חדשות תל אביב

עיר עם הפסקה

חדשות תל אביב14 בנובמבר 2019    2 דקות
0

ההסלמה בדרום הגיעה הפעם גם לבועה התל אביבית • 250 המקלטים בעיר נפתחו, הילדים לא הגיעו לבית הספר וההורים לא הגיעו לעבודה • חולדאי מתח ביקורת על פיקוד העורף: “מערכת חינוך שלא מתקיימת משתקת את המשק, צריך לשמור על שגרת חיים”

עיר עם הפסקה
ריק בשוק הכרמל ובדיזנגוף סנטר. מחזה נדיר ׀ צילום: אבשלום ששוני

בסבב הלחימה הנוכחי בדרום, תל אביב לא הייתה “בועה”. בדומה לאזור הדרום, היו במהלך יום שלישי שיבושים קשים בחיי העיר. עבור הנהגים, מדובר היה במחזה נדיר. עומסי התנועה הכבדים נעלמו ולעתים גם הרחובות הראשיים נראו שוממים. גם בצירי התנועה הראשיים תנועת המכוניות הייתה דלילה. בשעות הבוקר המוקדמות, מרגע שנשמעו הצפירות, גם רוב הרחובות התרוקנו מאדם.
גני הילדים, בתי הספר, הצהרונים, המרכזים הקהילתיים ומועדוני הגמלאים היו סגורים ורבים נותרו בבתיהם. בתי הקפה, שבדרך כלל עמוסים בשעות הבוקר, הציגו בעיקר כיסאות שוממים. בשוק הכרמל, הנחשב לברומטר התל אביבי, הייתה תנועת מבקרים דלילה. חלק מהדוכנים לא נפתחו כלל, והמבקרים שהגיעו היו בעיקר תיירים. “לא היה טעם לפתוח היום, אז נשארתי בבית”, סיפר סוחר ותיק בשוק.
לקראת הצהריים, נסגר דיזנגוף סנטר למבקרים והחנויות באזור נראו בדרך כלל שוממות. בשדרות רוטשילד היו שניצלו את ההפסקה כדי לשבת לפיקניק על הדשא. ככל שחלפו השעות, יותר ויותר עוברי אורח נראו ברחובות ובטיילת, ובתי הקפה שנותרו פתוחים החלו לקבל סוף-סוף לקוחות. “החיים חייבים להימשך”, הסביר חיים שהגיע לבילוי בטיילת.
בהנחיית פיקוד העורף נפתחו כבר בשעות הבוקר כ-250 מקלטים עירוניים ברחבי העיר, והחניון בכיכר הבימה הוכן למקרה חירום לשמש כמקלט הגדול ביותר במזרח התיכון.
בראיון לחדשות 12, אמר ראש העירייה רון חולדאי: “מערכת חינוך שלא מתקיימת משתקת את המשק. המלצתי לפיקוד העורף לקיים את מערכת החינוך במלואה. נמצא מרחבים מוגנים עבור כל הילדים, אבל אני לא נותן כאן הוראות. היו תקופות דומות מאוד לפני 17-18 שנה. בתקופת האינתיפאדה השנייה הרחובות היו רחובות ריקים ואנשים פחדו לצאת. אבל היום, הדבר המיוחד שקרה זה שבפקודה של פיקוד העורף אמרו לא לבוא לעבודה ולא לקיים לימודים. זה עוצר את העיר.
“הייתה דילמה אם להשאיר את בתי הקפה פתוחים או לא. החלטתי להשאיר אותם פתוחים. אנשים צריכים לאכול, ואין שום סיבה שלא יאכלו במסעדה שיש בה מרחב מוגן. יש פה גם תיירים וצריך לשמור על שגרת חיים”.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה