חדשות תל אביב

פסטיבל יפו חוגג 150 שנות תיירות

חדשות תל אביב10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

יפו היא היעד התיירותי הפופולרי בעיר • במסגרת פסטיבל "אין כמו יפו", יתקיים בעיר מרתון סיורי טעימות, בתים מארחים ומסלולים המספרים על ההיסטוריה שלה

פסטיבל יפו חוגג 150 שנות תיירות
יפו. "מוקד הסיורים, המלונאות והבילויים המוביל בעיר" ׀ צילום: גיא יחיאלי

על רקע סגירת שדרות ירושלים לתנועת כלי רכב והשיפוצים הנרחבים בנמל יפו, יתקיים במהלך סוכות פסטיבל סיורים תחת הכותרת "אין כמו יפו". העירייה, בשיתוף התאחדות המלונות, תקיים במסגרת הפסטיבל מרתון סיורים לציון 150 שנה לתיירות המודרנית ביפו.
בשנת 1869, עם פתיחת תעלת סואץ, נפתח יעד חדש לסיורים – ארץ הקודש. על פי סקר התיירות הנכנסת של משרד התיירות לשנת 2018, יפו היא עדיין היעד התיירותי הפופולרי בעיר. במלאת 150 שנה לאירוע ההיסטורי, תקיים העירייה בחול המועד סוכות מרתון סיורים ביפו. בין הסיורים: "הסודות של מושיק גלאמין" בשוק הפשפשים; "אין כמו יפו בלילות", גם הוא בשוק הפשפשים; "ויברח" עם גיל קופטש – חדר בריחה בחוצות יפו; "חידות יפואיות" – סיור טריוויה עם הצ'ייסר איתי הרמן; סיור עם הסופרת מרסל מוסרי בעקבות ספריה; "אצל דוריס" – הצצה לחיי החברה הערבית, סיורי מסגדים וכנסיות. הסיורים יהיו פתוחים לקהל הרחב בתשלום של 100-60 שקל. אורחי המלונות בעיר יזכו בסיור חינם, ומחזיקי כרטיס דיגיתל יוכלו לרכוש שני סיורים במחיר של אחד.
"משרד התיירות והעירייה מיקדו בשני העשורים האחרונים את מרב המאמצים התיירותיים בעיר בקידום ובפיתוח יפו", ציין מנכ"ל "עיר עולם" ותיירות בעירייה, איתן שוורץ. "מי היה מאמין שהעיר העתיקה תהפוך למוקד הסיורים, המלונאות והבילויים המוביל בעיר?". שוורץ הוסיף, כי תכנית האב לתיירות שיזמה המנהלת, קובעת כי מגמה זו תימשך גם בעשור הקרוב.
"העירייה שמה בראש סדר העדיפויות את תכנון ופיתוח יפו, כשבין הפרויקטים האסטרטגיים והחשובים נמצא הטיפול במרחב התיירותי", ציין מנכ"ל המישלמה ליפו, רפי שושן. "בשנים האחרונות השקיעה העירייה, בשיתוף משרד התיירות, מאות מיליוני שקלים ביפו, שהניבו עלייה דרמטית במספר המבקרים". לדבריו, הקסם היפואי, המשלב בין הישן לחדש ובין האותנטי למודרני, בעל חשיבות דתית-היסטורית לבני שלוש הדתות ומהווה מוקד משיכה משמעותי לתיירות משגשגת".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מעטפה עם אלפי שקלים הושבה לקשיש בן...

שוטרי משטרת ישראל סייעו לקשיש בן 91 למצוא מעטפה ובה אלפי שקלים אותה שכח במונית היום התקבל דיווח במשטרה של...

חדשות תל אביב23 בינואר 2020    דקה אחת
0

חדר מורים

על רקע השתוללות מחירי הדיור בתל אביב, מנסה העירייה להשאיר מורים במוסדות חינוך בעיר באמצעות דיור במחירי שכירות מוזלים. בשבוע...

חדשות תל אביב23 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה