חדשות תל אביב

צובעים את "הפציעה השקופה"

חדשות תל אביב1 בנובמבר 2018    דקה אחת
0

מרוץ "רצים בצבע 2018" שמארגנת עמותת נט"ל יתקיים מחר בבוקר זו הפעם השישית בפארק הירקון בתל אביב • הכנסות המרוץ יוקדשו לתמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה

צובעים את "הפציעה השקופה"
אבקות צבע לאורך המקצים במרוץ ׀ צילום: רן יחזקאל

מרוץ "רצים בצבע 2018", מטעם עמותת נט"ל, שהפך למסורת שנתית קבועה, יתקיים מחר, בנוכחות הרמטכ"ל לשעבר רא"ל בני גנץ, המשמש בין היתר גם כראש המועצה הציבורית של העמותה, וראש עיריית תל אביב, רון חולדאי.
אחד מכל שלושה אזרחים מתמודד עם לפחות אחד מסוגי מצוקה: פוסט-טראומה, דיכאון או חרדה, והעלייה בשיעורם מתבטאת גם במעגל המטופלים של נט"ל, בעיקר לאחר מבצע צוק איתן.
במרוץ צפויים להשתתף יותר מ-8,000 איש מהארץ ומהעולם.
כל ההכנסות מהמרוץ יוקדשו לתמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה. בית ההשקעות אלטשולר שחם, המלווה את נט"ל לאורך שנים, הוא נותן החסות הראשית של המרוץ.
"נט״ל נמצאת בקו החזית של הסיוע והתמיכה לאנשים ומשפחות שנפגעו באירועי טרור ומלחמה בחירום ובשגרה, ומהווה אחד מעמודי התווך של החברה הישראלית בעשורים האחרונים", ציין גנץ.
אורלי גל, מנכ"לית עמותת נט"ל, ציינה: "לטראומה על רקע לאומי יש השפעה שאינה רק אישית או פסיכולוגית, אלא גם חברתית וכלכלית".
לדבריה, הפגיעה הנובעת מטראומה על רקע לאומי מקשה על אזרחים רבים לתפקד באופן מלא, גם אם אין הדבר נראה כך כלפי חוץ.
לאורך המקצים ייצבעו חולצות המשתתפים באבקות צבע (ידידותיות לסביבה ולאדם), בשלל גוונים, וכך באופן סימבולי "יצבעו" את הפציעה השקופה באופטימיות ויסמלו את הבחירה בחיים.
במקום יתקיים מתחם הפנינג פתוח לכל המשפחה, הכולל מופעי אקרובטיקה ולוליינות, מתקנים מתנפחים, משחקים לילדים ויצירה בצבעים, מסיבת קצף גדולה ודוכני שתייה קלה ואוכל.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

פייק דוקטור

  תושב תל אביב יליד 1985, נעצר אתמול (שלישי 28/1) בגין חשד כי התחזה לרופא וקיבל מטופלים לרפואה אסתטית במספר קליניקות...

חדשות תל אביב29 בינואר 2020    3 דקות
0

זהירות עובדים פה

היום, (ג, 28/1) שני פועלים בשני מוקדים שונים נפלו במהלך עבודות. השניים מצטרפים לסטטיסטיקה הגבוה של תאונות באתרי בניה. סביב...

חדשות תל אביב28 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה