חדשות תל אביב

עיר ללא הסכמה

חדשות תל אביב6 בדצמבר 2018    2 דקות
0

חמישה שבועות לאחר שהחל את הקדנציה החמישית שלו, מתקשה רון חולדאי לייצב קואליציה שתמנה רוב של 16 מתוך 31 חברי מועצה • בישיבת מועצת העיר נדחה ניסיונו של חולדאי למנות את עו"ד דורון ספיר לממלא מקום ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה

עיר ללא הסכמה
ישיבת המועצה. לדברי חולדאי, הרכב המועצה מגוון ׀ צילום: אבשלום ששוני

חמישה שבועות עברו מאז הבחירות, ואין עדיין לראש העירייה רון חולדאי קואליציה עם רוב.
בישיבה ביום שני נדחתה הצעתו של חולדאי למנות את חבר סיעתו, עו"ד דורון ספיר, לסגן בשכר וממלא מקום ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.
שלמה מסלאווי שהה באירוע עם גמלאים בקיבוץ בערבה, אך ההערכות הן שחילוקי הדעות במשא ומתן הקואליציוני גרמו בסופו של דבר לאי-הגעתו לישיבה החשובה. בשל התיקו בהצבעה, ליו"ר הזמני של הוועדה לתכנון ובנייה נבחר חולדאי עצמו, ועו"ד ספיר יהיה ממלא מקומו. עם זאת, עו"ד ספיר לא יהיה בינתיים סגן וממלא מקום ראש עיר בשכר. הערב (חמישי) מכנס חולדאי ישיבה מיוחדת בניסיון חוזר לאשר את מינוי ספיר.
לפני הישיבה העריכו בסביבתו של חולדאי, שלנוכח המגעים המתקדמים המתקיימים עם חלק מהסיעות, הן לא יצביעו נגד המינוי היחיד שהובא לישיבת המועצה. סיעות רוב העיר בראשותו של אסף זמיר, אנחנו העיר בראשות אסף הראל, מרצ בראשות מיטל להבי וש"ס בראשות נתן אלנתן – הצביעו כמקשה אחת נגד המינוי.
הראל הבהיר שאין לו דבר אישי נגד עו"ד ספיר, אך בשל פערים עקרוניים בסוגיות של תכנון ובנייה, סיעתו החליטה להתנגד למינוי. "אני מלא הערכה לדורון ספיר, שהוא איש הגון שעשה עבודה נפלאה, אבל עדיין ישנם פערים, כמו על עתידה של כיכר אתרים. זה לא עניין אישי, אלא עניין ערכי".
זמיר, שהפערים במגעים בין סיעתו לחולדאי תהומיים, ציין כי רק לאחר שדברים יהיו בהסכמה ובהידברות ניתן יהיה להצביע ביחד.
מי שתמכו במינויו של עו"ד ספיר היו סיעת תל אביב 1, בראשות חולדאי, סיעות היחיד יש עתיד ויאפא, שרק הן חתמו בינתיים על הסכמים קואליציוניים, וסיעות שעמן מתנהלים מגעים מתקדמים, בהן חי – חילונים ירוקים, בראשות עו"ד ראובן לדיאנסקי, מאמינים, בראשות חיים גורן, הליכוד, בראשות ארנון גלעדי, והגמלאים, שרק נתן וולוך השתתף מטעמה בישיבה.
חולדאי חתם על הסכם קואליציוני ראשון בקדנציה עם סיעת יש עתיד. הוסכם כי חבר הסיעה, תא"ל במיל' רועי אלקבץ, יהיה ממונה על תחום פתרונות דיור והתחדשות עירונית וישמש כיו"ר הועדה העירונית להתחדשות עירונית ופתרונות דיור. בנוסף, לסיעה תהיה נציגות בוועדת החינוך (כחבר או כמ"מ) ובוועדת המכרזים.
"בכוונתי לפעול במלוא המרץ למען תושבי העיר בשנים הקרובות", אמר אלקבץ ל"המקומון" זמן קצר לאחר חתימת ההסכם.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

20 מיליון שקל לפרויקט שיקום בית הכנסת...

אחד המבנים היפים בתל אביב זוכה לעדנה מחודשת: קרן תל אביב מודיעה  כי קרן פטריק ולינה דרהי תרמה תרומה בסך 20 מיליון שקל...

חדשות תל אביב23 בפברואר 2021    2 דקות
0

חיסונים ללא הפסקה: מחסנים את תושבי תל...

עשרה מתחמי חיסונים של מגן דוד אדום ועיריית תל אביב בשיתוף משרד הבריאות יפעלו במרכזי הבילוי והפנאי ברחבי תל אביב...

חדשות תל אביב18 בפברואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה