חדשות תל אביב

נווה עופר מתחדשת בבית ספר ע"ש שמעון פרס

חדשות תל אביב26 בינואר 2020    דקה אחת
0

בטקס ההשקה השתתפו ראש העירייה, מנהלת מִנהל החינוך, מנכ"לית רשת עמל וילדיו של פרס • "המקום הזה יישא את שמו של אבינו, ואנחנו מקווים שאתם תישאו אותו בגאווה", אמרה פרופ' צביה ולדן

נווה עופר מתחדשת בבית ספר ע"ש שמעון פרס
בית הספר שמעון פרס. "מקום מרחיב דעת ומכבד" ׀ צילום: גיא יחיאלי

משה כהן, עמית המאירי

בית הספר התיכון להייטק ואמנויות ע"ש שמעון פרס נחנך בטקס חגיגי בשכונת נווה עופר בדרום תל אביב. האירוע התקיים במעמד ראש העירייה רון חולדאי, מנהלת מִנהל החינוך שירלי רימון ברכיו, ילדיו של הנשיא המנוח פרופ' צביה ולדן וד"ר יוני פרס ומנכ"לית רשת עמל עו"ד רוית דום עיני.
עלות הקמת בית הספר מוערכת בכ-120 מיליון שקל. בעירייה ציינו שבית הספר החדש מסמל את התהליך שעובר על דרום העיר בשנים האחרונות, המושך אליו משפחות צעירות. "ניסינו, ואני מקווה שגם הצלחנו, לשלב כאן בין הרמה הגבוהה ביותר של תכנון אדריכלי ומרחבי, לבין הסביבה הטובה ביותר בחינוך ובפדגוגיה", ציין חולדאי בטקס.
"שמעון פרס האמין בדמוקרטיזציה של החינוך, ובכך שעל מערכת החינוך הישראלית להיות שוויונית. וזה בדיוק מה שעשינו כאן – בית ספר איכותי, הממוקם בדרום העיר, בהשקעה ציבורית גדולה, ואשר פותח את שעריו לתלמידים ממגוון אוכלוסיות", הוסיף חולדאי.
"חנוכת בית הספר היא מעמד מרגש עבורי", אמרה פרופ' ולדן. "אבי היה מבין גדול בחדשנות וטכנולוגיה. תודה שבחרתם לקרוא על שמו מקום מרחיב דעת, מכבד ומשרה אווירת למידה, מלא אור ואוויר, שנבנה כאן לאזרחי העתיד של ישראל. אבי היה מחויב לעולם טוב יותר והיה מאוהב במדינת ישראל. המקום הזה יישא את שמו של אבא שלנו, ואנחנו מקווים שאתם תישאו אותו בגאווה – את זרעי המורשת, האהבה, האמונה והתקווה של ישראל, ארץ שאוהבת ורודפת שלום".
מנכ"לית רשת עמל, עו"ד רוית דום עיני, הוסיפה: "זהו יום של הגשמת חלום. פה נמצאת ספינת הדגל של רשת עמל. התפיסה החינוכית שבה דוגלת הרשת מתכתבת עם המרחב החדש והאדריכלות המדהימה".
משה כהן, עמית המאירי

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה