חדשות תל אביב

"עשרות מסעדות בתל אביב נקלעו למצוקה"

חדשות תל אביב29 בנובמבר 2018    דקה אחת
1

עו"ד חיות גרינברג, בעלת משרד המתמחה בתחום המסחרי וחדלות הפירעון, אומרת כי דרישת המדינה לתשלום פיקדון עבור מבקשי המקלט מאריתריאה מאיימת על ענף המסעדנות

"עשרות מסעדות בתל אביב נקלעו למצוקה"
גרינברג. "זינוק בפניות של המסעדנים שנקלעו למצוקה" ׀ צילום: יח"צ

"עשרות מסעדות ובתי קפה באזור תל אביב נקלעו למצוקה בשל דרישת המדינה לתשלום פיקדון עבור מבקשי המקלט מאריתריאה וסודן והדרישה לתשלום רטרואקטיבי של היטל עבור העסקתם", מתריעה עו"ד חיות גרינברג, בעלת משרד עורכי דין המתמחה בתחום המסחרי וחדלות הפירעון.
"יש זינוק בפניות של מסעדנים שנקלעו למצוקה בשל הדרישות לתשלומי הפיקדון וההיטל", היא אומרת. "לתשלומים הגבוהים האלה יש השפעות מאוד משמעותיות על תחום המסעדנות".
עו"ד גרינברג מסבירה שכל מסעדן מחויב להפקיד, במסגרת "חוק הפיקדון", 20% מהשכר של עובדיו שהם מסתננים או מבקשי מקלט.
"המדינה החליטה על חוק הפיקדון כדי ליצור תמריץ ליציאתם מהארץ", היא אומרת. "הכספים מופקדים על ידי המסעדנים או בעלי בתי הקפה לקרן. כדי שהעובדים יוכלו לפדות אותה כאשר יעזבו את ישראל".
"זה גורם להתייקרות משמעותית בעלויות ההעסקה. גם שכר העבודה עולה, בשל מחסור בעובדים", היא מעריכה.
לדבריה, החברה המעניקה שירותי ניקיון, שנקלעה לחדלות פירעון, צברה חובות מצטברים של 80-70 מיליון שקל לרשות המסים וגם לעובדים. "אני חוששת שזו הסנונית הראשונה, כי עסקים רבים נוספים המעסיקים מבקשי מקלט יתקשו לעמוד בתשלומים הגבוהים", היא מוסיפה.
"יותר מסעדות פונות בתקופה האחרונה לבקשת סיוע. הן נקלעו למחנק תזרימי. רואים עלייה חדה בבקשות להקפאת הליכים בענף המסעדנות באזור תל אביב", היא מציינת.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

על אף הקורונה: תל אביב-יפו ממשיכה להוביל...

העיר תל אביב-יפו ממשיכה לבסס את מעמדה בפעם השלישית כעיר המובילה את רשימת הערים הקולטות עלייה לשנת 2020 עם 2,305 עולים. זאת...

חדשות תל אביב11 בינואר 2021    דקה אחת
0

קונים מקומי ותומכים בעסקים

בימים אלה יצאה עיריית תל אביב- יפו בקמפיין לעידוד רכישה מקומית במטרה לסייע לעסקים בעיר בתקופת הסגר. הקמפיין מיועד לעסקים...

חדשות תל אביב6 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • tjf
    מסעדות

    כמה כואב הלב כשמשתמע שהרווח מהעסקת עבדים יעלם מסכנים
    (דרך אגב שכחו את סיפורי הגועל של פועלי מסעדות פאלשתינאים)