חדשות תל אביב

"נתב"ג הפך לפח הזבל של אירופה על חשבון התושבים"

חדשות תל אביב4 באפריל 2019    דקה אחת
1

תל אביב ו-19 רשויות נוספות עתרו לבג"ץ כדי שיורה למשרד התחבורה לקבוע מגבלות להמראות ולנחיתות בנמל התעופה, הפוגעות באיכות החיים של כמיליון וחצי תושבים

"נתב"ג הפך לפח הזבל של אירופה על חשבון התושבים"
נתב"ג. הנחיתות בישראל מותרות 24 שעות ביממה | צילום: משה שי, פלאש 90

עיריית תל אביב וכ-19 עיריות, מועצות אזוריות ויישובים, שבהם מתגוררים כמיליון תושבים וחצי, הגישו עתירה לבג"ץ, בבקשה להורות למשרד התחבורה לקבוע מגבלות רעש למטוסים הנוחתים בעיקר בשעות הלילה בנמל התעופה בן גוריון.
אחד מנתיבי הנחיתה הנפוצים למטוסים המגיעים מהים הוא מרכז תל אביב, ובעיקר השכונות בדרום-מזרח העיר. לטענת העותרים, באמצעות עורכי הדין אבנר ירקוני, חן עמידרור, גל כהן ופרופ' רן גלעדי, אין כיום מגבלה לרעש מטוסים הנוחתים בנתב"ג. כמו כן, טוענים העותרים כי על שר התחבורה למלא את חובתו בחוק הטייס ולקבוע את מגבלות הרעש למטוסים. לחילופין, מבקשים העותרים מבג"ץ כי אם שר התחבורה יסרב לקבוע את מגבלות הרעש, הסמכות תועבר לשר לאיכות הסביבה, כפי שהיה קודם שינוי החקיקה בשנת 2011.
עוד נטען בעתירה, כי בניגוד לדעה הרווחת, רעש המטוסים בנחיתה עולה לעתים על זה הנגרם בהמראה, כיוון שבעת הנחיתה המטוס נמוך יותר ואמצעי העצירה פתוחים. העותרים ציינו כי היישובים הסובלים מהרעש מצויים במעגל סביב נתב"ג וכי הנחיתות, בניגוד להמראות, מתבצעות מכל הכיוונים ולא רק לכיוון מערב. כמו כן, המראות נפסקות בין השעות 01:40 ל-05:00 בבוקר, אולם הנחיתות בנתב"ג מותרות 24 שעות ביממה. זאת בניגוד למקובל בעולם המערבי, שם בדרך כלל מתקיים עוצר המראות ונחיתות.
יתרה מכך, העותרים טוענים כי האפשרות לנחות בנתב"ג בלילה הביאה חברות אירופיות לתכנן את לוח הטיסות שלהן, כך שבשעות הלילה יטוסו לנתב"ג במקום לשלם דמי חניית לילה באירופה. לדברי ראש עיריית חולון מוטי ששון, "נתב"ג הפך להיות פח הזבל הלילי של אירופה על חשבון תושבי מרכז הארץ".
ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "העתירה תיענה בבית המשפט באמצעות פרקליטות המדינה".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מסוכן להיות עורך דין

במשך כשלושה חודשים סבל עורך דין בכיר ומוכר העוסק בענייני משפחה ומתגורר בצפון תל אביב משורה של ניקוב צמיגי רכבו...

חדשות תל אביב23 ביולי 2019    דקה אחת
0

תכנית הנתיבים המהירים באיילון יוצאת לדרך

העבודות על המקטע הראשון בפרויקט "הנתיבים המהירים" שמקדמים משרד התחבורה ונתיבי איילון ייצאו לדרך ביום ראשון בערב באיילון דרום -...

חדשות תל אביב18 ביולי 2019    3 דקות

כתיבת תגובה

  • הקשיש
    להקים בטמרה נמל תעופה בינלאומי

    טמרה וכל גידולי השדה שלה הפכו לדבר מיותר שאפשר הכל לקנות בטורקיה ויש שם שטחים ענקיים שאפשר להפקיע ולא להתייחס לתסביכי ערביי ישראל ולהקים שדה תעופה בינלאומי צפוני לתפארת מדינת ישראל.