חדשות תל אביב

נכי צה"ל נגד מקדונלד'ס

חדשות תל אביב6 ביוני 2019    דקה אחת
0

שלטי מחאה הוצבו בכניסה לסניפי רשת מקדונלד'ס בעיר, במחאה על סירובה של החברה לפעול מעבר לקו הירוק • ממקדונלד'ס נמסר: "מעולם לא היה לנו זיכיון לפתוח סניפים בגדה המערבית"

נכי צה"ל נגד מקדונלד'ס
השלטים בכניסה לסניף מקדונלד'ס. "החלטה בזויה" ׀ צילום: יח"צ

שלטי מחאה הוצבו בכניסה לסניפי רשת מקדונלד'ס ברחבי תל אביב, והם מתריעים מפני כניסה למה שמכונה "שטח M". נכתב עליהם: "שטח בשליטת חברה המחרימה חלקים מישראל, והכניסה אליו מהווה תמיכה בחרם זה".
שלטי המחאה הוצבו בעקבות טענות על סירובה של מקדונלד'ס לפתוח סניפים מעבר לקו הירוק. לאחר שבשעות הבוקר ניסו רבים להבין מי עומד מאחורי הקמפיין, הודיעו בפורום "נכי צה"ל למען ביטחון ישראל" כי הם אלה שהציבו את השלטים.
המוחים הצטרפו לדרישת ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן למנוע את השתתפותה של מקדונלד'ס במכרז של רשות שדות התעופה. דגן דרש בפנייתו לשרי האוצר והתחבורה, לפעול למניעת ההשתתפות של הרשת הבינלאומית במכרז, בשל אי-פתיחת סניפים מטעמה ביו"ש.
"חברים יקרים, פורום נכי צה"ל מורכב ממאות לוחמים שנפצעו במסגרת פעילות מבצעית בזמן שהגנו על כל חלקי מדינת ישראל. המדינה היא הבית שלנו, היא יקרה לנו, ובדיוק בגלל זה אנחנו לא יכולים להמשיך ולשתוק, כשמנסים לפגוע בנו", צוין בהודעת הפורום.
"ההחלטה של מקדונלד'ס לא לפתוח סניפים מעבר לקו הירוק בזויה. המחשבה שחברה שמחרימה חלקים ממדינת ישראל תתמודד במכרז ממשלתי ותעמוד גאה בשער היציאה של מדינת ישראל, היא בלתי נסבלת", נכתב בעמוד הפייסבוק של הפורום.
יו"ר פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל, לירן ברוך, שאיבד את עינו בעת שירותו הצבאי, הסביר: "כשהקמנו את הפורום, התחייבנו לעסוק בדיוק בתופעות מהסוג הזה. חברת מקדונלד'ס ישראל נמנעת מלהעניק את שירותיה לתושבי יו"ש והסביבה, וכעת עשויה לזכות במכרז להפעלת סניף בנתב"ג. לא ניתן שיהפכו את תושבי יו"ש המוחרמים לקהל שבוי. חשוב לנו שהציבור יידע זאת, ומן הראוי שהמדינה תגנה התנהלות זו, ולא תאפשר התמודדות של החברה במכרז".
מרשת מקדונלד'ס נמסר: "לחברת אלוניאל, שפתחה בשנת 1993 בקניון איילון ברמת גן את הסניף הראשון של מקדונלד'ס במזרח התיכון, מעולם לא היה זיכיון לפתוח סניפים בגדה המערבית".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

הערכות לאירוע "סובב תל אביב 2019"

לקראת אירוע רכיבת האופניים "סובב טורקי תל אביב" אשר יתקיים ביום שישי ה-18.10.19 בין השעות 06:00 ועד 13:00  וצפויים להשתתף...

חדשות תל אביב15 באוקטובר 2019    3 דקות
0

בן 62 החליק מהאופנוע

היום (15.10) בשעה 11:18 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על רוכב אופנוע שהחליק, בדרך ההגנה בתל אביב....

חדשות תל אביב15 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה