חדשות תל אביב

עיר ללא הסכמה

חדשות תל אביב6 בדצמבר 2018    2 דקות
0

חמישה שבועות לאחר שהחל את הקדנציה החמישית שלו, מתקשה רון חולדאי לייצב קואליציה שתמנה רוב של 16 מתוך 31 חברי מועצה • בישיבת מועצת העיר נדחה ניסיונו של חולדאי למנות את עו"ד דורון ספיר לממלא מקום ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה

עיר ללא הסכמה
ישיבת המועצה. לדברי חולדאי, הרכב המועצה מגוון ׀ צילום: אבשלום ששוני

חמישה שבועות עברו מאז הבחירות, ואין עדיין לראש העירייה רון חולדאי קואליציה עם רוב.
בישיבה ביום שני נדחתה הצעתו של חולדאי למנות את חבר סיעתו, עו"ד דורון ספיר, לסגן בשכר וממלא מקום ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.
שלמה מסלאווי שהה באירוע עם גמלאים בקיבוץ בערבה, אך ההערכות הן שחילוקי הדעות במשא ומתן הקואליציוני גרמו בסופו של דבר לאי-הגעתו לישיבה החשובה. בשל התיקו בהצבעה, ליו"ר הזמני של הוועדה לתכנון ובנייה נבחר חולדאי עצמו, ועו"ד ספיר יהיה ממלא מקומו. עם זאת, עו"ד ספיר לא יהיה בינתיים סגן וממלא מקום ראש עיר בשכר. הערב (חמישי) מכנס חולדאי ישיבה מיוחדת בניסיון חוזר לאשר את מינוי ספיר.
לפני הישיבה העריכו בסביבתו של חולדאי, שלנוכח המגעים המתקדמים המתקיימים עם חלק מהסיעות, הן לא יצביעו נגד המינוי היחיד שהובא לישיבת המועצה. סיעות רוב העיר בראשותו של אסף זמיר, אנחנו העיר בראשות אסף הראל, מרצ בראשות מיטל להבי וש"ס בראשות נתן אלנתן – הצביעו כמקשה אחת נגד המינוי.
הראל הבהיר שאין לו דבר אישי נגד עו"ד ספיר, אך בשל פערים עקרוניים בסוגיות של תכנון ובנייה, סיעתו החליטה להתנגד למינוי. "אני מלא הערכה לדורון ספיר, שהוא איש הגון שעשה עבודה נפלאה, אבל עדיין ישנם פערים, כמו על עתידה של כיכר אתרים. זה לא עניין אישי, אלא עניין ערכי".
זמיר, שהפערים במגעים בין סיעתו לחולדאי תהומיים, ציין כי רק לאחר שדברים יהיו בהסכמה ובהידברות ניתן יהיה להצביע ביחד.
מי שתמכו במינויו של עו"ד ספיר היו סיעת תל אביב 1, בראשות חולדאי, סיעות היחיד יש עתיד ויאפא, שרק הן חתמו בינתיים על הסכמים קואליציוניים, וסיעות שעמן מתנהלים מגעים מתקדמים, בהן חי – חילונים ירוקים, בראשות עו"ד ראובן לדיאנסקי, מאמינים, בראשות חיים גורן, הליכוד, בראשות ארנון גלעדי, והגמלאים, שרק נתן וולוך השתתף מטעמה בישיבה.
חולדאי חתם על הסכם קואליציוני ראשון בקדנציה עם סיעת יש עתיד. הוסכם כי חבר הסיעה, תא"ל במיל' רועי אלקבץ, יהיה ממונה על תחום פתרונות דיור והתחדשות עירונית וישמש כיו"ר הועדה העירונית להתחדשות עירונית ופתרונות דיור. בנוסף, לסיעה תהיה נציגות בוועדת החינוך (כחבר או כמ"מ) ובוועדת המכרזים.
"בכוונתי לפעול במלוא המרץ למען תושבי העיר בשנים הקרובות", אמר אלקבץ ל"המקומון" זמן קצר לאחר חתימת ההסכם.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

כדאי להצביע בתל אביב

עיריית תל-אביב-יפו ממשיכה בקמפיין לטובת העלאת אחוזי ההצבעה בתל-אביב-יפו ומפרסמת הטבות ליום הבחירות, עבור האזרחים היוצאים להצביע: תושבים בעלי דיגיתל...

חדשות תל אביב15 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

לא עוזבים את (החנייה) בעיר!

משעה 16:00, היום (12.9)  ולאורך שעות אחה"צ הפגינו מול הכניסה לחניון העירייה, עשרות מפגינים נושאי שלטים.  

חדשות תל אביב12 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה