חדשות תל אביב

ניצחון הנהגים על הדו"חות

חדשות תל אביב27 באוגוסט 2019    3 דקות
0

המחאה בתל אביב הכניעה את הפקחים. נשמר הסטטוס קוו שהיה קיים בעיר

כחודשיים לאחר כשלון המחאה של בעלי עסקים ותושבים ביפו נגד סגירת שדרות ירושלים לתנועת כלי רכב – המחאה החדשה במרכז ובצפון תל אביב הצליחה. ארבעה ימים בלבד לאחר שפקחים של עיריית תל אביב החלו לרשום דו"חות חנייה של מאות שקלים על חנייה על מדרכות ובאדום-לבן בשעות הלילה ברחובות במרכז העיר, הוחלט בעירייה בעקבות המחאות לחזור למדיניות הקודמת ולהפסיק לרשום בשעות הלילה קנסות על חניות באדום-לבן.
עד לפני כחודש היתה הסכמה בלתי כתובה שנמשכה שנים ארוכות בין העירייה לתושבים, שבשעות הלילה ניתן לחנות באדום-לבן ואף על מדרכות. זאת, לנוכח מצוקת החנייה הקשה במרכז העיר ובצפון ההסטורי עד נחל הירקון.
אבל בעירייה החליטו לפני כחודש לשנות את המדיניות והכריזו על פינוי המדרכות להולכי הרגל והודיעו שתהיה אכיפה נגד חנייה בשעות הלילה לא רק נגד כלי רכב החוסמים מדרכות, אלא גם נגד מכוניות המחנות באדום-לבן.
במשך כשבועיים רשמו פקחים של העירייה דו"חות אזהרה שהונחו על שמשות המכוניות ולקראת סוף השבוע שעבר החלו להטיל קנסות של 500-250 שקל על חניות על מדרכות ובאדום-לבן.
תוך זמן קצר פרצה מחאה, אליה הצטרפו אלפי תושבים.
ביום חמישי שעבר הפגינו לפנות ערב מאות מול בניין העירייה ובמוצאי שבת התקיימה הפגנת מחאה מול ביתו של סגן ראש העיר בשכר אסף הראל, המחזיק את תיק בינוי ותשתיות.
המוחים טענו שהראל התבטא שיש לוותר על המכונית הפרטית ולעבור לתחבורה ציבורית.
טענות היו גם נגד סגנית ראש העירייה בשכר ומחזיקת תיק התנועה מיטל להבי וראש העירייה רון חולדאי, שנתן גיבוי למדיניות האכיפה החדשה.
ההפגנות התקיימו תחת הקריאה "תושבי תל אביב דורשים פתרונות לחנייה שפויה". במהלך ההפגנה מול ביתו של הראל, המתגורר במרכז העיר, צעקו כ-150 מפגינים: "דורשים פתרונות ולא קנסות".
בין מובילי המחאה היה יריב אופנהיימר. "העירייה מובילה בשנים האחרונות מדיניות לצמצם באופן מלאכותי את הכחול-לבן. כל פעם מוצאים משהו אחר לגרוע מקומות חנייה בכחול-לבן. פעם זה אוטו-תל, פעם פחי מחזור ולא מזמן קורקינטים חשמליים", הוא טען – "זה נראה שרוצים להקשות את מצוקת החנייה".
אופנהיימר אמר עוד, כי במשך הרבה שנים היתה הסכמה שקטה עם התושבים שמהשעה 19.00 עד 9.00 לא אוכפים באדום-לבן ומדרכות.
"העירייה ביטלה את ההסדר הזה ואלפים נותרו ללא אפשרות לנהל שגרת חיים. נמשיך במחאה עד שיחזרו למדיניות הקודמת, או שיימצאו פתרונות חנייה חלופיים".

דייר צעיר אמר: "אנחנו חסרי אונים. לקחו לנו מקומות חנייה בשביל האוטו-תל, התל אופן והקורקינטים. אין לנו היכן להחנות. מה רוצים שנעשה? אני מתחיל לחפש דירה בעיר אחרת. אני ובת הזוג שלי מאוד אוהבים ומחוברים לחיים ללא הפסקה בתל אביב, אבל כאשר אין חנייה – כבר אין לנו מה לחפש כאן".
לעומת זאת, תושבת ותיקה בתל אביב אמרה: "שלא יחסמו את המדרכה להולכי רגל. גם ככה אני פוחדת להיפגע מאופניים או קורקינטים, אז אני צריכה לרדת לכביש כדי ללכת? זה לא הגיוני. מצידי שיימצאו פתרונות לחניות לבעלי הרכבים, אבל צריכים לחשוב על הולכי הרגל, לא רק המבוגרים, אם אימהות עם עגלות תינוק".

ביום ראשון המדיניות השתנתה והוחלט על רקע המחאה להטיל קנסות רק במקרים של חסימת מדרכות, או הפרעות לתנועה.
"הנוהל הוא כמו הנוהל שהיה בעבר. רכב שמפריע, חוסם חנייה או מעבר חצייה ימשיך להיקנס גם בלילה וכמובן שגם רכב על מדרכה", אמרו בעירייה על ההחלטה לשוב למדיניות האכיפה הקודמת.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה