חדשות תל אביב

פייק דוקטור

חדשות תל אביב29 בינואר 2020    3 דקות
0

נעצר תושב תל אביב בן 35, שהתחזה לרופא שביצע טיפולי אסתטיקה רפואית במטופלות למרות שלא היה מורשה לכך.

פייק דוקטור
צילום אילוסטרציה אינגאימג

 

תושב תל אביב יליד 1985, נעצר אתמול (שלישי 28/1) בגין חשד כי התחזה לרופא וקיבל מטופלים לרפואה אסתטית במספר קליניקות בת"א ובני ברק. במסגרת זו חשוד בקבלת דבר במרמה, ולהתחזות כבעל תעודה.

פעילות משותפת של משטרת ישראל ומשרד הבריאות אגף האכיפה והפיקוח הביאה למעצר של חשוד שהתחזה לרופא וטיפל במשך שנים במטופלים. משטרת ישראל בשיתוף אגף האכיפה והפיקוח במשרד הבריאות פתחו בחקירה שעניינה חשוד המתחזה להיות רופא ואשר על פי החשד במהלך השנים האחרונות ביצע במטופליו פעולות רפואיות שמותרות רק על ידי רופא מוסמך. לפי החשד נהג המתחזה לשכור חדר בקליניקות שם קיבל את המטופלים וכחלק מהטיפול נהג להזריק להם חומרים שונים תוך הבטחה להעניק טיפול קוסמטי מסוגים שונים. החשוד נעצר לפני כחודש בעקבות תלונה שהתקבלה ממטופל שחשד כי מדובר במתחזה. המשטרה פתחה בחקירה סמויה שהובילה אל מספר מטופלים נוספים ואלו סיפרו על נזקים שנגרמו להם כתוצאה מהטיפולים של הרופא המתחזה. אתמול (יום שלישי) נעצר החשוד וברשותו נתפסו מזרקים, מחטים וחומרים רפואיים המותרים בהחזקה ושימוש רק על ידי רופא מוסמך.  החשוד יליד 1985 תושב ת"א הועבר לחקירה בתחנת המשטרה והיום (רביעי) יובא לביהמ"ש לדיון בהארכת מעצרו. החשד הוא כי במהלך השנים, המתחזה קיבל מטופלים במרפאות באזור רמת החייל בת"א וגם באזור בני ברק וביצע פעולות רפואיות במטופלים נוספים.

מנתוני האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית עולה כי במהלך שנת 2019 בוצעו בישראל 205,346 הזרקות בוטולינום טוקסין בקרב גברים ונשים, בנוסף בוצעו 78,645 הזרקות של מילוי חומצה היאלורונית מסוגים שונים שנועדה למלא קמטים ולהוסיף נפחים לנשים ולגברים. על פי החוק במדינת ישראל הזרקות יכול לבצע רק רופא בעל רישיון. רצוי להעדיף רופא מומחה בכירורגיה פלסטית שלאחר קבלת הרישיון בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בכירורגיה פלסטית ואסתטית, במשך שש שנים וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה. כך שבחלוף כ – 13 שנה מתחילת לימודיו הפך למומחה לכירורגיה פלסטית אשר מביא עמו אל שולחן הטיפולים, ניסיון, הכשרה ויכולת למנוע סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה קרו.

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכרוגיה פלסטית מסר: "תחום האסתטיקה הרפואית מבוקש על ידי הציבור והדרישה לטיפולים גוברת משנה לשנה. התפתחה בישראל קרקע פורייה למתחזים, רודפי בצע ונטולי חמלה אנושית. אנחנו מומחי האיגוד שמנו לנו למטרה להגן על הציבור מפני פייק דוקטורס שלא מורשים לבצע טיפולי אסתטיקה רפואית. אנחנו מנהלים מאבק בלתי מתפשר נגד המתחזים ומברכים את המשטרה ומשרד הבריאות על החקירה והמעצר בהמשך לפעולות האיגוד. זה אינו מקרה יחיד אלא רק קצה הקרחון. במהלך השנה החולפת הגיש האיגוד כ – 60 תלונות, למשרד הבריאות, להסתדרות הרפואית ולמשטרת ישראל. אנו קוראים לציבור, לשים לב, לבדוק היטב מי הגורם שמעוניין לטפל בו כדי לא להיפגע ולהפוך לקורבנות של בצע כסף ולפנות אלינו או למשטרה כאשר מתעורר חשד למתחזה".

ד"ר רועי ענבר, גזבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הוסיף כי: "הקלות הבלתי נתפסת של התחזות ברשת, הפכה גם לנחלתם של מזריקים מתחזים, אשר מנסים לפתות נשים צעירות לטיפולי הזרקה זולים ומסוכנים באמצעות פרסום מכירתי באינסטגרם. אני קורא לנשים, לא ליפול בפח ולהיזהר מפני פייק דוקטורס, שמעולם לא קראו את שבועת הרופא".

 

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה