חדשות תל אביב

צובעים את "הפציעה השקופה"

חדשות תל אביב1 בנובמבר 2018    דקה אחת
0

מרוץ "רצים בצבע 2018" שמארגנת עמותת נט"ל יתקיים מחר בבוקר זו הפעם השישית בפארק הירקון בתל אביב • הכנסות המרוץ יוקדשו לתמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה

צובעים את "הפציעה השקופה"
אבקות צבע לאורך המקצים במרוץ ׀ צילום: רן יחזקאל

מרוץ "רצים בצבע 2018", מטעם עמותת נט"ל, שהפך למסורת שנתית קבועה, יתקיים מחר, בנוכחות הרמטכ"ל לשעבר רא"ל בני גנץ, המשמש בין היתר גם כראש המועצה הציבורית של העמותה, וראש עיריית תל אביב, רון חולדאי.
אחד מכל שלושה אזרחים מתמודד עם לפחות אחד מסוגי מצוקה: פוסט-טראומה, דיכאון או חרדה, והעלייה בשיעורם מתבטאת גם במעגל המטופלים של נט"ל, בעיקר לאחר מבצע צוק איתן.
במרוץ צפויים להשתתף יותר מ-8,000 איש מהארץ ומהעולם.
כל ההכנסות מהמרוץ יוקדשו לתמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה. בית ההשקעות אלטשולר שחם, המלווה את נט"ל לאורך שנים, הוא נותן החסות הראשית של המרוץ.
"נט״ל נמצאת בקו החזית של הסיוע והתמיכה לאנשים ומשפחות שנפגעו באירועי טרור ומלחמה בחירום ובשגרה, ומהווה אחד מעמודי התווך של החברה הישראלית בעשורים האחרונים", ציין גנץ.
אורלי גל, מנכ"לית עמותת נט"ל, ציינה: "לטראומה על רקע לאומי יש השפעה שאינה רק אישית או פסיכולוגית, אלא גם חברתית וכלכלית".
לדבריה, הפגיעה הנובעת מטראומה על רקע לאומי מקשה על אזרחים רבים לתפקד באופן מלא, גם אם אין הדבר נראה כך כלפי חוץ.
לאורך המקצים ייצבעו חולצות המשתתפים באבקות צבע (ידידותיות לסביבה ולאדם), בשלל גוונים, וכך באופן סימבולי "יצבעו" את הפציעה השקופה באופטימיות ויסמלו את הבחירה בחיים.
במקום יתקיים מתחם הפנינג פתוח לכל המשפחה, הכולל מופעי אקרובטיקה ולוליינות, מתקנים מתנפחים, משחקים לילדים ויצירה בצבעים, מסיבת קצף גדולה ודוכני שתייה קלה ואוכל.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מי הזיז את קו 5?

שינוי תוואי הנסיעה של קו 5, שמפעילה חברת דן, מעורר מחאות ותלונות. המקטע של הקו העובר ברחוב ארלוזורוב הועבר לרחוב...

חדשות תל אביב19 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

מסייעים לסייעות

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה מול עיריית תל אביב סביב הדיון בנושא ניוד סייעות בעיר. לדברי נציגי ההסתדרות, עיריית תל...

חדשות תל אביב18 בנובמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה