חדשות תל אביב

עוד לא הגיע הזמן

חדשות תל אביב1 בנובמבר 2018    3 דקות
0

אסף זמיר הבטיח מרוץ צמוד, אבל ראש העירייה רון חולדאי צחק אחרון כשקיבל 47% מהקולות, לעומת 36% שקיבל זמיר • אסף הראל הפתיע עם 13% מהקולות

עוד לא הגיע הזמן
החגיגות במטה של חולדאי. שידר ביטחון לאורך כל הקמפיין ׀ צילום: אבשלום ששוני

בתום מערכת בחירות מתוחה ומרתקת נבחר ראש העירייה רון חולדאי ברוב סוחף לקדנציה חמישית.
חולדאי קיבל כ-47% מהקולות, כאשר הוא מותיר הרחק מאחור את זמיר שקיבל כ-36%, אסף הראל – כ-13% ונתן אלנתן – כ-5%.
התוצאות הסופיות יהיו רק הערב עם תום ספירתם של כ-8,000-6,000 קולות החיילים, האסירים והקלפיות הנגישות. אבל הן אינן יכולות לשנות את יתרונו המוצק של חולדאי.
עוד לפני ספירת אותם קולות, שיעור ההצבעה בתל אביב זינק לעומת הבחירות הקודמות בכ-12% ועמד על כ-42%. חולדאי גם קטף הישג מרשים בבחירות למועצת העירייה. רשימת תל אביב 1 בראשותו קיבלה שבעה מנדטים, תוספת של שני מנדטים לעומת הבחירות הקודמות.
גם רשימת "רוב העיר" בראשותו של אסף זמיר גדלה בשני מנדטים, ויהיו לה שישה מושבים במועצה. המנדט השישי של "רוב העיר" הושג בזכות הסכם עודפים עם רשימת כח לגמלאים בתל אביב.
רשימת "אנחנו העיר" בראשותו של אסף הראל קיבלה ארבעה מנדטים למועצה.
גם רשימת מרצ, בראשותה של מיטל להבי, זכתה בהישג נאה, כאשר קיבלה אף היא ארבעה מנדטים. אומנם מרצ ירדה בשני מנדטים לעומת הבחירות הקודמות, אבל לנוכח הסרת מועמדותה של להבי לראשות העיר רק לפני כחודש ומערכת הבחירות המותחת בין חולדאי לזמיר – במרצ יכולים להיות מרוצים.
הישג היה גם לרשימת חי – חילונים ירוקים, בראשותו של עו"ד ראובן לדיאנסקי, שקיבלה שני מנדטים, לעומת מנדט אחד בבחירות הקודמות. בעקבות ההישג, מספר 2 ברשימה, עו"ד אברהם פורז, שכיהן בעבר כשר הפנים ובעבר הרחוק עוד יותר כחבר מועצה, חוזר לפעילות בעירייה.
הישג היה גם לרשימת ש"ס בראשותו של נתן אלנתן, שקיבלה שני מנדטים.
לעומת זאת, רשימת "מאמינים" – החזית הדתית, קיבלה מנדט אחד בלבד, ונציגה יהיה חיים גורן מהבית היהודי.

אכזבה לגמלאים ולליכוד
רשימת כח לגמלאים קיבלה רק שני מנדטים. נציגיה במועצה יהיו נתן וולוך ושלמה מסלאווי, שהוא גם יו"ר ועד שכונת התקווה.
אכזבה קשה לרשימת הליכוד, שקיבלה מנדט אחד בלבד, לעומת שני מנדטים בבחירות הקודמות.
בראש הליכוד עמד המשנה לראש העירייה ארנון גלעדי, ובמקום השני הוצבה חברת המועצה היוצאת, כרמלה עוזרי, שבבחירות הקודמות נבחרה מטעם רשימת צדק חברתי.
רשימת יש עתיד קיבלה מנדט, והפתעה סיפקה רשימת יאפא מיפו שקיבלה מנדט.
מערכת הבחירות הסוערת הורגשה רק במטות הבחירות ובסמיכות למוקדי הקלפיות. בחוצות העיר נראו לעתים כלי רכב עם שילוט של המועמדים לראשות העיר והרשימות, שנתקעו בפקקים של אלו שניצלו את יום השבתון לבלות בעיר הגדולה.
למרות המתח שריחף באוויר, האווירה הייתה רגועה יחסית וכולם התמקדו בגיוס תומכים.
במטות הבחירות של רון חולדאי ואסף זמיר ביצעו מבצעי המרצה של תומכים פוטנציאליים, כאשר לכולם ברור שלארגון טוב ביום הבחירות תהיה השפעה מכרעת על התוצאות.
כבר משעות הבוקר החלו להגיע מצביעים לקלפיות. רובם היו מבוגרים, והם עברו שובל של דוכנים שהציבו המועמדים והרשימות. במטה חולדאי ייחלו לשיעורי הצבעה גבוהים בשכונות עבר הירקון, בשל ההערכות המוקדמות ששם בסיס הכוח שלו. ואכן, לקראת ערב שיעורי ההצבעה עלו משמעותית ובמטה כבר החלו לדבר באנחת רווחה על הניצחון.
בדרום העיר מערכת הבחירות התמקדה בעיקר ברשימות. "הפיצול בין הרשימות מהשכונות עלול לעלות לנו ביוקר ולגרום הפסד של כמה מנדטים", אמר פעיל ותיק. "אחר כך באים בטענות שהדרום מקופח. אם היינו מאוחדים – היה לנו כוח משמעותי".
מערכת הבחירות ביפו הורגשה היטב גם בציבור הערבי, שהגיע להצביע בשיעורים גבוהים.
על דבר אחד לא היה עוררין במהלך הבחירות הסוערות בתל אביב. יום הבחירות עבר בשקט יחסי וללא אירועים חריגים. מערכת הבחירות הטעונה לא התסיסה את הרחוב, וההמונים שנהרו לחופי הרחצה, לקניונים ולשווקים ניצלו עד תום את יום השבתון.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה