חדשות תל אביב

סוגרים את הנמל

חדשות תל אביב28 במרץ 2019    דקה אחת
0

נמל יפו ייסגר ברובו לכשנתיים וחצי לצורך שיפוץ מקיף, במטרה להפוך את המתחם למוקד בילוי ומסחר • בעירייה מרגיעים את הדייגים ומבטיחים שפרנסתם לא תיפגע

סוגרים את הנמל
נמל יפו. הרציפים ריקים והמקום שומם ׀ צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מרבית השטח של נמל יפו צפוי להיסגר החל מחודש יוני לכשנתיים וחצי, לצורך ביצוע עבודות שיפוץ ומתיחת פנים, במטרה להפוך את הנמל העתיק לקטר התיירות והבילויים המוביל בעיר, תוך שמירה על אופיו כנמל דייגים.
בשנים האחרונות בוצעו שיפוצים נקודתיים בנמל המוזנח, שלא סייעו למשוך מבקרים במרבית ימות השבוע. גם ביום שישי השבוע היו פתוחות במקום רק שלוש-ארבע מסעדות והרציפים היו ריקים. בניגוד לנמל תל אביב, המבקרים לא נוהרים לנמל היפואי הוותיק והציורי. גם החניה החופשית במגרש החניה הענק דרומית לנמל לא סייעה.
יצוין כי סמוך לנמל נמצאים מתחם השעון ואזור שוק הפשפשים, שאליהם נוהרים מדי יום המוני בליינים שממלאים את הפאבים, בתי הקפה והמסעדות במתחם, בנוסף למלונות הבוטיק היוקרתיים שנבנו בשנים האחרונות ביפו.
על פי התכנית, מחסני הנמל והרציפים הישנים ישופצו ויהפכו למוקדי בילוי ומסחר. בבית המכס המיתולוגי ייבנה מלון של כ-50 חדרים. לתכנית מתנגדים עשרות הדייגים החרדים לפרנסתם, אבל בעירייה מבטיחים שהם לא ייפגעו. לפי התכנית, לדייגים תהיה גישה לסירות במהלך עבודות השיפוץ, והעירייה תציב במקום מכולות קירור, שבהן ניתן יהיה לאחסן את הדגים.
מהעירייה נמסר: "עיריית תל אביב-יפו משקיעה משאבים רבים בשיפוץ מזחי הדייגים ותשתיות העגינה בנמל. בתחילת חודש יוני יחלו עבודות לפיתוח הנמל והפיכתו למרכז בילוי ופנאי, תרבות ואמנות, כולל חידוש מחסני הדייגים ורציפי הסירות, תוך שמירה על האותנטיות היפואית. העבודות יתבצעו סביב מחסנים 1 ו-2 בלבד, והאזור יהיה סגור לכשנתיים וחצי. תישאר רצועת מעבר באזור המעגנה לתנועת מבקרים ותפעול של המעגנה והדייגים. העירייה מתחייבת שהנמל ימשיך לשמש כנמל דיג פעיל, ורואה בדייגים ובבעלי הסירות חלק בלתי נפרד מהנמל ונמצאת בקשר שוטף עמם".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

כדאי להצביע בתל אביב

עיריית תל-אביב-יפו ממשיכה בקמפיין לטובת העלאת אחוזי ההצבעה בתל-אביב-יפו ומפרסמת הטבות ליום הבחירות, עבור האזרחים היוצאים להצביע: תושבים בעלי דיגיתל...

חדשות תל אביב15 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

לא עוזבים את (החנייה) בעיר!

משעה 16:00, היום (12.9)  ולאורך שעות אחה"צ הפגינו מול הכניסה לחניון העירייה, עשרות מפגינים נושאי שלטים.  

חדשות תל אביב12 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה