חדשות תל אביב

"עשרות מסעדות בתל אביב נקלעו למצוקה"

חדשות תל אביב29 בנובמבר 2018    דקה אחת
1

עו"ד חיות גרינברג, בעלת משרד המתמחה בתחום המסחרי וחדלות הפירעון, אומרת כי דרישת המדינה לתשלום פיקדון עבור מבקשי המקלט מאריתריאה מאיימת על ענף המסעדנות

"עשרות מסעדות בתל אביב נקלעו למצוקה"
גרינברג. "זינוק בפניות של המסעדנים שנקלעו למצוקה" ׀ צילום: יח"צ

"עשרות מסעדות ובתי קפה באזור תל אביב נקלעו למצוקה בשל דרישת המדינה לתשלום פיקדון עבור מבקשי המקלט מאריתריאה וסודן והדרישה לתשלום רטרואקטיבי של היטל עבור העסקתם", מתריעה עו"ד חיות גרינברג, בעלת משרד עורכי דין המתמחה בתחום המסחרי וחדלות הפירעון.
"יש זינוק בפניות של מסעדנים שנקלעו למצוקה בשל הדרישות לתשלומי הפיקדון וההיטל", היא אומרת. "לתשלומים הגבוהים האלה יש השפעות מאוד משמעותיות על תחום המסעדנות".
עו"ד גרינברג מסבירה שכל מסעדן מחויב להפקיד, במסגרת "חוק הפיקדון", 20% מהשכר של עובדיו שהם מסתננים או מבקשי מקלט.
"המדינה החליטה על חוק הפיקדון כדי ליצור תמריץ ליציאתם מהארץ", היא אומרת. "הכספים מופקדים על ידי המסעדנים או בעלי בתי הקפה לקרן. כדי שהעובדים יוכלו לפדות אותה כאשר יעזבו את ישראל".
"זה גורם להתייקרות משמעותית בעלויות ההעסקה. גם שכר העבודה עולה, בשל מחסור בעובדים", היא מעריכה.
לדבריה, החברה המעניקה שירותי ניקיון, שנקלעה לחדלות פירעון, צברה חובות מצטברים של 80-70 מיליון שקל לרשות המסים וגם לעובדים. "אני חוששת שזו הסנונית הראשונה, כי עסקים רבים נוספים המעסיקים מבקשי מקלט יתקשו לעמוד בתשלומים הגבוהים", היא מוסיפה.
"יותר מסעדות פונות בתקופה האחרונה לבקשת סיוע. הן נקלעו למחנק תזרימי. רואים עלייה חדה בבקשות להקפאת הליכים בענף המסעדנות באזור תל אביב", היא מציינת.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה

  • tjf
    מסעדות

    כמה כואב הלב כשמשתמע שהרווח מהעסקת עבדים יעלם מסכנים
    (דרך אגב שכחו את סיפורי הגועל של פועלי מסעדות פאלשתינאים)