חדשות תל אביב

סוף למפגעי הרעש של נתב”ג?

חדשות תל אביב15 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

בהחלטה דרמטית, קבעה המועצה הארצית לתכנון ובנייה כי יש ליצור חלוקה בנטל הרעשים, כך שהמטוסים יגיעו לנתיב הצפוני בנתב”ג מאזור השרון ולא רק דרך שכונות מזרח תל אביב כפי שקורה היום

סוף למפגעי הרעש של נתב”ג?
נחיתה בנתב"ג. "רמות רעש חריגות" ׀ צילום: משה שי, פלאש 90

לאחר שנים ארוכות של מאבקים ציבוריים ומשפטיים נגד נתיב הנחיתות של מרבית המטוסים המגיעים לנמל התעופה בן גוריון מעל שמי מזרח תל אביב, הגיעה השבוע בשורה משמחת מהמועצה הארצית לתכנון ובנייה. בהחלטה דרמטית נקבע כי יש לקדם תכנית שתיצור חלוקה בנטל הרעשים, כך שהמטוסים יגיעו לנתיב הצפוני בנתב”ג מאזור השרון.
מטוסים המנמיכים לקראת הנחיתה מעל בניינים במזרח העיר יצרו תרעומת בקרב תושבים, שטענו כי הם סובלים ממטרדי רעש ביום ובלילה, וכי יש לחלק את הנטל באמצעות נחיתות במסלולים נוספים בנתב”ג.
בעקבות טענות התושבים, החליטה המועצה הארצית לתכנון ובנייה, לאחר דיונים ממושכים, כי “מדובר בעדכון חיוני לתמ”א שאושרה לפני יותר מ-20 שנה, וזאת לנוכח היקף הפעילות בנתב”ג, שהתנועה בו גדלה מ-7 מיליון ליותר מ-23 מיליון נוסעים בשנה”.

בהחלטה הדרמטית של המועצה צוין כי “כבר כיום מתקיימות רמות רעש חריגות מעבר לאזורים שעליהם חל מערך הגבלות בנייה, שנועד להגן על התושבים. מאידך, ישנם אזורים מוגבלים בבנייה ושימוש, שאין עליהם רעש בפועל".
לנוכח הנתונים הללו, קבעה המועצה הארצית לתכנון ובנייה כי במסגרת העדכון החדש יעודכנו גם ההוראות המפורטות הנוגעות לניהול מערך ההמראות והנחיתות. במסגרת זו, תאפשר התכנית החדשה את השימוש במסלול הצפוני של נמל התעופה בן גוריון, שהיה מוגבל עד כה בפעילות, והנחיתות בשדה יוכלו להתחלק באופן שוויוני בין המסלול הצפוני למסלול המערבי, מעל תל אביב.

עם זאת, הדרך עדיין ארוכה עד לחלוקה שוויונית בנחיתות בין שני המסלולים (המערבי והצפוני). זאת, כיוון שהתכנית הועברה להשגות הציבור ולהערות הוועדות המחוזיות. ההערכות הן שתושבים ורשויות הסמוכות לנתיב נחיתות המטוסים במסלול הצפוני יתנגדו, אבל ספק אם ניתן יהיה לעצור את השינוי המתוכנן.
עבור תושבי מזרח העיר, מדובר בתקווה להפחתה משמעותית במטרדי הרעשים של המטוסים החולפים בגובה נמוך מעל בתיהם בדרכם לנחיתה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה