חדשות תל אביב

עידן חדש בהוראה

חדשות תל אביב27 בינואר 2020    דקה אחת
0

עידן אלבז בר (25), הלומדת חינוך במכללת לוינסקי, חולמת להיות מורה לחינוך מיוחד ולהוביל שינוי אמיתי • עד כאן הכל רגיל, אלמלא העובדה שאלבז חירשת מאז היותה בת 3

עידן חדש בהוראה
אלבז בר. לא חוששת מבן חירש ׀ צילום: באדיבות המצולמת

עמית המאירי

גרעין "סטודנטים מובילים נגישות" ערך בתחילת החודש במכללת לוינסקי לחינוך הפנינג להעלאת המודעות לקידום שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות. האירוע נערך בשותפות עם מית"ר (מרכז ייעוץ ותמיכה רב-תחומי), המסייע לסטודנטים הזקוקים להנגשה.
מטרת הפעילויות הייתה לחשוף את ציבור הסטודנטים והסגל במכללה למוגבלויות השונות, שאיתן מתמודדים אנשים עם צרכים מיוחדים. אחת מהסטודנטיות המתמודדת עם קשיים אלה היא עידן אלבז בר (25), הלומדת הוראה במכללת לוינסקי וחולמת להיות מורה לחינוך מיוחד. "החלום שלי הוא להוביל שינוי בבתי הספר הרגילים, שם משולבים ילדים כבדי שמיעה וחירשים".
את שלוש השנים הראשונות לחייה העבירה אלבז בר כשאר בני גילה, אבל אז התברר כי היא סובלת מהצטברות נוזלים באוזניים. היא עברה ניתוח שלא הצליח, ומאז היא מוגדרת כחירשת. לפני ארבע שנים עברה ניתוח נוסף, שבו הוצמד לאוזנה שתל, המשפר את שמיעתה.
עד כיתה ז' למדה אלבז בר במסגרות חינוך רגילות, לצד עבודה עם קלינאית תקשורת. אף שהרגישה תמיד אהובה, סבלה מבעיה חברתית ולימודית. מאוחר יותר עברה לחטיבת ביניים ותיכון המשלבים בעלי מוגבלויות, והייתה פעילה במרכז "שמע" לבעלי קשיי שמיעה. את לימודיה סיימה עם תעודת בגרות מלאה.
לאחר התנדבות לשירות מלא בחיל האוויר, טיול גדול וניסיונות להשתלב בעבודה, נישאה אלבז בר לגבר חירש מלידה. הסיכוי שייוולד לשניים ילד חירש הוא 33%-25%. הנתון הנ"ל לא מאיים עליהם, ולדברי בני הזוג, הם יקבלו באהבה כל ילד שיצטרף לתא המשפחתי.
היום משקיעה אלבז בר את מרבית זמנה ומרצה ללימודים, וגם בסביבתה מעודדים אותה להגשים את עצמה בתחום החינוך. "אני חושבת שצריך לחולל שינוי בכל הקשור לנגישות בבתי ספר רגילים, שלומדים בהם ילדים כבדי שמיעה", היא אומרת ומדגישה את חשיבות הפעילות המשותפת לילדים בחינוך הממלכתי וילדים עם מוגבלויות, במטרה לקרב, להכיל ולהכיר את השונה והאחר.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

״אוהבים אמנות. עושים אמנות״

אירועי "אוהבים אמנות. עושים אמנות." הם אירועי דגל שנערכים מזה 19 שנים על ידי עיריית תל אביב-יפו, המחלקה לאמנויות והם...

חדשות תל אביב10 באוקטובר 2021    11 דקות
0

אות ההצטיינות: עיריית תל אביב-יפו מעודדת עלייה

ברקע ההתמודדות עם השפעות גלובליות על העלייה ארצה והצפי לעלייה בשנים הקרובות, קיימה ההסתדרות הציונית העולמית, זו השנה השנייה, אירוע...

חדשות תל אביב3 באוגוסט 2021    2 דקות

כתיבת תגובה