חדשות תל אביב

סמים? לא בשכונה שלנו

חדשות תל אביב26 בפברואר 2019    2 דקות
2
סמים? לא בשכונה שלנו

תכנית להקמת תחנת חלוקת תחליף סם לנרקומנים ברחוב המסגר 68 מעוררת מחאות של תושבים בשכונת מונטיפיורי וחששות בקרב בעלי עסקים וגם יוצרת סערה ברשתות החברתיות.

"חברים יקרים, תושבים ובעלי עסקים – תתעוררו דחוף, כי קטסטרופה עומדת לנחות עלינו", נכתב בפוסט חריף שהעלה בפייסבוק אחד מהמתנגדים. "תחנת חלוקת מתדון (אדולן) או בשם המכובס תחנה לטיפול בנפגעי סמים עומדת לעבור אוטוטו למסגר 68, ממש ליד רחוב ישראל בק".

עוד נטען, כי בפגישה עם ועד שכונת נווה שאנן, שגם בתחומה יש תחנה לחלוקת תחליף סם, נשמעו סיפורים מצמררים על מסוממים שמסתובבים בשכונה ועושים את צרכיהם בחדרי מדרגות. "אנשים לא יכולים לעלות לדירה כי בכניסה התנחל מישהו, מזרקים וזוהמה ברחוב בגינות, נזקים לרכוש, חלונות מנופצים, גניבות של הכל אפילו של שערי חנייה וכמובן סוחרי סמים שמתלווים לזה".

עוד הוא טוען כי תחנה לחלוקת סמים חלופיים אינה צריכה להיות בסמיכות לשכונת מגורים. "המידע הזה מבוצע 'בשושו' על ידי העירייה, אבל המידע נכון ואמיתי", הוא טוען עוד וממליץ לראות מה קורה בנווה שאנן בסמיכות לתחנת חלוקת הסמים החלופיים. "ככה ייראו גם הרחובות שלנו", הוא מתריע ויוצא בקריאה להתארגן ולהחליט על דרכי פעולה.

גם עובדים באזור חוששים מהתכנית להעברת תחנת חלוקת הסמים החלופיים. "אני הולכת ברגל ממקום העבודה שלי ועוברת משם בדרך לאוטובוס וזה מלחיץ", סיפרה בחורה העובדת בסמיכות.

חששות יש גם לבעלי עסקים הסמוכים למקום. "אני מקווה שהרחוב לא ייפגע, אבל אני דואג", אמר אחד מהם.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, התחנה לא תועבר לשכונת מונטיפיורי, אלא לרחוב המסגר במרכז העיר, במיקום שאינו בסמוך לשכונת מגורים, אלא באזור תעסוקה ומסחר בעל נגישות תחבורתית גבוהה יותר".

"התחנה פועלת כיום ביפו ובעתיד צפויה לעבור לרחוב המסגר וזאת, עקב בעיות במבנה הקיים, הנמצא במצב רעוע ואינו ראוי לקבלת קהל", ציינו עוד בעירייה. "ההחלטה על מיקום המבנה החדש התקבלה לאחר שנלקחו בחשבון שיקולים רבים, כולל העובדה שמדובר באזור מסחרי ולא שכונת מגורים ובכך צומצמה ההפרעה לתושבים".

 

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה

 • מיקי

  זו התממות מקוממת של עריית תל אביב
  יש בסמיכות עסקים שיסבלט. הורים מלוים א.ת ילדיהם לבית הספר בגינדי עוברים ליד
  לצערינו זה יגלוש לרחובות הצמודים.
  אם שיקול הזמינות לתחבורה הציבורית הוא העיקרי למה לא למקם מול העירייה באבן גבירול?
  השיקול היה צריך להיות טובת התושבים והעסקים המקומיים קודם.וצרכי כל מסוממי גוש דן אחר כך,ויסלחו לי כל יפי הנפש

 • שי
  העיריה מטייחת, כרגיל

  המסגר 70 נמצא במרחק של שני מזרקים משכונת מונטיפיורי ומבית ספר גבעון. לא שזה מפתיע, בשכונה שמוזנחת באופן כרוני על ידי העירייה. הקביעה שהמרכז לא נמצא ליד שכונת מגורים משקפת באופן מדויק את האופן שבו שכונת מונטיפיורי נתפסת על ידי העירייה, ומכאן גם היקף ההשקעה האפסי בשכונה