חדשות תל אביב

סוף עצוב: מת הצעיר שהתחשמל בבריכת הנוי

חדשות תל אביב24 בספטמבר 2019    3 דקות
0

בעקבות אסון ההתחשמלות במתחם מגדלי זיו ברמת החיל, במסגרתו נפצעו שלושה צעירים נוספים, ההערכה היא, שהעירייה או גוף ממלכתי אחר, יצטרכו לבצע ביקורות בטיחות גם בבריכות הנוי הפרטיות

סוף עצוב: מת הצעיר שהתחשמל בבריכת הנוי
צילום דוברות מדא

בבית החולים איכילוב נקבע ביום שני מותו של איתמר יוסף פוקס ז"ל, חייל בן 20, שהתחשמל בבריכת נוי בצאתו מבר. חברו שנפצע בינוני שוחרר מבית החולים.

אסון ההתחשמלות בבריכת הנוי במתחם מגדלי זיו ברחוב ראול ולנברג ברמת החיל, העלה לסדר היום את מצב הבטיחות בעשרות בריכות נוי הפועלות על פי ההערכות במתחמים פרטיים וציבוריים בעיר. כעת, בעקבות האירוע, ההערכה היא, שהעירייה או גוף ממלכתי אחר, יצטרכו לבצע ביקורות בטיחות גם בבריכות הנוי הפרטיות.

האסון התרחש ביום חמישי בלילה, כשארבעה צעירים התחשמלו בבריכת הנוי – בריכת מים רדודים במתחם מגדלי זיו. אחד מהם, חייל כבן 20, מאושפז במצב אנוש בבית החולים איכילוב. חברו, שניסה להצילו ונכנס למים, נפגע באורח בינוני, ושני צעירים נוספים שהגיעו לסייע נפגעו באורח קל.

המשטרה פתחה בחקירה בחשד לרשלנות בתחזוקת הבריכה המלאכותית. שני בעלי תפקידים במתחם נחקרו ביום שישי באזהרה, ונשלחו למעצר בית. המשטרה גבתה עדויות משני עובדים נוספים. למקום הוזעק גם מהנדס של חברת החשמל, שבדק האם החוטים הגלויים שהיו במים גרמו לקצר ולהתחשמלות.

הכתובת הייתה ככל הנראה על הקיר. לפני כשלושה חודשים נפל לאותה בריכה ילד כבן 10 והתחשמל, אך למרבה המזל נפגע באורח קל בלבד, לאחר שאמו הספיקה לחלץ אותו במהירות. לאחר האירוע, היא התריעה על הסכנה, ובמשטרה חוקרים האם נעשה מאז משהו לתיקון המפגע הבטיחותי החמור. במקום אמנם מוצב שלט האוסר על הכניסה לבריכה, אבל לא נכתב שקיימת סכנה. במשטרה בודקים עתה חשד לרשלנות מצד בעלי תפקידים ועובדים בבניין, והחקירה נמשכת.

מהעדויות עולה, כי הצעיר שנפגע באורח קשה בילה עם חבריו בבר סמוך, וייתכן שכסוג של התערבות ביניהם הוא נכנס לבריכת המים הרדודים ואז התחשמל. חברו, שניסה לחלץ אותו, התחשמל גם הוא ואז נוצרה המולה, במסגרתה נכנסו למים שני צעירים נוספים, שאף הם נפגעו.

"כשהגענו, במקום הייתה המולה גדולה. ראינו שני צעירים שוכבים על שפת הבריכה, כשאנשים מסביב מנסים לסייע להם. סיפרו לנו שמשו אותם מתוך הבריכה, לאחר שהתחשמלו", סיפר חובש מד"א שמי מרציאנו. "התחלנו מיד בטיפול רפואי מציל חיים. אחד מהצעירים היה מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק. ביצענו בו פעולות החייאה, שכללו שוקים חשמליים, עיסויים, הנשמה וטיפול תרופתי, ופינינו אותו תוך פעולות החייאה, כשמצבו קריטי. בהמשך חזר לו הדופק. הצעיר השני היה בהכרה מלאה וסבל מכוויות בגפיים תחתונות. סיפרו לנו שנפגע כשניסה להוציא את חברו מהמים, התחשמל ונפל".

בבית החולים איכילוב המשיכו הרופאים להיאבק על חייו יוסף פוקס, עד שביום שני נקבע מותו. חברו, שנפצע באורח בינוני, שוחרר מבית החולים.

מהעירייה נמסר: "בריכת הנוי במתחם מגדלי זיו ברחוב ראול ולנברג בתל היא בריכת נוי פרטית. העירייה מבצעת את כל הבדיקות הנדרשות ואף מחמירה בנושא, לכל המזרקות ובריכות הנוי הנמצאות באחזקתה, ביניהן בדיקות חשמל לארונות על ידי חשמלאי מוסמך אחת לשלוש שנים. אחת לחודש מתבצעת בדיקה לעכירות המים בכל המזרקות. במזרקות השכשוך מתבצעת בדיקה אחת לשבוע על ידי מעבדה מורשית".

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה