חדשות תל אביב

צלילים צורמים

חדשות תל אביב7 במרץ 2019    דקה אחת
0

אם לא הספיקה הדרמה של הקפאת מכירת הכרטיסים לאירוויזיון בחשד לספסרות, גם המסעדנים מחריפים את מאבקם - דורשים לבטל את הפיקדון שעליהם להפקיד למבקשי מקלט

צלילים צורמים
הבניין של האירוויזיון. "הזדמנות לבסס את מעמדה של ישראל בעולם כיעד תיירותי אטרקטיבי" ׀ צילום: פלאש 90

אירוויזיון או אירוביזיון? תחרות הזמר לא יורדת מסדר היום, ולא רק בגלל הטענות לאי-סדרים במכירת הכרטיסים. על רקע מחאת המסעדנים נגד המדינה וכוונתם להשבית מאות מסעדות ובתי קפה באחד הערבים במהלך שבוע האירוויזיון שיתקיים בתל אביב, הודיע ראש העירייה רון חולדאי על מתן שורת הקלות במהלך ימי האירוע הגדול, שאליו צפויים להגיע כ-20 אלף חברי משלחות ותיירים. אבל המסעדנים הבהירו שהם ממשיכים במאבק ושהשבתת המחאה המתוכננת בתוקף.
במהלך כנס שיזמה העירייה עם מסעדנים, הוצגו לבעלי העסקים ההכנות וההיערכות לשבוע האירוויזיון וההקלות המתוכננות במהלכו.
ההקלות במהלך האירוויזיון יכללו את צמצום מספר השעות שבהן אסורה הקמת רעש באזורי בילוי בעיר ובכפר האירוויזיון שיוקם בפארק צ'ארלס קלור.
בעירייה הבהירו כי המשמעות המעשית תהיה שבאזורי הבילוי ניתן יהיה להשמיע מוזיקה עד חצות, ובכפר האירוויזיון ניתן יהיה להשמיע מוזיקה עד השעה אחת לפנות בוקר – כאשר בערבי חצאי הגמר והגמר אף תתאפשר שעה מאוחרת יותר.
בנוסף, תתאפשר הוצאת ברזי בירה לתחום שטח השולחנות והכיסאות של העסק, העמדת מסכי טלוויזיה ומקרנים, ונבדקת אפשרות לאפשר את שידור חצאי הגמר והגמר בחינם, מול תאגיד השידור הציבורי.
ראש העירייה רון חולדאי הביע תמיכה בדרישות המסעדנים מהמדינה.
"אני מודע לקשיים שענף המסעדות והברים נמצאים בהם", ציין במפגש עם המסעדנים. "כפי שאמרתי בעבר, העמסה של מסים מיותרים על גבם של המסעדנים היא שערורייה, והטלת ההיטל על העובדים הזרים היא חוסר אחריות. זו לא רק פגיעה אנושה בענף שמפרנס עשרות אלפי משפחות, אלא זו פגיעה בכלל הציבור שעליו מעמיסים יוקר נוסף".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה