חדשות תל אביב

פרשת המורה הפדופיל: תביעת מיליונים נגד משרד החינוך

חדשות תל אביב3 בינואר 2019    דקה אחת
0
פרשת המורה הפדופיל: תביעת מיליונים נגד משרד החינוך
שמאי. משרד החינוך: "נגיב בבית המשפט" ׀ צילום רועי אלימה, פלאש 90

הורים של שבע מהקטינות שנפגעו מינית מהמורה שאול שמאי הגישו ביום שני תביעה של מיליוני שקלים נגד המורה, מנהלת בית הספר, משרד החינוך ועיריית תל אביב.
שמאי, שעבד כמורה מחליף בבית ספר יסודי בצפון תל אביב, נעצר בראשית יוני 2017 לאחר שאחת מתלמידותיו סיפרה לאמא שלה כי נהג ללטף אותה. בעקבות חקירת המשטרה בנושא התגלו מקרים נוספים של תלמידות כיתה ב' שנפגעו קשות בידי המורה.
בתביעה, שהוגשה על ידי אפי נוה והילה בודיק ממשרד אטיאס נוה כהן, נכתב כי "הנתבעים הביאו לפציעות חמורות בנפשן הרכה של הקטינות ובגופן. דווקא המקום שאמור להיות עוטף, תומך ומגן – בית הספר היסודי – הופך לאכסניה והזדמנות לשמאי לפעול כאוות נפשו ולספק את סטיותיו הפסולות והאיומות. שמאי הוא בגדר פצצה מתקתקת".
עוד נאמר בכתב התביעה כי צוות בית הספר בחר ללא כל הכוונה מקצועית לעדכן את הקטינים כי שמאי חולה. התנהלותו הובילה למצב מביך בבית הספר, שבו "תלמידי הכיתות הגבוהות הגיעו לכיתת הקטינות, חקרו את התלמידות באין מפריע ושאלו אותן איפה שמאי נגע בהן וכיצד. הקטינות הושפלו וחשו אי נעימות ומבוכה. בנוסף, בנים בכיתה הפנו אצבע מאשימה כנגד הבנות, בטענה שלפיה המורה 'האהוב' נכלא בגללן, דבר אשר העצים את עוגמת הנפש והחרדה אצל הילדות".
ממשרד החינוך נמסר: "נגיב לטענות במסגרת ההליך המשפטי".
מהעירייה נמסר: "נלמד את התביעה, וכשזו תתקבל נגיב בבית המשפט".
עו"ד גיל דחוח מסר בשמה של המנהלת: "כשנקרא את כתב התביעה נגיב".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

כדאי להצביע בתל אביב

עיריית תל-אביב-יפו ממשיכה בקמפיין לטובת העלאת אחוזי ההצבעה בתל-אביב-יפו ומפרסמת הטבות ליום הבחירות, עבור האזרחים היוצאים להצביע: תושבים בעלי דיגיתל...

חדשות תל אביב15 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

לא עוזבים את (החנייה) בעיר!

משעה 16:00, היום (12.9)  ולאורך שעות אחה"צ הפגינו מול הכניסה לחניון העירייה, עשרות מפגינים נושאי שלטים.  

חדשות תל אביב12 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה