש מהמועצה, ככל הנראה לאחר הבחירות לכנסת. רק לפני חודשים ספורים התקיימה מערכת בחירות מהסוערות ביותר שידעה תל אביב במשך עשרות שנים, בסיומה הצליח חולדאי לזכות בניצחון בהפרש של 11% על אסף זמיר. כעת, סיעתו של זמיר תהיה חלק מהקואליציה העירונית. על פי ההסכם עם סיעת "תל אביב 1", סיעת "רוב העיר" תקבל שני סגני ראש עירייה בשכר.

ביום שני אושר המינוי של ציפי ברנט לסגנית ראש עיר בשכר. ברנט תהיה ממונה על תחום הגיל הרך והטיפול במשפחות הצעירות. "אני מאוד מתרגשת. אחרי 5.5 שנים באופוזיציה, כשתמיד הייתי במיעוט, עכשיו אני מקבלת תמיכה מקיר לקיר", אמרה ברנט בעקבות בחירתה כאשר מחוץ לאולם הדיונים צופים בה בני משפחתה. "התחלתי את הפעילות שלי בתחום הגיל הרך. המטרה היא להשפיע וליטול חלק בעשייה העירונית".

עד לישיבת המועצה הבאה, בחודש הבא, תודיע סיעת "רוב העיר" מי סגן ראש העיר השני מטעמה. ההערכות הן הבחירה תהיה בחברת הסיעה חן עזריאלי, שתהיה ממונה על תחום הרווחה והשירותים החברתיים.

השבוע גם נחתם רשמית הסכם קואליציוני עם סיעת הגמלאים. על פי ההסכם, נתן וולוך ימשיך להיות ממונה על תחום הגמלאים בעירייה ויכהן כיו"ר איגוד ערים דן לתברואה.

חבר הסיעה השני, יו"ר ועד שכונת התקווה, שלמה מסלאווייכהן כיו"ר ועדת הקליטה העירונית וממלא מקום הוועדה, כאשר תוקם, לקידום שכונות דרום העיר והטיפול בזרים.

בהסכם נקבע, כי העירייה תגבש תכנית בשיתוף בית החולים איכילוב לשיפור תנאי האשפוז, קיצור התורים הארוכים והפחתת עלויות התרופות.

עוד נקבע, כי העירייה תפעל להפרדה בין שבילי האופניים לבין המדרכות ותרחיב את האכיפה לכל סוגי האופניים והקורקינטים למען בטיחות הולכי הרגל.

עוד נקבע שבשכונות בדרום העיר וביפו בהן שוהים רבבות זרים ומסתננים, העירייה תשקיע משאבים נוספים בפיתוחן ותרחיב את העשייה בתחומי החינוך, הרווחה, התשתיות, הסדר הציבורי והביטחון האישי.

לבקשתו של מסלאווי גם סוכם שבניסיון להקל על קליטת העולים החדשים ובעיקר עולי אתיופיה, ייבחן חיזוק מערך כוח האדם העירוני העוסק בתחום. בעקבות ההסכמים עם רוב העיר והגמלאים, רק שלושה חברי מועצה מצויים כיום באופוזיציה: שני חברי סיעת ש"ס ושולה קשת, שסירבה להצטרף לעמיתיה מסיעת "אנחנו העיר" בראשותו של אסף הראל לקואליציה. עם זאת, ההערכות הן שגם ייחתם הסכם לצירופה של ש"ס לקואליציה, שתמנה אז 30 חברי מועצה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה