חדשות תל אביב

עתיד אבו כביר יוכרע בבג"ץ

חדשות תל אביב12 בינואר 2020    דקה אחת
0

השבוע הגישו התושבים עתירה, המבקשת מהמדינה להורות לעירייה על דחיית פינוים עד למציאת הסדר פיצויים הולם

עתיד אבו כביר יוכרע בבג"ץ
מחאת תושבי אבו כביר. "הולכים לישון בפחד" ׀ צילום: מטה מאבק התושבים

 

ההכרעה עוברת לעליון. 19 מתושבי שכונת אבו כביר פנו לבג"ץ, בבקשה שיעצור את פינוים מהשכונה, לטובת הרחבת פארק החורשות. לעתירת התושבים הצטרפו גם חברי הכנסת עופר כסיף (הרשימה המשותפת), מיכאל ביטון ויעל גרמן (כחול לבן), אילן גלאון וניצן הורוביץ (מרצ), אורלי לוי-אבקסיס (העבודה-גשר) וחברת מועצת העירייה שולה קשת.
באמצעות עורכי הדין יוסף תמיר ועופר לוי, מבקשים העותרים מבג"ץ להורות בצו זמני על מניעת פינוים ולהגיע עם עיריית תל אביב והמדינה להסדר פיצויים, בהתאם לתקדימי העבר בשכונת ליפתא בירושלים וגבעת עמל בתל אביב. בעתירה נטען כי התושבים יושבו באבו כביר על ידי המדינה בשנות ה-50, ובמשך השנים לא התאפשר להם להסדיר את זכויותיהם בקרקע.
העותרים טוענים כי מכוח עקרון השוויון, הם זכאים לפיצוי ומבקשים לעצור את הליך הפינוי, כיוון שאין כל בהילות להרחבת הפארק הסמוך, כל עוד נושא הפיצוי לתושבים לא הוסדר כראוי. "לא יעלה על הדעת שרשות ציבורית תפעל לנישול תושבים מזכויותיהם, מבלי לשקול פתרון חלופי", צוין בעתירה.
"העירייה והמדינה מנסות להדביק לעותרים דימוי של פולשים, תוך התעלמות מהרקע ההיסטורי. זה מטריד, כי העירייה משתמשת בפקודת הפקעה מנדטורית כדי לפנות את התושבים במהירות, ללא הליך ראוי. האם הרחבת הפארק היא פרויקט כל כך דחוף, שמצדיק פינוי משפחות לרחוב, בטרם נקבע הסדר פיצויים ראוי?", תוהה עו"ד תמיר.
לדברי ח"כ לוי-אבקסיס, "בשכונת אבו כביר, כמו בגבעת עמל ושכונות נוספות, לא מדובר בפולשים, אלא במשפחות שיושבות על הקרקע בשליחות מוסדות המדינה או בהסכמתן". ח"כ כסיף הוסיף: "בשנים האחרונות תושבי השכונה הולכים לישון בפחד, שמא תגיע העירייה לפנותם בלילה. הם מפחדים מכל מכתב ומכל דפיקה בדלת, ולא יודעים מה להגיד לילדים. אחריותנו, כנבחרי ציבור, לעמוד לצד המוחלשים, הנרמסים על ידי עירייה שמוכנה לזרוק אותם לרחוב בשביל גינה ציבורית".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

זהירות עובדים פה

היום, (ג, 28/1) שני פועלים בשני מוקדים שונים נפלו במהלך עבודות. השניים מצטרפים לסטטיסטיקה הגבוה של תאונות באתרי בניה. סביב...

חדשות תל אביב28 בינואר 2020    דקה אחת
0

עידן חדש בהוראה

עמית המאירי גרעין "סטודנטים מובילים נגישות" ערך בתחילת החודש במכללת לוינסקי לחינוך הפנינג להעלאת המודעות לקידום שוויון זכויות לאנשים עם...

חדשות תל אביב27 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה