חדשות תל אביב

נחלת יצחק נגד מגדלים ברחוב תוצרת הארץ

חדשות תל אביב14 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

כ-400 תושבים חתמו על התנגדות לבניית מגדל נוסף ברחוב • יו”ר ועד השכונה: “התושבים מתעוררים למצב עגום - החניות בצדי הכביש יבוטלו וייווצרו עומסי תנועה שיגיעו לשכונה"

נחלת יצחק נגד מגדלים ברחוב תוצרת הארץ
גולדווסר. "בעירייה שולחים את האנשים לדווש עם אופניים" | צילום: יח"צ

"בניית המגדלים ברחוב תוצרת הארץ תגרום לבעיות תחבורה קשות מאוד", מתריעה יו"ר ועד שכונת נחלת יצחק נחמה גולדווסר, המובילה את מאבק התושבים בשכונה. "ברחוב תוצרת הארץ, שהוא רחוב קטן, בנו את פרויקט אמות TOHA, ועכשיו יש תכנית לבניית מגדל של 80 קומות. עלול להיווצר כאן כאוס תחבורתי, אם לא יבוצעו התאמות של התשתיות”, מתריעה גולדווסר. לדבריה, יש כוונה להפוך את הרחוב לדו-סטרי, ובעתיד גם לגרוע נתיב נסיעה מדרך השלום, שיהפוך לנת”צ.
“תושבי השכונה מתעוררים למצב עגום. החניות בצדי הכביש יבוטלו בשל הפיכת הכביש לדו-סטרי. עלולים להיווצר כאן עומסי תנועה כבדים, שיגיעו לתוך השכונה. חייבים פתרונות תחבורתיים. אני לא נגד בנייה, אבל שידאגו קודם לתשתיות מתאימות", מסבירה גולדווסר.
“המשך העמסת עוד ועוד יחידות דיור ועסקים מבלי להגדיל תשתיות, ייצור מטרדים רבים לתושבי השכונה ויפגע באיכות חייהם בצורה קשה”, היא מתריעה. “הבהרנו את עמדתנו במסגרת הערר שהגשנו, אבל בעירייה שולחים את התושבים לדווש על אופניים וחולמים על תחבורה ציבורית מושלמת, שייתכן שהמשיח יקדים אותה”.
כ-400 תושבים חתמו על ההתנגדות לתכנית לבניית מגדל נוסף בן כ-80 קומות ברחוב תוצרת הארץ. מהעירייה נמסר: “התכניות המקודמות במרחב נחלת יצחק נערכות בהתאם לתכנית המתאר העירונית, שאושרה על ידי הוועדה המקומית והוועדה המחוזית לאחר תהליך ארוך.
“מדובר בתכנית שמטרתה להפוך את האזור לחלק משמעותי ממרכז העסקים של העיר, תוך מענה לצרכים ציבוריים שנדרשים היום ויידרשו בעתיד. התכנית קובעת העדפה של הולכי רגל ורוכבי אופניים על פני רכבים, ומבוססת על מיקומה של השכונה בסמוך למערכות הסעת המונים וצירי תנועה ראשיים. הנושא נמצא בדיון בוועדת ערר, והעיירה תפעל בהתאם להחלטות”.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה