חדשות תל אביב

סוגרים את הנמל

חדשות תל אביב28 במרץ 2019    דקה אחת
0

נמל יפו ייסגר ברובו לכשנתיים וחצי לצורך שיפוץ מקיף, במטרה להפוך את המתחם למוקד בילוי ומסחר • בעירייה מרגיעים את הדייגים ומבטיחים שפרנסתם לא תיפגע

סוגרים את הנמל

מרבית השטח של נמל יפו צפוי להיסגר החל מחודש יוני לכשנתיים וחצי, לצורך ביצוע עבודות שיפוץ ומתיחת פנים, במטרה להפוך את הנמל העתיק לקטר התיירות והבילויים המוביל בעיר, תוך שמירה על אופיו כנמל דייגים.
בשנים האחרונות בוצעו שיפוצים נקודתיים בנמל המוזנח, שלא סייעו למשוך מבקרים במרבית ימות השבוע. גם ביום שישי השבוע היו פתוחות במקום רק שלוש-ארבע מסעדות והרציפים היו ריקים. בניגוד לנמל תל אביב, המבקרים לא נוהרים לנמל היפואי הוותיק והציורי. גם החניה החופשית במגרש החניה הענק דרומית לנמל לא סייעה.
יצוין כי סמוך לנמל נמצאים מתחם השעון ואזור שוק הפשפשים, שאליהם נוהרים מדי יום המוני בליינים שממלאים את הפאבים, בתי הקפה והמסעדות במתחם, בנוסף למלונות הבוטיק היוקרתיים שנבנו בשנים האחרונות ביפו.
על פי התכנית, מחסני הנמל והרציפים הישנים ישופצו ויהפכו למוקדי בילוי ומסחר. בבית המכס המיתולוגי ייבנה מלון של כ-50 חדרים. לתכנית מתנגדים עשרות הדייגים החרדים לפרנסתם, אבל בעירייה מבטיחים שהם לא ייפגעו. לפי התכנית, לדייגים תהיה גישה לסירות במהלך עבודות השיפוץ, והעירייה תציב במקום מכולות קירור, שבהן ניתן יהיה לאחסן את הדגים.
מהעירייה נמסר: "עיריית תל אביב-יפו משקיעה משאבים רבים בשיפוץ מזחי הדייגים ותשתיות העגינה בנמל. בתחילת חודש יוני יחלו עבודות לפיתוח הנמל והפיכתו למרכז בילוי ופנאי, תרבות ואמנות, כולל חידוש מחסני הדייגים ורציפי הסירות, תוך שמירה על האותנטיות היפואית. העבודות יתבצעו סביב מחסנים 1 ו-2 בלבד, והאזור יהיה סגור לכשנתיים וחצי. תישאר רצועת מעבר באזור המעגנה לתנועת מבקרים ותפעול של המעגנה והדייגים. העירייה מתחייבת שהנמל ימשיך לשמש כנמל דיג פעיל, ורואה בדייגים ובבעלי הסירות חלק בלתי נפרד מהנמל ונמצאת בקשר שוטף עמם".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה