חדשות תל אביב

סכסוך עבודה ב-EXPO ת"א על רקע האירוויזיון

חדשות תל אביב3 ביוני 2019    דקה אחת
0

עשרות עובדי מרכז הירידים הבינלאומי התאגדו בהסתדרות נוכח רצונם לשפר את תנאי העסקתם. בין היתר מלינים העובדים כי לא קיבלו תגמול מספק עבור פעילותם המוגברת בזמן ההכנות לאירוויזיון שנערך בחודש שעבר במקום. סכסוך העבודה הוכרז לאחר שההנהלה סירבה להכיר בהתארגנות וביציגותה של ההסתדרות

סכסוך עבודה ב-EXPO ת"א על רקע האירוויזיון
לוגו הסתדרות העובדים

ההסתדרות הכריזה לפני זמן קצר סכסוך עבודה בגני התערוכה – EXPO-תל-אביב. הסכסוך חל על עשרות עובדי מרכז הירידים הבינלאומי – שהינו תאגיד עירוני של עיריית תל-אביב. העוסקים בין היתר בתפקידי מנהלה ומכירות, תפעול ואחזקה. ברקע לסכסוך החלטת עובדי מרכז הירידים להתאגד בהסתדרות, נוכח רצונם לשפר את תנאי העסקתם ולחזק את מעמדם וקולם אל מול הנהלת ה-EXPO. בין היתר מלינים העובדים כי לא קיבלו תגמול מספק עבור פעילותם המוגברת בזמן ההכנות לאירוויזיון שנערך בחודש שעבר באתר. בנוסף לכך, בשל סגירת חלק גדול מהאתר למשך זמן ממושך במהלך ההכנות לתחרות, נפגע שכרם של עובדים המתבססים על מכירות ושיווק של ירידים ותערוכות במתחם.

על רקע אלו ועוד החליטו העובדים להתאגד בהסתדרות. בתוך שעות ספורות התאגדו למעלה משליש מהעובדים, כנדרש בחוק, וב-26.5 הגיש הארגון מכתב יציגות להנהלה עם טפסי החתימה. ואולם, אתמול הודיעה ההנהלה כי אינה מכירה בהתאגדות העובדים מכיוון שחלקם חתמו בצורה אלקטרונית – טענה שכבר הועלתה בעבר בבתי הדין לעבודה ונדחתה לא פעם.  לאור זאת החליטו העובדים, בליווי ההסתדרות, להכריז סכסוך עבודה במקום, בדרישה להכיר ברצונם של העובדים ולשבת עמם למו"מ להסדרת תנאי העסקתם בהסכם קיבוצי. 

התאגדות עובדיEXPO  תל-אביב מלווה על ידי האגף להתאגדות עובדים וההסתדרות במרחב תל-אביב.

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

נתין זר מסין נפצע בגפיים

היום (שבת) בצהריים התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על פצוע ברחוב ראש פינה בתל אביב. חובשים ופראמדיקים...

חדשות תל אביב18 בינואר 2020    דקה אחת
0

נחש נשך

בשעה 15:47 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על ילד שהוכש על ידי נחש ברחוב ערבי נחל בתל...

חדשות תל אביב16 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה