חדשות תל אביב

סוף סוף הכרה

חדשות תל אביב26 ביולי 2018    2 דקות
0

אנחת רווחה בשכונות הדרום בעקבות החלטת הממשלה להכיר באזורים שבהם קיים ריכוז גבוה של מסתננים כאזורי עדיפות לאומית • ההכרה תחול על נווה שאנן, התקווה ושפירא

לאחר שנים ארוכות של מצוקה קשה, הממשלה החליטה השבוע להכיר באזורים שבהם קיים ריכוז גבוה של מסתננים כאזורי עדיפות לאומית. ההכרה כאזורי עדיפות תכלול שלוש שכונות בדרום תל אביב – נווה שאנן, התקווה ושפירא, וכן את הערים פתח תקווה ואילת.

בעקבות ההכרה, הממשלה תתקצב בסכום של כ-28 מיליון שקל לשלוש שנים מתן סיוע להעצמת התושבים ולחיזוק הקהילה. לשכונות בדרום תל אביב יוקצה בפועל סכום נמוך יחסית של כ-9 מיליון שקל לשלוש שנים.

במסגרת התכנית, עיריית תל אביב תתקצב 50% מעלות התכנית לסיוע וחיזוק שכונות התקווה, שפירא ונווה שאנן.

"חשיבותה של ההחלטה אינה מתמצה בעיניי בתגבור התקציבי, שכן ממילא העירייה פועלת ומתגברת את השכונות הללו בעיר בעשרות מיליוני שקלים בשנה", ציין ראש העירייה רון חולדאי. "החשיבות הגדולה יותר היא ההכרה של ממשלת ישראל, לראשונה, באחריות שיש לה על הטיפול במצוקת התושבים, שעד כה נשאנו בו כמעט לבדנו".

חולדאי ציין עוד כי "החלטת הממשלה היא פרי עבודה מאומצת שלנו מול משרדי הממשלה, שבראשם משרד הבינוי והשיכון".

לעומתו, חבר מועצת העירייה ויו"ר ועד שכונת התקווה, שלמה מסלאווי, הביע אכזבה מהתקצוב הנמוך של הממשלה: "הצעת ההחלטה שאושרה בממשלה להגדרת דרום תל אביב כאזור עדיפות לאומי, היא הצעה שמכירה לראשונה בחטא שחטאו ממשלות ישראל כלפי תושבי דרום תל אביב, ובכל זאת היא החלטה רעה".

מסלאווי הביע חשש שההחלטה תשיב את המטרה ההפוכה לזו שלשמה התקבלה. "היא תעודד את המסתננים להישאר בדרום תל אביב, והם מצדם ימשיכו לגזול משאבים מתושבי המקום הזקוקים להם כל כך וליפול לנטל על שירותי הרווחה והבריאות", הוא טען. "מדובר בפלסטר על פצע מדמם ובזריית חול בעיני התושבים".

"הפתרון היחיד לבעיית המסתננים בדרום תל אביב הוא גירושם המיידי באופן כולל. שיקום השכונות כבר יקרה מאליו", אמר עוד מסלאווי. "אני מציע לממשלת ישראל: קחו את הכסף שרציתם לייעד לשיקום השכונות ותנו אותו כתמריץ למסתננים לעזוב את ישראל באופן מיידי".

גם שולה קשת, ממובילות המאבק נגד גירוש מבקשי המקלט, מתחה ביקורת על ההחלטה: "התקציב המדובר של 28 מיליון שקל, שיחולקו בין שלוש ערים, הוא קטן מדי ומגיע מאוחר מדי. שכונות דרום תל אביב משוועות לשיקום מהיסוד ולהוצאתה לפועל של מִנהלת ייעודית שכל עניינה יהיה לתקן את העוול ארוך השנים שאחראיות לו ממשלות ישראל לדורותיהן ועיריית תל אביב", היא טענה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות
0

טסט היבדק וסע

במהלך סוף השבוע: פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למגן דוד אדום דגמו 3,700 בני אדם הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה...

חדשות תל אביב21 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה