חדשות תל אביב

קואליציה מקיר לקיר

חדשות תל אביב7 במרץ 2019    2 דקות
0

אחרי ההסכם הקואליציוני עם סיעת רוב העיר, בראשותו של אסף זמיר, הקואליציה של חולדאי תכלול 30 חברי מועצה

קואליציה מקיר לקיר
חולדאי. בלי זמיר | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הישג מרשים לראש העירייה רון חולדאי: ייצר קואליציה מקיר לקיר עם 30 מתוך 31 חברי המועצה. השבוע נחתם הסכם קואליציוני עם סיעת רוב העיר, בראשותו של אסף זמיר.
זמיר עצמו, שהוצב במקום ה-19 ברשימת כחול לבן בראשותו של בני גנץ, צפוי לפרוש מהמועצה, ככל הנראה לאחר הבחירות לכנסת.
רק לפני חודשים ספורים התקיימה מערכת בחירות מהסוערות ביותר שידעה תל אביב במשך עשרות שנים, שבסיומה הצליח חולדאי לזכות בניצחון בהפרש של 11% על אסף זמיר.
כעת סיעתו של זמיר תהיה חלק מהקואליציה העירונית. על פי ההסכם עם סיעת תל אביב 1, סיעת רוב העיר תקבל שני סגני ראש עירייה בשכר.
ביום שני אושר המינוי של ציפי ברנט לסגנית ראש עירייה בשכר. ברנט תהיה ממונה על תחום הגיל הרך והטיפול במשפחות הצעירות.
"אני מאוד מתרגשת. אחרי חמש וחצי שנים באופוזיציה, כשתמיד הייתי במיעוט, עכשיו אני מקבלת תמיכה מקיר לקיר", אמרה ברנט בעקבות בחירתה, כאשר מחוץ לאולם הדיונים צופים בה בני משפחתה. "התחלתי את הפעילות שלי בתחום הגיל הרך. המטרה היא להשפיע וליטול חלק בעשייה העירונית".
עד לישיבת המועצה הבאה, בחודש הבא, תודיע סיעת רוב העיר מי סגן ראש העירייה השני מטעמה. ההערכות הן שהבחירה תהיה בחברת הסיעה חן עזריאלי, שתהיה ממונה על תחום הרווחה והשירותים החברתיים.
השבוע גם נחתם רשמית הסכם קואליציוני עם סיעת הגמלאים.
על פי ההסכם, נתן וולוך ימשיך להיות ממונה על תחום הגמלאים בעירייה ויכהן כיו"ר איגוד ערים דן לתברואה.
חבר הסיעה השני, יו"ר ועד שכונת התקווה שלמה מסלאווי, יכהן כיו"ר ועדת הקליטה העירונית וממלא מקום הוועדה, כאשר תוקם, לקידום שכונות דרום העיר ולטיפול בזרים.
בהסכם נקבע כי העירייה תגבש תכנית בשיתוף בית החולים איכילוב לשיפור תנאי האשפוז, קיצור התורים הארוכים והפחתת עלויות התרופות.
לבקשתו של מסלאווי גם סוכם שבניסיון להקל על קליטת העולים החדשים, ובעיקר עולי אתיופיה, ייבחן חיזוק מערך כוח האדם העירוני העוסק בתחום.
ההערכות הן שבקרוב ייחתם הסכם עם ש"ס ואז היחידה שתישאר בחוץ היא שולה קשת מהסיעה של אסף זמיר.
התקציב השוטף של עיריית תל אביב לשנת 2019 יסתכם בכ-5.210 מיליארד שקל – גידול של כ-235 מיליוני שקלים לעומת תקציב אשתקד.
לעומת הגידול בתקציב השוטף, בתקציב הפיתוח חל השנה צמצום, והוא יעמוד על כ-1.02 מיליארד שקל לעומת כ-1.2 מיליארד שקל ב-2018. זאת מכיוון שתקציב הפיתוח נגזר מתכנית חמש-שנתית מעודכנת, הכוללת הקמת מבני ציבור, תרבות, חינוך וספורט.
כ-47% מהתקציב יופנה לחינוך, רווחה וקהילה. ראש העירייה חולדאי ציין בפתח הדיון במועצת העירייה שאישרה את התקציב, כי כמות הילדים מערכת החינוך גדלה בכ-20% בשש השנים האחרונות, והדבר יבוא לידי ביטוי בהקמת שבעה בתי ספר חדשים והוספת 54 כיתות גן.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה