חדשות תל אביב

צפוף באוטובוס

חדשות תל אביב24 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

נוסעי קו 104 של דן, אחד הארוכים בעיר, טוענים שהאוטובוסים עמוסים • "כשאני עולה לאוטובוס עם מקל הליכה, אני במתח, שלא אצטרך לעמוד בנסיעה ושמישהו יקום ויאפשר לי לשבת, אחרת זה סיוט", אומרת אחת הנוסעות

צפוף באוטובוס
אוטובוס בעיר. למה לא דואגים לנוסעים? ׀ צילום: אלוני מור

 

קו 104, המופעל על ידי חברת דן, הוא אחד הארוכים בעיר. מסלולו מתחיל מרידינג בצפון העיר. הוא עובר במרכז ומזרח העיר, ממשיך דרך אלוף שדה, גבעתיים ורמת גן, ומגיע עד לבית החולים שיבא בתל השומר. לאחרונה התרבו תלונות תושבים על כך שהאוטובוסים עמוסים, ושלעתים נאלצים מבוגרים וחולים, בדרכם לטיפול בבית החולים, לעמוד במהלך הנסיעה במשך זמן רב.
"הקו עובר במקומות רבים, וזמן הנסיעה ממושך. התדירות שלו אינה מספקת, ויש שעות שהאוטובוסים מלאים", טוענת תושבת ותיקה בעיר. "כשאני עולה לאוטובוס המלא עם מקל הליכה, אני במתח, שלא אצטרך לעמוד בנסיעה ומישהו יקום ויאפשר לי לשבת, אחרת זה סיוט. למזלי, אני פוגשת בכל פעם אנשים טובים שמפנים לי את הכיסא, אבל זה לא פתרון".
לדבריה, יש צורך לתגבר את התדירות של הקו. "לעתים אנשים ממתינים יותר מ-20 דקות, וכשמגיע האוטובוס הוא מלא. למה לא חושבים על הנוסעים ומוסיפים עוד אוטובוסים?", היא תוהה. "היו זמנים שקו 5, שיוצא מהתחנה המרכזית הישנה לרחוב דיזנגוף, היה מלא, אז הגבירו את התדירות שלו והיום הוא מגיע כל חמש דקות. גם אז הוא היה מלא, והכרטיסן בחלק האחורי של האוטובוס היה מתקשה למכור את הכרטיסים לנוסעים הרבים. אבל התדירות הגבוהה עזרה לכולם. אין שום סיבה שלא ידאגו לנוסעים ויוסיפו עוד אוטובוסים לקו 104".
ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "קו 104 פועל בשעות השיא בתדירות של כל 12 דקות ובשעות השפל בכל 15 דקות. מדובר בתדירות גבוהה. מספירת הנוסעים שמבצעת הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, לא מוכרת צפיפות בקו. עם זאת, הנושא ייבדק".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

“דניאל בן ה-13 קיפח את חייו בגלל...

  מותו הטרגי של דניאל כהן (13) ז"ל מפגיעת משאית מערבל בטון, בעת שנסע על קורקינט חשמלי שיתופי ברחוב משה...

חדשות תל אביב25 בפברואר 2020    9 דקות
0

בוטיק על הים

  על רקע התיירות הגואה, מלונות בתל אביב ממשיכים לצוץ כפטריות לאחר הגשם. רשת המלונות אוליב פותחת שני בתי מלון...

חדשות תל אביב25 בפברואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה