חדשות תל אביב

נמל יפו: הושג הסכם בין העירייה לדייגים

חדשות תל אביב6 ביוני 2019    2 דקות
0

לקראת סגירת הנמל, אומרים בעירייה: "הנמל ימשיך לשמש כנמל דיג פעיל, והעירייה תמשיך להשקיע משאבים רבים בפיתוחו, תוך שמירה על צביונו" • הדייגים: "לא רוצים כאן מרינה"

נמל יפו: הושג הסכם בין העירייה לדייגים
נמל יפו. "יימשך הסטטוס קוו" | צילום: דוברות העירייה

לקראת סגירת מרבית שטחי נמל יפו לתקופה של כשנתיים וחצי, בשל עבודות שיפוץ ושדרוג, הושג הסכם בין העירייה לנציגי הדייגים, על המשך הפעילות של הנמל הוותיק במהלך העבודות.
ההסכם הושג בעקבות התקוממות של עשרות הדייגים בנמל נגד תכנית השיפוץ הנרחבת, בטענה שהיא עלולה לפגוע בפרנסתם ולשנות את אופיו המיוחד של הנמל. "אנחנו רוצים להמשיך להתפרנס וגם רוצים לשמור על נמל יפו, שהוא נמל דייגים היסטורי, אבל אנחנו לא רוצים כאן מרינה", אומר מחמוד סעדו, דייג ותיק בנמל. "יש משא ומתן ורוצים לעזור לנו, אבל בינתיים עוד לא רואים כלום בשטח".
לאחר משא ומתן שניהלה העירייה, באמצעות חברת אתרים, עם נציגי הדייגים בנמל, הגיעו הצדדים להבנות על אופיו של נמל הדיג. בעירייה אומרים שהוחלט לכלול את מחסני הדייגים ורציפי הסירות בתכנית, "מתוך החשיבות הרבה שהעירייה רואה בדייגים ובבעלי הסירות כחלק בלתי נפרד מנמל יפו, ומתחייבת כי הנמל ימשיך לשמש נמל דיג פעיל והעירייה תמשיך להשקיע משאבים רבים בפיתוחו, תוך שמירה על צביונו".
העירייה התחייבה עוד שבמסגרת השיפוץ יוקמו גם משרד, מקלחות ושירותים ציבוריים לשימושם של הדייגים, ותוסדר ההרשאה שיקבל כל דייג לעגינה בנמל: "יישמר הסטטוס הקוו הקיים כיום בנמל, למקומות עגינה לדייגים, יוסדרו מקומות הנחת רשתות ארוזות ויסומנו שטחים תפעוליים לדייגים", אומרים בעירייה.
התכנית כוללת שיפוץ נרחב במחסנים 2 ו-3, ברציפים ובשובר הגלים, שיואר בתאורה דקורטיבית. בבית המכס שבדרום הנמל, המצוי בבעלות פרטית, יוקם בית מלון שיכלול כ-50 חדרים. המבנה של שבט צופי ים יפו שבצפון הנמל ייהרס, והמתחם יהפוך לחלק מהטיילת היפואית שבהמשכה הטיילת התל אביבית. בתקופת עבודות השיפוץ יוצבו קונטיינרים לאחסון הציוד של הדייגים ותישמר רצועת מעבר, שתשמש לתנועת מבקרים ולתפעול המעגנה.
הצלחת פרויקט השיפוץ המקיף בנמל, הראשון מאז תקופת המנדט הבריטי, תימדד לפי ההצלחה למשוך מבקרים למקום עם תום העבודות. בשנים האחרונות, חרף מגרש החניה הגדול והחינמי מדרום לנמל, פעלו במתחם רק עסקי מסעדות ובילוי מעטים, ובמרבים הימים הנמל היפואי היה שומם.
בנמל תל אביב, שם מחירי החניה גבוהים, יש תנועה ערה של מבקרים, ובעירייה מקווים ליצור נמל שוקק נוסף בצד השני של העיר. המבחן יהיה כניסתן של רשתות בתי קפה, מסעדות ומותגים מסחריים למתחם. כדי שאלה יגיעו לנמל יפו, הוא צריך להיות אטרקטיבי. ימים יגידו אם יהפוך לכזה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

הערכות לאירוע "סובב תל אביב 2019"

לקראת אירוע רכיבת האופניים "סובב טורקי תל אביב" אשר יתקיים ביום שישי ה-18.10.19 בין השעות 06:00 ועד 13:00  וצפויים להשתתף...

חדשות תל אביב15 באוקטובר 2019    3 דקות
0

בן 62 החליק מהאופנוע

היום (15.10) בשעה 11:18 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על רוכב אופנוע שהחליק, בדרך ההגנה בתל אביב....

חדשות תל אביב15 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה